NovinkyReportáže

Billy Barman v Košiciach opäť nesklamali!

Známa slovenská kapela Billy Barman sa po vydaní nového albumu Modrý Jazyk začiatkom marca vybrala na očakávané veľké klubové turné. Šnúru Back to the clubs chalani odštartovali 8. marca v Prievidzi, odkedy brázdia po kluboch s novým programom. Na rad sa dostali vo štvrtok 3.4.2014 aj Košice, kde sa kapela vrátila na osvedčené miesto činu – Kasárni/Kulturparku. Presne tam totiž krstili pred pár mesiacmi spolu s fanúšikmi ich novinku. Tentokrát si Barmani na celé turné prizvali aj ďalšie spriatelené kapely: Walter Schnitzelsson a Bad Karma Boy. Obe hosťujúce skupiny v ostatnom roku vydali debutové albumy, čím príjemne osviežili domácu scénu. Takže bolo čo predstavovať.

10153341_10201797466433709_768728030_nLineup odštartovala skupina Walter Schnitzelsson v tradičnej zostave: Jozef Rezník (spev, gitara), Jakub Joštiak (basa) a Miroslav Michale (bicie) a v tradične energickej atmosfére. Rock’n’rollom nasiaknutý debutový album Fever predstavili v plnej paráde. Chalani to s davom vedia a patrične si to aj užívali. Niet sa čo čudovať, že sa kapela stáva čoraz úspešnejšou. Potvrdili to nedávno aj fanúšikovia v ankete Radio_Head Awards, ktorú organizuje Rádio_FM. Kapela získala ocenenie v kategórii Nováčik roka, pričom nominovaná už bola aj minulý rok. Atmosféru v Kasárňach Kulturparku si prišlo vychutnať vyše sto fanúšikov, čo je počas pracovného týždňa určite slušný počet. A kapela im na oplátku nadelila dávku kvalitnej muziky.

Barmani síce prišli vyplaziť ich Modrý Jazyk v celej jeho kráse, no trochu v intímnejšom prevedení. Na energické vystúpenia kapely sú fanúšikovia už celkom zvyknutí a ani košický koncert nebol výnimkou. Juraj Podmanický sršal energiou, ktorú následne prenášal na publikum. Atmosféru miestami tlmili len svetlá. Na to, že nový album má niekoľko mesiacov sa fanúšikovia už stihli naučiť väčšinu textov, čo iste každú kapelu poteší.Ukázali to aj v skladbe Mama:

V päťčlennej zostave sa Barmanom opäť podarilo vtiahnuť fanúšikov do akcie. Z reakcií návštevníkov bolo počuť iba spokojnosť. Dokonca sa v rámci Kasární zlepšili aj služby, nakoľko otvorením ďalšieho baru si mohli fanúšikovia rýchlejšie doplniť tekutiny. Pri release párty, pred pár mesiacmi to už bolo z tohto hľadiska neúnosné. Pri energických skladbách aké sa na albume Modrý Jazyk nachádzajú, sa vyskákať na koncerte do sýtosti nebol žiaden problém.

10168476_10201797480114051_1669301963_nPo kapele Billy Barman prevzali pódium členovia formácie Bad Karma Boy, ktorí taktiež zahrali skladby z ich rovnomenného debutového albumu. Skupina Bad Karma Boy prišla v zložení Juraj Marikovič (Medveď z kapely Para), Adela Tihláriková (klávesy) a Peter Hrabě (bicie).  Do rozbehnutej atmosféry priniesli svoj nezameniteľný sound, ktorý ako sami tvrdia tvorí tradičný základ: gitara, basa a bicie doplnený klavírom a hammondom. Skvelá kombinácia.

Bodku košickej zastávky Back to the clubs tour dali ešte chalani na afterpárty. Barmani si na tour vybrali správnu kombináciu mladej krvi v našej hudobnej scéne. Túto vydarenú kombináciu ešte stihnete 10. apríla v bratislavskom, Majestic Music Clube (MMC).

Autor  & Video: Martin Laškovský

Foto: Jakub Horbaj

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky