Novinky

Česko-Slovenský ples sa koná už budúci týždeň

Po Karlovi Gottovi organizátori zverejňujú ďalšiu českú hviezdu svetového formátu.

Už tradične mesiac pred konaním Česko-Slovenského plesu prezrádzajú jeho organizátori ďalšie detaily zo zákulisia príprav vrcholu plesovej sezóny. Nadchádzajúci 5. ročník sa uskutoční v sobotu 24. februára 2018 v historickej budove pražského Obecného domu. Najvýznamnejší spoločný ples oboch krajín sa tento rok odohrá v ešte slávnostnejšej atmosfére než po minulé roky. Aktuálny ročník  plesu je totiž venovaný 100. výročiu založenia Československej republiky, ktoré obe krajiny oslávia 28. októbra 2018. 

Novinka v programe: Hviezda milánskej La Scaly či newyorskej Metropolitnej opery

Dramaturgia pripravovaného Česko-Slovenského plesu sa ponesie v duchu témy prvá Československá republika. Inšpiráciu 20. – 30. rokmi hostia nájdu nielen v programe, ale tiež vo výzdobe pražského Obecného domu a samozrejme i v plesovom menu.

Storočnicu vzniku Československa pricestuje podľa odhadov organizátorov na Česko-Slovenský ples osláviť približne tisíc vzácnych hostí z oboch krajín. Ešte v roku 2017  zverejnili mená prvých umelcov, ktorí budú hosťom hrať a spievať do tanca – hlavnú hviezdu večera Karla Gotta, Báru Basikovú, Daru Rolins, Vaša Patejdla, SĽUKBalet Národního divadla, Rozhlasový Big Band Gustava Broma pod taktovkou Vladimíra Valoviča, KaFe Band, či obľúbenú bratislavskú skupinu Funkiez.

Dnes prezrádzajú meno ďalšej osobnosti, ktorá na pripravovanom ročníku vystúpi. Program plný tých najväčších hviezd doplní jedna z najvýznamnejších operných dív, hviezda českých i medzinárodných operných scén vrátane milánskej La Scaly a  Metropolitnej opery v New Yorku, držiteľka ceny Thálie, sopranistka Eva Urbanová.

Ako je už na Česko-Slovenskom plese zvykom, hostí bude večerom sprevádzať šarmantná slovensko-česká dvojica, tentoraz v zložení Roman Pomajbo a Zorka Hejdová.

Kompletný program nájdu návštevníci na tomto linku:

www.ceskoslovenskyples.cz/program.html

Kulinársky zážitok à la prvá Československá republika

Plesajúci hostia si vychutnajú tiež prvotriedny kulinársky zážitok, o ktorý sa postará  „Francouzské restaurace Art Nouveau“. V sieňach a sálach Obecného domu sa bude  servírovať trojchodová galavečera šiestich lahodných pokrmov v špeciálnej duo set úprave. Jednotlivé chody budú inšpirované gastronómiou prvej Československej republiky. Staré tradičné recepty v novodobom šate vykreuje a pripraví tím pod vedením šéfkuchára Patrika Bečvářa a šéfcukrárky Adély Hostáškovej. Hostia si tak pochutnajú napríklad na guláši à la Jaroslav Hašek, malinovom dezerte Tomáša Garrigua Masaryka a ďalších originálnych pokrmoch podľa pôvodných prvorepublikových receptov. Autentickú atmosféru z čias prvej Československej republiky počas večere umocní swingová hudba, jeden z typických žánrov obdobia  20. – 30. rokov 20. storočia. Kompletné plesové menu nájdu návštevníci na tomto linku: www.ceskoslovenskyples.cz/kulinarie.html

Regionálne záštity tento rok prevezmú Bratislava, Praha a Stredočeský kraj

Prestíž slávnostného večera, ale i skutočnosť, že ples prispieva k porozumeniu medzi slovenským a českým národom, potvrdí aj tento rok séria hodnotných oficiálnych záštit z oboch krajín. Ako organizátori prezradili už v závere roka 2017, záštity nad plesom už tradične prevezmú prezidenti oboch krajín, prezident Slovenskej republiky J.E. pán Andrej Kiska a prezident Českej republiky J.E. pán Miloš Zeman.

„Popri prezidentských záštitách pokračujeme v tradícii podpory a partnerstiev s vybranými mestami a regiónmi z Česka a zo Slovenska. Pre tento rok pri príležitosti významného jubilea oboch krajín je to hlavné mesto SR Bratislava, hlavné mesto ČR Praha a Stredočeský kraj,“ informoval riaditeľ plesu Radovan Čaplovič.

Ďalšie informácie o partneroch plesu sú uverejnené na webe Česko-Slovenského plesu:

www.ceskoslovenskyples.cz/partneri.html

Všetky dôležité informácie nájdu návštevníci tiež na sociálnych sieťach na profiloch Česko-Slovenského plesu:

Facebookový profil

Instagram

kanál You Tube

Hlavný partner Česko-Slovenského plesu: Raiffeisenbank a.s a Tatra banka, a.s.

Partneri Česko-Slovenského plesu: SPP – distribúcia, a.s., Eustream, a.s., Stredoslovenská

energetika a.s., NDCon s.r.o., SILNICE GROUP a.s., AA GOLD Company s.r.o., McCANN-ERICKSON PRAGUE spol. s. r. o., BRENS EUROPE, a.s., Atos IT Solutions and Services, s.r.o., Porsche Praha-Prosek, RWA Partners.

Regionálni partneri: Hlavní město Praha, Hlavné mesto SR Bratislava a Středočeský kraj.

Hlavní mediálni partneri: Česká televize, RTVS, Forbes, Slovenka.

Mediálni partneri: Český rozhlas, VLTAVA LABE MEDIA a.s., LISTY, MY Regionálne noviny.

Limousine service zabezpečuje spoločnosť  Porsche Praha-Prosek – autorizovaný predajca  vozidiel  Audi.

Partnerom etikety a dress codu je spoločnosť Galard.

História a súčasnosť Česko-Slovenského plesu

Hlavným organizátorom Česko-Slovenského plesu je spoločnosť ČESKO-SLOVENSKÝ PLES s.r.o., ktorá pripravuje ples s ďalšími partnermi a spoluorganizátormi plesu:

ART OF WORD s.r.o. je spoločnosťou – agentúrou, ktorá poskytuje poradenské, marketingové a PR služby, organizuje výstavy, eventy, koncerty a ďalšie kultúrno-spoločenské podujatia v ČR a SR. Každoročne úspešne organizuje pod záštitou predsedov vlád ČR a SR „Tradičnú plavbu loďou po Vltave – Česko-Slovenský Parník, pri príležitosti Česko-Slovenských dní v ČR“ za účasti vrcholných predstaviteľov ČR, SR a zo zahraničia. Dlhodobo sa spolupodieľala na medzinárodnom festivale Česko-Slovenské dny v Plzni (2008–2014). V minulosti spoluorganizovala niekoľko ročníkov Slovenského plesu v Prahe (2002–2008). ART OF WORD s.r.o. bola v uplynulých troch rokoch hlavným organizátorom Česko-Slovenského plesu 2014–2016 a v roku 2017 jeho spoluorganizátorom.

SLAVICA, s.r.o. je spoločnosťou – produkčnou a eventovou agentúrou, ktorá poskytuje produkčné služby a organizuje eventy, verejné akcie, módne prehliadky, koncerty, výstavy, pôsobí v oblasti manažmentu umelcov z ČR a SR, zastupuje významných českých a slovenských hudobných interpretov a zabezpečuje PR a média servis. Od roku 2015 SLAVICA s.r.o. participuje na organizácii Česko-Slovenského plesu.

Česko-Slovenský ples uskutočňujú tiež v spolupráci so Slovensko-Českou společností Praha, Česko-Slovenskou spoločnosťou Bratislava, Mestskou časťou Praha 1 a Obecným domom, a.s. v Prahe.

Miestom konania Česko-Slovenského plesu sú každoročne priestory pražského Obecného domu, ktorý patrí k najkrajším, najobdivovanejším a najreprezentatívnejším secesným budovám Prahy. Pre  ples Čechov a Slovákov má tiež symbolický význam. 6. januára 1918 v ňom bola podpísaná Trojkráľová deklarácia a 28. októbra 1918 vyhlásená Československá republika.

Viac informácií: http://www.ceskoslovenskyples.cz/historie.html

 

 

E-mail: vstupenky@ceskoslovenskyples.cz  a info@ceskoslovenskyples.cz

 

Podrobnejšie informácie na adrese:

 

Radovan Čaplovič                                                      Lumír Mati

ČESKO-SLOVENSKÝ PLES s.r.o.                                             ČESKO-SLOVENSKÝ PLES s.r.o.

riaditeľ ČESKO-SLOVENSKÝ PLES                         riaditeľ produkcie ČESKO-SLOVENSKÝ PLES

caplovic@ceskoslovenskyples.cz                                              mati@ceskoslovenskyples.cz

+420 608 766 658                                                           +420 777 755 075

Produkcia plesu:                                                             PR manažér pre SR:

Peter Giertl                                                                    Adriána Čahojová

production@ceskoslovenskyples.cz                       adriana@soulforshow.sk

giertl@ceskoslovenskyples.cz                                  press@ceskoslovenskyples.cz

+420 776 345 226                                                            +421 908 726 546

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky