NovinkyKam na koncert?

Česká speváčka Lenka Dusilová a kapela Baromantika predstavia v bratislavskom Ateliéri Babylon nový album!

Už zajtra zažije Bratislava hudobne pestrý a emóciami nabitý koncert českej speváčky Lenky Dusilovej a kapely Baromantika! Uznávaná speváčka a kapela Baromantika uvedú v bratislavskom Ateliéri Babylon nový album. Novinku s názvom „V hodině smrti“ pokrstí speváčka Shina z bratislavskej kapely Longital. Nenechajte si ujsť neobyčajný hudobný zážitok výnimočnej speváčky Lenky Dusilovej a kapely Baromantika!

Oceňovaná česká speváčka Lenka Dusilová mieri do Bratislavy! Známa hudobníčka spolu s kapelou Baromantika predstaví a pokrstí v Bratislave nový album. Hosťom koncertu Lenky Dusilovej a kapely Baromantika bude bratislavská skupina Longital v novej zostave s bubeníkom a klavíristom Mariánom Slávkom. Bratislavská kapela si hudobne i osobne s Lenkou Dusilovou sadli. Publikum v bratislavskom Ateliéri Babylon zažije 18. februára jedinečný koncert nabitý emóciami!

„Bratislavské publikum sa môže tešiť na výživný baromantický koncert, ktorý otvorí Longital v triu s bubeníkom. Ako mi vyštebotali blízki kamaráti „na sieti“, je to vraj veľmi silné, súčasné znenie Longital. Od Baromantiky čakajte silnú dávku emócií, hudobných farieb a muzikantského potešenia. Repertoár je jasný, máme s Baromantikou už dva pôvodné, tematické albumy, tak je o čom.“ Uviedla Lenka Dusilová

Novinku najlepšej súčasnej českej speváčky Lenky Dusilovej a kapely Baromantika s názvom „V hodině smrti“ pokrstí speváčka Shina z hosťujúcej bratislavskej kapely Longital.

„Shinu sledujem od roku 2003, kedy sa v mojom dome zjavil jej prvý album a len pozerám, akú má silu. Pomáha zrodu vkusnej hudby u vás na Slovensku.“ Vysvetlila s úsmevom Lenka Dusilová.

Album “V hodině smrti” odráža súčasné transformačné obdobie Lenky Dusilovej a kapely Baromantika spojené v silné autorstvo. Silu emócii ich nového počinu si fanúšikovia naplno vychutnajú na bratislavskom koncerte. V Ateliéri Babylon odznejú aj skladby s osobnými pocitmi Lenky Dusilovej.

„Najosobnejšie skladby sú pre mňa Mayday, Duszo Moja a Monotronka, ale iba preto, že semienka týchto skladieb pochádzajú z mojich príbehov a predstáv. Obľúbené sú všetky. Veľký obdiv  mojim kolegom a spoluautorom albumu „V hodině smrti“, píšu fakt dobré pecky. Radosť hrať a spievať.“ Doplnila Lenka Dusilová.

Hlavnou témou albumu „V hodině smrti“ je problematika prerodu a životných transformácií a členovia kapely Baromantika sa na ňom predstavujú aj ako spoluautori. Kapelu tvorí Beata Hlavenková, Patrick Karpentski, Viliam Béreš a Martin Novák. Na novom albume Lenky Dusilovej a Baromantiky sa podieľali tiež zaujímaví hostia Justin Lavash, David Koller, Dan Bárta, Oskar Török, Marek Minárik či Miloš Dvořáček. Niekoľkonásobná držiteľka ceny Anděl, Lenka Dusilová  sa na uvedenie albumu „V hodině smrti“ v Bratislave teší.

„Jasné, veď toľko úsilia na jeden zo snov – zahrať si s Baromantikou v Bratislave, v dobrom klube a v ďalších slovenských mestách. Dúfam, že to niekoho bude zaujímať.“ Hovorí s úsmevom Lenka Dusilová.

Nenechajte si ujsť koncert plný jedinečnej hudby, silných emócií a večer neopakovateľného kultúrneho zážitku! Vstupenky na koncert v bratislavskom Ateliéri Babylon „LENKA DUSILOVÁ a BAROMANTIKA + LONGITAL“ sú dostupné v sieti Ticketportal na http://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=19747

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Adam Holý /foto Lenky/ a René Miko /foto Longital/

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky