NovinkyKam na koncert?

ANETA LANGEROVÁ PREDSTAVUJE VIDEOKLIP K PIESNI „TRAGÉDIE U NÁS NA VSI“

Temný príbeh o nešťastnej láske, vine a nevine, odsúdení a túžbe po odpustení…

Aneta Langerová predstavuje aktuálny videoklip k piesni „Tragédie u nás na vsi“ z jej posledného albumu Na Radosti. Temná balada o nešťastnej láske, vine a nevine, odsúdení a túžbe po odpustení odhaľuje ďalší z príbehov z albumu Na Radosti, inšpirovaného divokou Šumavou. Premiéra videoklipu zároveň odštartuje jesenné turné v Čechách a na Slovensku.

„A máme pre vás detektívku. Dúfame, že sa budete báť…,“ pripravuje Aneta vždy divákov, keď sa na koncertoch chystá spievať Tragédii u nás na vsi. „Ja sa tiež vždy bojím, keď ju spievam.“

Nad drsným príbehom, ktorý tak trochu vyvažuje poetická tvár vidieku, akoby sa vznášal oblak viny a neviny. Tajomnú atmosféru dokresľuje prostredie Českej Sibiře, kde sa klip nakrúcal. Videoklip svojím filmovým stvárnením nadväzuje na predchádzajúci Andělom ocenený klip k piesni Tráva. Aj tentokrát vznikal v kruhu priateľov a rodiny. Réžie a scenáru sa ujala Olga Špátová, za kamerou stál Lukáš Hyksa a autorkou strihu je Šárka Sklenářová.

Hlavného hrdinu, ktorého dostihne vlastné svedomie, hraje bubeník Martin Kopřiva. Aneta vystupuje v úlohe rozprávačky: „Nič nie je čiernobiele, aj o tom spievam,“ hovorí. V klipe sa objavia aj ďalší členovia Anetinej kapely, ktorí stvárňujú úlohy dedinčanov. Vrátane autora piesne a producenta celého albumu Jakuba Zitka.

Termíny jesenného turné Na Radosti 2015:

1.12. – Kolín, Městské divadlo

2.12. – Teplice, Krušnohorské divadlo

3.12. – Jablonec nad Nisou, Městské divadlo

6.12. – Olomouc, Divadlo na Šantovce

7.12. – Třinec, divadelní sál Trisia

8.12. – Orlová, DKMO, divadelní sál

9.12. – Zlín, Kongresové centrum

10.12. – Valašské Meziříčí, velký sál KZ

11.12. – Kulturní dům Hodonín

12.12. – Mikulov, zámecký sál

15.12. – České Budějovice, Metropol divadelní sál

16.12. – Divadlo Oskara Nedbala Tábor

17.12. – Prachatice, Městské divadlo

19.12. – Praha 22, Uhříněves, Divadlo U22

20.12. – Praha, Švandovo divadlo na Smíchově, Velký sál

Všetky informácie o turné a predpredaji vstupeniek na webu www.langerovaaneta.cz

Sestava 1Album Na Radosti vyšiel na konci roku 2014. Aneta spolu s klavíristom, hudobným skladateľom a producentom Jakubom Zitkom pracovala dva roky na piesniach, pôvodnej hudbe a textoch. Inšpiráciu našli na Šumave, kde objavili dnes už zaniknutú osadu Na Radosti. To miesto im učarovalo a pomohlo im vytvoriť album plný príbehov. Prepracované aranžmány a osobitý spev Anety Langerovej predznamenal úspech u fanúšikov, ale aj u kritikov. V českej hudobnej ankete Žebřík 2014 Bacardi Music Awards získala od fanúšikov cenu Speváčka roku, Album roku a za pieseň Tráva cenu Skladba roku. Zo štyroch nominácií na cenu českej Akademie populárni hudby CENY ANDĚL 2014 Czech Music Awards – premenila všetky na anjelské sošky.

„To miesto sme si zamilovali. Časom sa zachovali len dve chalupy na samote, socha Panenky Marie a ruina kaplnky. Ale na príbehy ľudí, ktorí tam žili, to akoby nemalo žiadny vplyv. Tie tam doslova visia vo vzduchu a my sme sa rozhodli ich rozprávať,“ hovorí Aneta.

Album, ktorý stále patrí k najpredávanejším v ČR, je možné kúpiť v distribučnej sieti Supraphon alebo v exkluzívnej edícii s podpisom Anety priamo na www.langerovaaneta.cz . V digitálnej podobe je k dispozícii na Supraphonline.cz, Clickmusic.cz či iTunes.

Videoklip k piesni Tráva: https://www.youtube.com/watch?v=1bmyjuKoUZQ&feature=youtu.be

Lyric video k piesni Svatá Kordula: https://www.youtube.com/watch?v=qreLKIDf0PI

Video Na Radosti: https://www.youtube.com/watch?v=wVvwuyzAvAM

Ochutnávka piesní: http://www.youtube.com/watch?v=EPeiWGqbMn0

Ďakujeme za podporu projektu Partnerství OSA a ďalším partnerom: SHERWOOD Digital, Volkswagen, Supraphon.

zdroj: Lenka Slaná

foto: Martina Kaderková

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky