NovinkyKam na koncert?

Česká legenda Vladimír Mišík zahrá s kapelou Etc… v Bratislave to najlepšie za 40 rokov!

Slovákov čaká koncert českej legendy! Vladimír Mišík spolu s kapelou Etc… zahrá v rámci turné „ETC 40“ už 2. októbra v Bratislave. V Majestic Music Clube zaznejú pri príležitosti 40. výročia pôsobenia kapely Etc… známe hity s hlbokými textami a nádhernými melódiami. Hudobník so slovenskými koreňmi sa na koncert v Bratislave veľmi teší. Nenechajte si ujsť hudobný zážitok kapely Etc…na čele s Vladimírom Mišíkom, ktorá v roku 1990 zahrala ako predkapela svetoznámych Rolling Stones! Koncert Vladimíra Mišíka a Etc.. k 40. rokom ich pôsobenia na hudobnej scéne je jediným, ktorý odohrá tento rok na Slovensku!

Spevák, hudobník a gitarista Vladimír Mišík je jednou z najvýraznejších osobností českej hudby. Legendárny rocker spolu s kapelou Etc… zahrá 2. októbra v Bratislave prierez toho najlepšieho za 40 rokov pôsobenia. Známe československé hity ako „Stříhali dohola malého chlapčeka“, „Variace na renesanční téma“, známa podľa verša „Láska je jako večernice“, „Jednohubky“ či „Obelisk“ zaznejú už čoskoro v bratislavskom Majestic Music Clube. Milovníci českého rocku si koncert v rámci turné „ETC 40“ nesmú nechať ujsť! Etc… mali tú česť byť predkapelou legendárnych Rolling Stones!

Turné je oživením kapely a obhliadnutím sa za uplynulými štyrmi desaťročiami kapely. Zahráme prierez našej tvorby, od klasických skladieb ako „Variace na renesanční téma“ alebo „Jednohubkyaž po skladby z posledného albumu „Ztracený podzim.“ Prezradil Vladimír Mišík.

IK_L3273 kopieV prvej časti koncertu vystúpi aj hosť Pavel Bohatý. Zaspieva niekoľko skladieb z ranného obdobia Etc… ako „Lady Vamp“, „Doteky“ či „Bazarem proměn“. Okrem súčasnej zostavy kapely sa na pódiu objavia aj dnes už bývalí, ale dlhoroční členovia rockovej zostavy Etc…

„Okrem súčasnej zostavy Etc… zahrajú aj naši blízki priatelia a bývalí členovia – Stanislav „Klásek“ Kubeš, Vladimír „Guma“ Kulhánek a Jaroslav „Olin“ Nejezchleba. Veľmi sa na to teším. Za štyridsať rokov hrania, sme už ako rodina, taká veľká hudobná rodina.“ Hovorí s úsmevom Vladimír Mišík.

Keďže má Vladimír Mišík slovenské korene, nezabúda ani na slovenských fanúšikov. Bratislavským koncertom plánuje osláviť významný český hudobník 40-te výročie kapely Etc… nielen so slovenskými fanúšikmi, ale aj s kamarátmi z Bratislavy.

„Maminka pochádzala od Topoľčian, mám rád Slovensko. Mám tu veľa dobrých známych, aj priamo v Bratislave, takže sa teším, keď ich uvidím. Možno bude aj „mejdan“ no bude to musieť byť primerane veku a programu, keďže na druhý deň hráme v inom meste.“ Smeje sa Vladimír Mišík.

KureVHodinkach_3395Vladimír Mišík je jednou z najvýraznejších osobností českej populárnej hudby už od 60. rokov 20. Storočia. Svojou tvorbou ovplyvnil širokú škálu umelcov z hudobného, výtvarného či literárneho prostredia. Muzikanti pod značkou Etc… začali vystupovať v roku 1974. Vladimír Mišík s kapelou Etc…napriek personálnym zmenám a dvojročnému zákazu činnosti v 80. rokoch koncertuje dodnes. Aktuálna zostava Etc… je Vladimír Mišík, gitara a spev, Petr „Kulich“ Pokorný, gitara, Pavel Skála, gitara a spev, Jiří Veselý, basa a harmonika, Jiří Zelenka – bicie a spev a Vladimír  Pavlíček , husle.

Koncert Vladimíra Mišíka a kapely Etc…si nenechajte ujsť 2. októbra 2014 v klube MMC na Karpatskej 2 v Bratislave. Vstupenky sú dostupné v sieti Ticketportal a v predajni Dr. Horák na Medenej ulici 19 v Bratislave.

zdroj: Nora Krchňáková

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky