NovinkyKam na koncert?

Chiki Liki Tu-A vystúpia v Prešove a zahrajú aj slaďáky

Slovenská kultovka Chiki Liki Tu-A sa po veľkonočnej pauze postaví opäť na pódiá a druhú časť CS Tour zaháji koncertom na Hlavnej ulici v Prešove. Návštevníkov čaká spoločenská udalosť, ktorej sa zúčastní veľa pozvaných hostí. Počet vstupeniek je limitovaný a hudobníci odohrajú okrem hiťasov aj slaďáky. Naživo sa predstavia po prvýkrát od zisku ceny v hlavnej kategórii za Album roka, ktorú získali od fanúšikov na základe hlasovania v Radio_Head Awards.

„Je to výročná porada. Príde pár ľudí, na ktorých nám veľmi záleží a takisto veľmi dôležití ľudia, naši fanúšikovia. Bude to spoločenská udalosť s veľmi pekným koncertom a uvidí sa, či pôjdeme hneď domov alebo sa trochu zatúlame,“ pozýva Martin Višňovský na štvrtkový koncert v prešovskej Christianii.

Výber miesta, kde skupina aktuálne vystúpi nie je žiadna náhoda. Až do októbrového koncertu, ktorý Chiki Liki Tu-A odohrali prekvapivo v kulturáku na Solivare, sa hudobníci nezaoberali myšlienkou, kde všade už v rámci svojho rodného mesta vystupovali. „V centre sme už hrali a tak nás nijako extra nezaujímalo hranie v Christianii alebo vo Wave, ale táto situácia to zmenila. Jano Šmajda z Christianie navyše organizoval náš prvý koncert vo Svidníku, kde ma skoro zabila elektrika, pričom už dlho podniká v Prešove, tak mu to chceme nejako vrátiť. Nechodia mu tam hrať slávne skupiny, no a keďže my už sme slávna skupina, tak tam zahráme,“ dodáva basgitarista.

Chiki Liki Tu-A – Do našeho mesta (Live at Hodokvas Pezinok)

Naozajstnú slávu by mala kapela získať o tri roky a ocenenie z Radio_Head Awards v hlavnej kategórii Album roka je postupným presunom k tomu. „Zvykáme si na to a samozrejme nás cena potešila, pretože v realite je podstatná skôr podpora toho, že existuje niečo čo dáva zmysel a je jedno, že to trvalo dvadsať rokov a tiež, že je to z východného Slovenska. Je to veľká zmena a takisto nezmyselný zážitok, ako keď naši futbalisti vyhrali s Talianmi v Afrike. To sa už nezopakuje. Vyčerpali sme si kredit za tých dvadsať rokov, je to veľmi dobrý pocit,“ ďakuje skupina svojim fanúšikom a teší sa na nich v mestách, kde minulý rok nestihla predstaviť svoju novinku Slzy tvý mámy, Šedivý a spol.

Lístky na vybrané slovenské koncerty nájdete v sieti predpredaj.sk a ostatné priamo v kluboch.

 

Chiki Liki Tu-A CS Tour 2016

31.3. Prešov, Christiania

1.4. Zvolen, DK ŽSR

2.4. Vrbové, DK

7.4. Košice, Tabačka (Predpredaj.sk)

8.4. Spišská Nová Ves, Legenda Pub

9.4. Poprad, Rockfabric

15.4. Svidník, Holičstvo

16.4. Stará Ľubovňa, Bururu

 

redakciu informoval Edo Kopček, PR manažér Chiki Liki Tu-A

foto: Katarína Ácel – Gáliková z Radio_Head Awards a Jaro „Jaris Vaľko“

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky