Novinky

Basák Ramones mal hrať v Metallice

Bývalý basgitarista známej punkovej skupiny RAMONES C.J Ramone prezradil, že odmietol možnosť stať sa členom Metallicy. Basgitarista tvrdí, že metalisti ho požiadali nie raz, ale dvakrát, aby s nimi hral.

C.J Ramone, basgitarista kapely Ramones priznal, že ho Metallica dvakrát žiadala, aby sa stal jedným z ich členov, ale túto príležitosť musel odmietnuť.

Basgitarista, ktorého skutočné meno je Christopher Ward, sa k svojej domovskej kapele pridal  v roku 1989 a nahradil dlhoročného hráča Dee Dee Ramonea pred jeho odchodom znovu v roku 1996. Teraz povedal, že po tom, čo opustil kapelu, dostal šancu pripojiť sa k Metallice, keď ich basgitarista Jason Newsted náhle odišiel po nedorozumení s lídrom Jamesom Hetfieldom.

Ward uviedol, že bol ich prístupom poctený, ale pripojiť sa k nim nemohol, lebo jeho synovi práve v tom čase diagnostikovali autizmus. Kapela napokon túto pozíciu obsadila bývalým členom kapely Suicidal Tendencies Robertom Trujilom.

„Metallicou som bol oslovený nie raz, ale dvakrát. Oslovili ma ešte prv, než Jason Newsted opustil kapelu. Keď z nej definitívne odišiel, bolo pre nich ťažké nájsť niekoho a tak ma oslovili znovu. No v tom čase môjmu synovi diagnostikovali autizmus a ja som ho v žiadnom prípade nemohol opustiť,“ povedal v rozhovore C.J Ramone.

Basgitarista tiež povedal, že ponuka prišla po tom, čo jeho bývalý spoluhráč Johnny Ramone upovedomil gitaristu Metallicy Kirka Hammeta, že je k dispozícii.

Dodal: „Johnny (Ramone) bol ten, kto ma nahovoril na hudobnú skúšku, pretože sa kamarátil s Kirkom Hammetom. Povedal som to synovmu doktorovi, vysvetlil mu túto príležitosť a opýtal sa ho, či by som mohol vziať so sebou svoju rodinu na cesty a najať si aj zdravotnú sestru, ktorá by sa o nášho syna starala. Doktor mi povedal, že syn sa potrebuje prebudiť na rovnakom mieste každý deň, všetko ostatné by mu mohlo spôsobiť ujmu na zdraví. Takže ich ponukou som bol poctený, ale neexistoval žiaden spôsob ako by som to mohol urobiť.“

Ward uviedol, že svoje rozhodnutie neľutuje, ale pripustil, že hrať v Metallice by bolo zábavné. „Ničoho neľutujem. Bolo by skvelé hrať s Metallicou po tom, čo som hral v Ramones. Ježiš, bol by to príliš dokonalý život.“

Metallica vydáva „LULU“, ich spoločný album s Lou Reedom, 31. októbra 2011.

 

text: Katarína Fabianová
foto: archív

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky