Novinky

Chiki Liki Tu-A oznámili dátum vydania nového albumu!

Fanúšikovia kultovej skupiny Chiki Liki Tu-A sa dočkajú po desiatich rokoch nového albumu. Prešovskí hudobníci to ohlásili prvý deň roku 2015 prostredníctvom svojej facebookovej stránky. Nový album vyjde 2.marca 2015.

Čakanie na nový album Chiki Liki Tu-A pripomínalo európsku verziu čakania na nový album Guns´n´Roses. Na nástupcu zatiaľ poslednej platne Dvojkilometrový jeleň, ktorý vyšiel v roku 2005, sa vypytovali nielen fanúšikovia, ale aj novinári a hudobná obec. Skupina v zložení Martin Višňovský, Ľubo Petruška a Tomáš Višňovský odpovedala na túto otázku zakaždým tajomne. „To by som aj ja chcel vedieť… Máme kopec nápadov, budú DVD, ale novú nahrávku, to si teraz neviem predstaviť… Máme materiál, ale nemáme ho zladený dokopy, aby držal pohromade ako album,“ odpovedal Martin Višňovský v roku 2009 pre Birdz.sk.

 „Už trikrát sme začali nahrávať novú platňu. Teraz je to štvrtý pokus. Začali sme vo februári. Ale stále zabudneme na piesne, ktoré sme začali nahrávať. Teraz máme obrovskú výhodu. Nahrali sme to na pásku. Pokiaľ neskolabuje prístroj, na ktorom sa to dá pustiť, alebo nájdeme náhradný, tak vlastne budeme vedieť, čo sme začali nahrávať. Takže prvýkrát to vyzerá tak, že by sa to asi dalo dokončiť,“ odpovedal Ľubo Petruška v roku 2011 pre rock.cz po koncerte na Dobrom Festivale.

K videu z turné z roku 2011 použila kapela demo nahrávku z roku 2008 ako lastovičku k možnému vydaniu nového albumu. Video uverejnili hudobníci až v jari 2012.

Chiki Liki Tu-A live 3S blížiacim sa 1000. koncertom poskytla skupina slovenským médiám množstvo rozhovorov. Každý využil príležitosť opýtať sa teda oficiálne na to, či môžu fanúšikovia v roku 2013 očakávať nový album. „Môžu, ale nevieme, kedy ho budeme mať. Pustíme sa do toho, až keď skončia tieto oslavné koncerty. Malo by to vyústiť do nahrávania prirodzeným spôsobom, presný dátum nevieme,“ uviedol Martin Višňovský exkluzívne pre hudba.sk.

V rozhovore pre SITA priznal Martin Višňovský, že už „od roku 2007 máme záväzok, že na tom budeme pracovať. Vždy však ostalo len pri dohadovaní. Väčšinou sme nejaké veci aj cvičili a nahrali ich, no a teraz máme pred sebou asi šiesty pokus, aby sme to spravili.“ Jeho kapelový kolega Ľubo Petruška ho doplnil: „Stále sme tú robotu začali, no nikdy sme na to nakoniec nemali toľko času, koľko by sme potrebovali. Už ani neviem koľko deadlineov sme pritom porušili.“

V tom istom rozhovore Višňovský dodal: „Dôležité je ale to, že to chceme urobiť. Nahrali sme tri pesničky, ktoré sú niečo ako demonahrávky a tie pôjdu do médií. Pošleme to tam, aby mali nahrávky, ktoré môžu použiť. Keď skončíme s aktuálnym turné, začneme na tom pracovať. Podľa mňa by sme ich mohli dať von v marci, maximálne v polovici apríla.“

Posledná mediálna lastovička k možnému vydaniu albumu sa objavila v tlačovej správe k zbrusu novému singlu Prezident v marci 2014. „Nový album je vo vysokom štádiu tehotenstva,“ hlásili hudobníci z Prešova.

Pýtate sa, čo robila kapela za ten čas? Výdatne koncertovala nielen po slovenských kluboch a festivaloch, ale aj v zahraničí. Aj preto mohla v marci 2013 odohrať koncert s magickým číslom 1000, predstaviť sa v 15 krajinách a viac ako 230 mestách.

Kapela uverejnila informáciu na svojom Facebookovom profile 1.1.2015

chiki fb

text: Edo Kopček
foto: Dávid Doroš

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky