NovinkyKam na koncert?

Chiki Liki Tu-A prídu k 15 rokom gratulovať exkluzívni hostia

Prešovská skupina Chiki Liki Tu-A je na hudobnej scéne úctyhodných 15 rokov. Na prelome mesiacov sa predstaví v troch slovenských mestách spoločne s výnimočnými hosťami. Kultová skupina Bez Ladu a Skladu vystupujúca už len sporadicky a česká legenda Laura a Její Tygři budú Chiki Liki Tu-A sprevádzať na východoslovenských koncertoch v Košiciach a Prešove.

Chiki Liki Tu-A si svojich hostí vysnívali už pred pätnástimi rokmi. Počas svojej stále aktívnej kariéry sa s oboma skupinami stretávali na spoločných pódiách. „Pred 15 rokmi by to bol pre nás sviatok, ale teraz je to pre nás vzácnejšie, pretože sme kamaráti. O to väčšia sranda s nimi bude,“ teší sa na ďalšie spoločné hranie basgitarista Martin Višňovský.

Prešovčanom počas ich dlhoročnej kariéry nešlo nikdy o priazeň rádií. Zmysel stále vidia v koncertovaní a každé vystúpenie je pre nich výzvou, aby ľudí presvedčili. Aj preto si pripravili dva odlišné typy koncertov, jeden pre Bratislavu a Košice a druhý pre domáce publikum v Prešove. „Bratislavu a Košice hráme punkovým systémom v trojici, plus s Macom a Susedkom, ktorého si požičiavame, keď hráme slávnostné koncerty. Tento koncert bude pripomínať vystúpenie z roku 2000, čo bude veľká sranda,“ približuje koncertnú zostavu basgitarista. Pre Prešovčanov si Chiki Liki Tu-A pripravili ešte jeden bonus. „Do dychovej sekcie pribudne ešte jeden trombón. Hrali sme takto viackrát. V Bratislave, na Pohode, ale ešte nikdy v Prešove,“ dodáva Višňovský.

Pre každého návštevníka si hudobníci pripravili malé prekvapenie blízke ich zmyslu pre humor. „Špeciálnym prekvapením bude, že sme to prežili. Keď niekto príde, tak my budeme naozaj hrať,“ vtipkuje Martin Višňovský a vzápätí dodáva: „Sme jedna z najmladších najstarších skupín, ktorá tu existuje, pretože priemerný vek členov v skupine stále nepresahuje 30 rokov. Takéto zistenie zas potešilo mňa. Vôbec mi to nedošlo, no keď si vezmeš náš vekový priemer, odpočítaš 15 rokov, tak je komédia to, v akom veku sme začínali. A vtedy sme mali pocit, že sme obrovskí frajeri.“

Koncerty Chiki Liki Tu-A k oslavám 15 rokov na scéne:

25.11.2010 – Bratislava, DK Zrkadlový Háj + Ska Pra Šupina, Korai Orom

3.12.2010 – Košice, Tabačka  + Bez Ladu a Skladu, Laura a její Tygři

4.12.2010 – Prešov, Véčko    + Bez Ladu a Skladu, Laura a její Tygři

Lístky na koncert v Košiciach si môžete zakúpiť v predpredaji za 10 eur cez www.tabacka.sk . Na koncert v Prešove sa dajú lístky zakúpiť len na mieste za 10 eur. Prešovské Véčko bude otvorené od 18.00. Začiatok koncertu je naplánovaný na 19.30 v oboch mestách.

Text: Edo Kopček

Foto: archív umelcov

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky