NovinkyVideoklipy

Alexander Bárta zbičoval Bičov album

Už pred pár mesiacmi vydal gitarista Peter Bič svoj prvý sólový album  pod názvom Peter Bič Projekt. Hoci sa hitmi z neho stali už skladby Dážď  a Chceme to,  Peter ho pokrstil až počas jesenného turné.

Prvýkrát sa krstilo v Bičových rodných Košiciach, druhýkrát v piatok 12. novembra v Bratislave. Peter si k tomu zavolal kamaráta zo stredoškolských čias, herca Alexandra Bártu, ktorý album symbolicky zbičoval. „Ešte ho aj posypal pred bičovaním soľou, vraj nech to dobre cíti,“ smeje sa Peter Bič. S Ňusim, ako kamaráti Bártovi hovoria, ho očividne spája aj spoločný zmysel pre humor. A nielen to.

„Naozaj sme spolu študovali na konzervatóriu v Košiciach, Peter gitaru a ja herectvo,“ spomína Bárta. „Osud to navyše zariadil tak, že keď som si chcel splniť puberťácke ambície, tak som sa ocitol s basovou gitarou spolu s Petrom v kapele. Nemala síce dlhú životnosť,  no pre nás vtedy veľa znamenala.“

Dnes Peter Bič najčastejšie vystupuje práve s formáciou Peter Bič Projekt, v ktorej spieva Dáška Kostovčik aj Petrov bratranec Ivo Bič. „Spätné väzby po koncertoch máme veľmi pozitívne,“ hovorí. „Ľudia síce často prichádzajú s obavami, že vidia neznáme tváre, no odchádzajú s úžasom a odhodlaním prísť aj na budúce.“

V rámci jesenného turné vystúpi združenie Peter Bič Projekt ešte 17. novembra v Liptovskom Mikuláši a 4. decembra v Michalovciach. Jeho aktuálnym hitom je pesnička Chceme to vybavená tanečným videoklipom.

redakciu informovala  Eva Bacigalová

foto: Vlado Kuric

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky