NovinkyKam na koncert?

Akustický koncert kapely NO NAME pre TV Očko spustil lavínový efekt

Kapela NO NAME si pred časom splnila ďalší muzikantský sen – zahrali svoje skladby v akustickej verzii na koncerte, ktorý odvysielala hudobná televízia Očko. Toto spestrenie ich muzikatskej kariéry ale spustilo nečakaný záujem usporiadateľov o takýto koncertný program!

“Akustické verzie našich piesní sme si nechávali na správny čas, pretože sme takéto spracovanie našej hudby považovali za akýsi “patron”, ktorý je možné v rámci kariéry vypáliť málokrá. No a počkať si na ten správny moment sa oplatilo,” hovorí spokojne líder skupiny Igor Timko.

Skupina dostal takmer 50 ponúk z rôznych kútov Čiech a Slovenska a zrazu bol z toho veľký, ale veľmi príjemný problém: kam v koncertnom kalendári vtesnať takéto turné, keď kapela má svoje koncertné aktivity naplánované aj dva roky dopredu?… “Nakoniec sa nám podarilo uspokojiť 21 ponúk a tie koncerty odohráme v tomto roku,” upresňuje Igor.

Prvé tri z nich už NO NAME odohrali začiatkom roku (Brno, Plzeň, Uherský Brod) a skvelé ohlasy fanúšikov ich len utvrdili v tom, že to bolo dobré rozhodnutie. Po festivalom koncertovaní počas leta bude skupina v akustických koncertoch pokračovať na turné a odohrá ďalších 18 koncertov. Všetci členovia sa jednohlasne zhodli: “Na tomto programe sme pracovali takmer polroka, preto sme radi, že to diváci oceňujú a že sa naše akustické koncerty vypredávajú! Tešíme sa na Vás!”

No Name svoju energiu venovali v posledných dňoch aj príprave nového, veľmi netradičného videoklipu. Zaujímavé obrázky zo života na cestách prepojili s inštrumentálnymi výkonmi členov skupiny a zostrihali na inštrumentálnu skladbu Homo Instrumentalis, ktorá sa nachádza na ostatnom albume s názvom Nový album. Popri klasických rádiových hitoch je tento klip takým malým experimentom, ktorým kapela dala darček nielen fanúšikom, ale aj sebe.

AKUSTICKÉ TURNÉ NO NAME 2014:

07.10. Tábor

08.10. České Budějovice

09.10. Příbram

14.10. Tachov

15.10. Nový Bor

16.10. Kutná Hora

17.10. Třinec

22.10. Ústí nad Orlicí

23.10. Náchod

29.10. Olomouc

15.11. Praha

26.11. Havířov

11.12. Ostrava

13.12. Karlovy Vary

15.12. Zlín

16.12 Trenčín

17.12. Bratislava

21.12. Košice

zdroj: Lenka Slaná

foto: Tony Baša

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky