Novinky

Blanch vydáva EP Ethereal Grounds, ohlasuje ho skladba Fae

Ani nie rok po vydaní albumu VERACITY vydáva Blanch EP s názvom Ethereal Grounds, ktoré napísala a po prvýkrát aj sama vyprodukovala. Ohlasuje ho skladba Fae. Samotný album vyjde na streamingových platformách 13. septembra.

Hoci Bianca Macková, vystupujúca pod menom Blanch, začínala ako sólo speváčka a hudobníčka, až donedávna vždy vydávala hudbu, pod ktorou okrem nej boli podpísaní aj iní hudobníci. V priebehu minulého roka však Bianca začala tráviť viac času tvorením a produkciou beatov, z ktorých napokon vzniklo EP Ethereal Grounds. To je prvým dielom Blanch, ktoré je od začiatku po koniec vytvorené len jedinou osobou – Biancou Mackovou. O finalizáciu zvuku sa postaral Stanislav Kubica, známy ako Duch.

Pozri, kde hrá tento týždeň tvoja obľúbená kapela: Koncertná mapa Slovenska (7.9.-13.9.)

Blanch. Foto – Jakub Brehuv

Ethereal Grounds obsahuje sedem skladieb, ktoré rozprávajú príbeh spirituality, straty a nájdenia, ale zachytáva aj pocity spojené s dosiahnutím určitých životných cieľov a povzbudenia k splneniu ďalších. „Atmosféra Ethereal Grounds je snová, až rozprávková, a často zachytáva abstraktné javy, ktoré pre niektorých poslucháčov môžu vyjadrovať veľmi veľa a pre niektorých zas takmer nič. Veľmi záleží na ich vnímavosti a ochote načúvať veciam okolo nich,“ hovorí o svojom prvom sólovo vyprodukovanom diele Blanch.

Úvodnou piesňou EP je skladba Fae, ktorý vyšla aj spolu s videoklipom 8. septembra. Námet nosila Bianca v hlave už od minulého leta, no keďže chcela zachytiť les v jeho plnej kráse v letnom svetle, produkcia videoklipu sa uskutočnila až tento rok v auguste. Na klipe sa podieľali aj Timotej Talapka (kamera, strih, grading) a Linda Minarčíková, ktorá stvárnila vílu.

zdroj: Daniel Bdžoch, PR správa
foto: archív Blanch

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky