NovinkyKam na koncert?

Benefičný koncert Opri sa o mňa po tretíkrát v znamení integrácie

OZ Milan Štefánik a OZ Oco, mama a ja začali písať históriu benefičného koncertu Opri sa o mňa v roku 2012 a keďže hneď prvý ročník sa stretol s obrovským úspechom, zdravotne a mentálne postihnuté deti zo zariadení domovov sociálnych služieb, detských domovov a špeciálnych základných škôl v pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja sa môžu tešiť na toto nádherné podujatie už tretíkrát.

V sále PKO Čierny orol v Prešove bude 30. marca opäť pripravený bohatý a zaujímavý program, pretože posolstvo benefície otvára zdravotne a mentálne postihnutým deťom svet, v ktorom majú k radosti a nezabudnuteľným zážitkom rovnako blízko, ako ich zdraví rovesníci. Magickým slovom je v tomto prípade integrácia. Vďaka úprimnej snahe celého organizačného tímu a účinkujúcich hostí sa vstupom do dverí estrádnej sály zrušia všetky rozdiely a zabávať sa bude spolu jedna veľká rodina. „Mentálne a zdravotne postihnutým deťom hendikep v priebehu roka nedovolí pravidelne zúčastňovať sa podobných akcií. Preto vždy pripravíme aj rad sprievodných aktivít, aby sa mohli do programu sami zapojiť a vďaka tomu cítili, že nám na nich záleží. Zážitkom pre všetkých bude prezentácia prekrásnych transparentov i výrobkov klientov zo zariadení a najmä neutíchajúca nálada týchto ľudí. Najväčšou odmenou pre nás je, že si podujatie uchovajú vo svojich srdciach ešte veľmi dlhý čas,“ uviedol Milan Štefánik.

Opri sa o mňa 2014

Opri sa o mňa 2013 ZUMBA foto Katarína OrešanskáNechať zabudnúť na akékoľvek bariéry prídu viacerí hudobní hostia. Hymnou podujatia bude skladba Steny s refrénom „prebúrať všetky steny sa dá“ od košickej kapely Nocadeň, no v prípade muzikantov okolo charizmatického speváka Rasťa Kopinu určite neostane iba pri tomto jednom hite. Obrovskú energiu a skvelú zábavu prinesú na pódium Heľenine oči. Najnovší singel STOP z dielne amerického producenta Chrisa Gehringera a ďalšie skvelé piesne zaspieva Michaella. Rockovú náladu rozdajú chlapci z Yelllowe a vďaka detskému folklórnemu súboru Šarišanček nebude chýbať ani ľudová kultúra a vášeň, ktorá k nej neodmysliteľne patrí. To však ani zďaleka nie je všetko… Pripravené sú totiž maľovanie na drevo, sklo, tvár, či textil, výroba šperkov, skladacie umenie origami, pohybový workšop – zumba tance s Luciou, výroba transparentov a odmenou pre všetkých budú nanuky. Príjemným popoludním bude sprevádzať moderátor Slavo Jurko. „Keď sme počas prvých dvoch ročníkov videli obrovskú silu, ktorá spojila mentálne a telesne postihnutých so zdravými deťmi, vzájomná ľudskosť a spolupatričnosť nás chytila všetkých za srdce. Nech má teda každý z nás možnosť v živote vysloviť rovnaké heslo „Opri sa o mňa“, ako my v nedeľu a rovnako ho začuť vtedy, kedy to najviac potrebuje,“ dodala Gabriela Bačová z OZ Oco, mama a ja.

Opri sa o mňa 2013 foto Katarína OrešanskáBenefičné, multikultúrne a náučné podujatie s názvom „Opri sa o mňa“ pre  zdravotne a mentálne postihnuté deti zo zariadení domovov sociálnych služieb, detských domovov a špeciálnych základných škôl v pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja začína v estrádnej sále PKO Čierny orol v Prešove sa uskutoční 30. marca so začiatkom o 14.00 hod.

TEXT: Imrich Makó a Gabriela Bačová

Foto: Katarína Orešanská

VIDEO: Igor Kolesár

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky