NovinkyRecenzie

Arctic Monkeys – Humbug

Arctic Monkeys - HumbugV pondelok 24.8 vyšiel v UK nový album Arctic Monkeys s názvom Humbug. Ako dobre všetci vieme britská kapela Arctic Monkeys, s doteraz najpredávanejším albumom Whatever People Say I Am, That’s What I’m Not, výrazne ovplyvnila britskú Indie scénu a pridala alternatívnemu rocku novú podobu.

Osobne som túto zostavu: Matt Helders, Jamie Cook, Alex Turner, Nick O’Malley, John Ashton považoval za svoju obľúbenú, no posledný album pod názvom Humbug, ma trocha zaskočil. Keďže  som očakával energiou nabitý album a pesničky ktoré budú vyžarovať pozitívnu energiu, ako je na Arctic Monkeys zvykom, bol som na omyle. Táto albumová Indie novinka, na mňa zapôsobila dosť melancholicky, jednotvárne a smutne. To bol môj prvý pocit po prvom vypočutí tohto albumu…

Z hudobnej stránky ide o jednoznačný posun dopredu, hlavne vždy perfektná rytmická sekcia v podaní Matt Helders je prekvapivo ešte na vyššej úrovni ako na predchádzajúcich kúskoch. Piesne sú zložito

stavané, s mnohými zmenami rytmov a navrstvenými nástrojmi. Oproti predchádzajúcim albumom však Arctici zjemnili celkový štýl, čo sa nemusí páčiť každému.

Album ide skôr v pätách projektu Last Shadow Puppets, ktorý v roku 2008 vydal  Alex Turner z kapely Arctic Monkeys, Miles Kane z kapely The Rascals.

Každopádne ako tretí album v poradí mladých chalanov je na hudobne vysokej úrovni a verím, že predajú obdobné množstvo nahrávok, ako pri prvom albume. No Tí, ktorým sa páčili prvé dva albumy, budú isto sklamaní, rovnako ako ja.

Text: Matej Tomašovský
Foto: EMI

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky