NovinkyPredstavujeme

Anna Veselovská konečne vydáva svoj debutový album!

Talentovaná, skromná a vytrvalá. Presne taká je osobnosť speváčky Anny Veselovskej, ktorá práve v týchto dňoch vydáva svoj dlhoočakávaný debutový album s názvom „10 rozdielov“.

Mladá speváčka, ktorej hlasu a skromnému správaniu jednoducho nešlo nepodľahnúť, si s natáčaním svojho prvého autorského albumu dala skutočne načas. Behom nahrávania musela totiž stíhať aj štúdium, preto bola práve škola veľmi často na prvom mieste a hudba šla bokom. Teraz je však už všetko úspešne ukončené a Anička tak môže verejnosti predstaviť svoj debutový album „10 rozdielov“.

„Nahrávanie prebiehalo v podobe akéhosi jam session. Všetci piati z kapely sme si posadali do kruhu ako dvanásti mesiačikovia okolo ohňa a iba sme hrali a hrali a hrali. To najlepšie sa potom použilo do jednotlivých piesní. Keďže som sa popri nahrávaní venovala aj škole, niektoré skladby som musela dokončovať mimo nahrávacieho štúdia,“ priblížila proces nahrávania Anna Veselovská.

anna-veselovska-10 rozdielovAlbum sa nahrával od septembra minulého roka do januára tohto roka a prináša celkom jedenásť piesní. Anna ako autorka sa podieľala na ôsmich z nich. Z veľkej časti jej pri tom sekundoval aj spevák a skladateľ Ivan Tásler, ktorý celý album zároveň produkoval. O texty sa postaral Vlado Krausz a dvomi prispela aj Anička.

„Jedna pieseň na albume nesie názov „10 rozdielov“. Jej text napísal Vlado a natoľko ma zaujal, že som sa rozhodla, tak pomenovať aj celý album. Text je založený na protikladoch a poukazuje na to, že ľudia nemôžu byť všetci rovnakí a práve to je na nás krásne.  Tá jedinečnosť – originalita,“ prezradila Anna Veselovská.

Cover albumu a fotky v booklete robil renomovaný český fotograf Ondřej Pýcha, ktorého prácu môžete vidieť aj na albumoch Davida Kollera, Dary Rolins, Anny K, Lucie Bílej, Čechomoru, Anety Langerovej a mnohých iných.

„Fotili sme v Prahe na Staromestskom námestí. S fotením nemám veľa skúsenosti, takže som mala trošku problém s tvárením sa. Nechala som sa radšej usmerniť. Ondro je profesionál a vie, čo je dobré, tak som sa mu zverila do rúk a spravila som správne,“ pousmiala sa Anna Veselovská.

Debutový album „10 rozdielov“, ktorého pilotným singlom je pieseň „Lepší ako sme“, vychádza v piatok 21.6. pod hlavičkou vydavateľstva Universal Music. O deň neskôr, predstaví Anička skladby z albumu aj naživo na Dobrom festivale v Prešove.

 

Track list albumu „10 rozdielov“:

1. LEPŠÍ AKO SME
(Anna Veselovská – Vlado Krausz)
2. STAČILO POVEDAŤ
(Anna Veselovská, Ivan Tásler, Lukáš Kolivoška – Vlado Krausz)
3. PÁR NEPÁR
(Anna Veselovská – Vlado Krausz)
4. PLATNE
(Ivan Tásler, Lukáš Kolivoška – Lukáš Duchovič)
5. 10 ROZDIELOV
(Anna Veselovská, Ivan Tásler, Lukáš Kolivoška – Vlado Krausz)
6. VŠETKO JE LEN TAKOU HROU
(Anna Veselovská, Ivan Tásler, Lukáš Kolivoška, Tomáš Slávik – Vlado Krausz)
7. MOŽNO VIEM
(Anna Veselovská, Ivan Tásler, Lukáš Kolivoška – Anna Tásler-Onderková, Ivan Tásler)
8. NEVERÍM
(Ivan Tásler, Lukáš Kolivoška – Vlado Krausz)
9. KRÍDLA
(Anna Veselovská – Anna Veselovská)
10. NA CESTE
(Look The Other Way) (acoustic version)
(Emily Green, Elen Levon, Jon Levine – Vlado Krausz)
11. PRVÁ POSLEDNÁ

(Anna Veselovská – Anna Veselovská)

Facebook Anna Veselovská http://www.facebook.com/annaveselovskaofficial

Zdroj: Marek Kučera

Foto: Ondřej Pýcha/Universal Music

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky