NovinkyFotoreportyReportáže

BILLY TALENT rozpútali v TRENČÍNe hotové peklo!

V posledný júlový večer sa v trenčianskom Piano clube konal, ako jediný na Slovensku, koncert kanadskej skupiny BILLY TALENT.

Ako prvá vystúpila kapela s názvom TIGRESS. Angličania na čele s krásnou a kreatívnou speváčkou pôsobia na scéne necelé dva roky a už vydali dva albumy. Ich štýl piesní pripomínal rockovejšiu verziu Paramore, s hravým hlasom speváčky. Skupina naštartovala fanúšikov a počas ich koncertu sa priestor začal poriadne plniť. Po ich koncerte sa členovia zastavili aj v ich Merch stánku, kde sme ani my neodolali a kúpili si CD album s názvom HUMAN, pochválili kapelu a spomenuli, že nám pripomenuli už spomínaný Paramore. S úsmevom a spokojnosťou nám poďakovali. Musím dodať, že ich to veľmi potešilo. Vzhľadom k tomu aká je kapela nápaditá, kreatívna a energická o nej ešte budeme určite počuť.

TIGRESS – Power Lines

TIGRESS a BILLY TALENT 18Hlavná hviezda večera otvorila koncert po tme za skandovania ich názvu fanúšikmi. V tom vyletel na stage Benjamin s pesníčkou Devil in a Midnight Mass. Ľudia hneď reagovali a vrhli sa do poga, ktoré pretrvávalo počas celého koncertu. Kapela svojou punk-rockovou energiou rozprúdila celé publikum. Uprostred koncertu prišla na rad pesnička Nothing to lose, ktorou si BILLY TALENT aj fanúšikovia uctili pamiatku Chestera Benningtona. Neskôr spevák spomenul v rámci srandy, že neobľubuje Slovenský hokejový tým, na čo mu fanúšikovia zborovo odpovedali tradičným hokejovým skandovaním „Slovenskooo! Slovenskooo!…“. Po ďalšej pesničke poďakoval fanúšikom po slovensky „Ďakujem“ a ďalej v angličtine so slovami: „ďakujeme za Vašu energiu, ktorú nám dodávate, za každú inšpiráciu ktorú od Vás dostávame. To, že môžme vidieť tieto nádherné tváre všade na svete. Ďakujeme, sme vďační.“ V tú chvíľu to bol najsilnejší moment koncertu, kde bolo cítiť vďaku nielen od kapely, ale aj od fanúšikov.

Po ďakovných slovách nasledovali posledné songy, pri ktorých sa v dave strhlo niekoľko poriadnych pogovačiek, cyrclepitov a dokonca aj vydarený get down ktorý bol ako čerešnička na torte na poslednom, najznámejšom songu Viking death march. Počas celého koncertu v návale tepla z pódia aj pod ním Benjamin osviežoval fanúšikov kropením vody z fliaš, ktoré mali na pódiu. Po skončení koncertu sa ešte raz poďakovali, rozhádzali paličky a trsátka, rozlúčili sa a zhasli svetlá. Následne sa fanúšikovia presunuli k autobusom kapiel, dúfajúc, že získajú podpis alebo fotku, avšak tento koncert bol pre kapelu extrémne vyčerpávajúci a členovia kapiel von nevyšli. Ale aj napriek tomu bol tento večer jedinečný a spomienky každému z nás zostanú na celý život.

KOMPLETNÝ FOTOREPORT NÁJDETE TU!

Text: Lívia Balkova, Matej “INDY“ Soviš
Foto: Matej “INDY“ Soviš

BILLY TALEN – Afraid of Heights

SETLIST BILLY TALENT:
Devil in a Midnight-Mass This Suffering-Big Red Gun-This Is How It Goes-The Ex-Ghost Ship of Cannibal Rats-Rusted from the Rain-Pins and Needles-Surrender-Nothing to Lose -Saint Veronika- The Crutch-Leave Them All Behind-Surprise Surprise-Afraid of Heights-Louder Than the DJ-Devil on My Shoulder- Red Flag-Fallen Leaves-Try Honesty-Viking Death March

SETLIST TIGRESS:
Alive-Miracle-Headaches-Shockwave-Give Me A Chance-Temper.Temper-Power Lines

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky