NovinkyKam na koncert?

Alexandrovci chystajú veľkolepé turné k 70. výročiu konca vojny

V budúcom roku si celý svet pripomenie 70 rokov od konca 2. svätovej vojny. V nej zohrala veľkú úlohu najmä ruská armáda, ktorá už v tom čase disponovala armádnym umeleckým súborom Alexandrovci. Potomkovia ruských umelcov z vojnových čias zachovali toto teleso dodnes a Alexandrovci tešia svojimi vystúpeniami ľudí po celom svete. A práve pri príležitosti okrúhleho výročia konca vojny sa predstavia s veľkolepým programom aj na Slovensku.

Alexandrovci v BA 2013 (3)V rámci tohto výnimočného jesenného turné sa predstavia s dvanástimi koncertmi v Česku a ôsmimi na Slovensku. Fanúšikovia tejto svetoznámej formácie u nás sa tak s dvojročným odstupom opäť dočkajú legendárnej Kaťuše či Kalinky a desiatok ďalších ruských piesní. Alexandrovci sú známi tým, že zaspievajú vždy aj niektorú z národných či ľudových piesní krajiny, v ktorej koncertujú. Slováci tak mali v minulosti možnosť v ich podaní počuť napríklad aj Macejka či Na Kráľovej holi. „Alexandrovci sú svetovou špičkou v tom čo robia.Na Slovensko sa vždy tešia a aj my sme radi, že v rámci osláv výročia konca najrozsiahlejšieho ozbrojeného konfliktu v dejinách ľudstva sa opäť predstavia aj u nás,“ povedal organizátor slovenskej časti turné Alexandrovci – European Tour 2015 Rudolf Héger.

Alexandrovci v BA 2013 (2)Do ôsmich slovenských miest pricestuje súbor v plnej sile a na pódiu sa tak predstaví približne 120 umelcov vrátane sólistov Vadima Ananjeva, ktorý je prezývaný Mr. Kalinka či barytónom Borisom Dyakovom. Špeciálnym hosťom bude, dnes ešte len osemročná, Valeria Kornuškina, ktorá vystupuje tiež ako sólistka a vo svojom veku predvádza strhujúce výkony. Alexandrovci pricestujú na Slovensko 29. septembra budúceho roku a v priebehu náročných deviatich dní sa predstavia v ôsmich mestách. Postupne navštívia Košice, Humenné, Poprad, Žilinu, Trenčín, Zvolen, Nitru a slovenskú časť turné zakončia v Bratislave.

zdroj: Dodo Mikláš

foto: ACCESS Production

Termíny koncertov Alexandrovcov na Slovensku:

29.9. utorok KOSICE
30.9. streda HUMENNÉ
1.10. štvrtok POPRAD
2.10. piatok ZILINA
3.10. sobota VOLNY DEN
4.10. nedeľa TRENCIN
5.10. pondelok ZVOlen
6.10. utorok NITRA
7.10. streda BRATISLAVA

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky