NovinkyKam na koncert?

Brady ZZ Top môžu na Slovensku oslavovať!

ZZ Top liveV polovici októbra zažijú slovenskí fanúšikovia poctivého rocku veľký sviatok. Prvýkrát sa v našich malých končinách zastavia veľkí ZZ Top. Asi najslávnejší texaskí rockeri na svete odohrajú svoj koncert štrnásteho októbra v Sibamac Aréne v Bratislave. Na pódiu nebude chýbať perfektná show, nadupadné svetlá, skvelá muzika…a legendárne brady.

Brady ZZ Top sú dnes kultovou záležitosťou. Stali sa poznávacím znamením kapely a dokonca sa dostali aj do mestského slangového slovníka. Americké „urban dictionaries“ uvádzajú „ZZ Top Beard“ (brada ZZ Top) ako ustálené slovné spojenie. Slovníková definícia hovorí, že je to „veľmi dlhá brada, ktorá rastie bez strihania celé roky“.

V prípade originálov, teda Billyho Gibbonsa a Dustyho Hilla, sú to naozaj celé roky. Podľa niektorých zdrojov si svoje tvárové ochlpenie začali pestovať niekedy na jeseň roku 1974. To znamená, že práve v týchto týždňoch oslavujú neuveriteľných 35 rokov rastu! Na fotografiách alebo albumoch z prvej polovice 70-tych rokov vidno, aká to bola dlhá cesta. Z pôvodných holobriadkov s riedkym porastom sa za desaťročia stali chodiace brady.

Traduje sa, že niekedy v osemdesiatych rokoch minulého storočia, keď sa už brady stali neoddeliteľnou súčasťou značky ZZ Top, ponúkla firma Gilette obom bradáčom milión dolárov. Stačilo, aby si brady oholili a mohli byť v balíku. Oni to ale údajne odmieli so slovami, že bez brád vyzerajú veľmi hlúpo.

Brady ZZ Top sa stali nielen symbolom kapely, ale aj výborným obchodným artiklom. Na internete nájdete hromadu obchodov, ktoré ponúkajú veselé kostýmy v štýle ZZ Top. Nikdy tam nechýba poriadne dlhá brada. Ak majú americké detváky chuť, môžu na Halloween strašiť susedov v maskách ZZ Top. Okrem toho sa objavilo aj zopár počítačových hier, v ktorých brady texaských rockerov zohrávajú hlavnú úlohu.

Na bratislavskom koncerte však bude určite prvoradá muzika. A tú vedia ZZ Top naservírovať tak, že fanúšikovia ešte celé týždne potom vypisujú nadšené reakcie. Kto to chce zažiť, mal by si už teraz zarezervovať svoj lístok na www.ticketportal.sk. Už ich veľa nezostáva.

Slovenský koncert ZZ Top bude 14. októbra v bratislavskej Sibamac Aréne.

Informácie poskytol organizátor koncertu Vivien

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky