Novinky

37 festivalov, tisícky kilometrov, státisíce fanúšikov: Pozrite si, ako vyzeralo divoké leto kapely DIVOKEJ BILL!

Spolu s končiacim sa letom pomaly doznieva i tohtoročná festivalová sezóna. Na prevažnej väčšine festivalov u našich západných susedov tento rok nechýbala medzi headlinermi jedna z najžiadanejších českých kapiel súčasnosti Divokej Bill. Jej členovia neostali nič dlžní svojej povesti a divoké festivalové leto si užili ako sa na partiu rockerov patrí. Spomienku na tohtoročné leto zachytili v novom videoklipe „Námořnická“, ktorý nakrútili priamo na pódiu počas koncertu na festivale Jam Rock 2014 za režisérskej taktovky Ondřeje Tůmy.

IP135364smTisícky najazdených kilometrov, dohromady 37 hudobných festivalov, státisíce verných fanúšikov, litre potu a stovky odohraných hitov. To je stručná bilancia tohtoročnej, mimoriadne úspešnej festivalovej sezóny, ktorú má za sebou populárna česká kapela Divokej Bill. Neopakovateľný pohľad a atmosféru, ktoré si „Billovia“ vychutnali priamo z tých najväčších festivalových pódií, sa rozhodli sprostredkovať aj svojim priaznivcom. Urobili tak prostredníctvom novému videoklipu k singlu Námořnická“, ktorý je zostrihom jedného z mnohých vydarených letných koncertov. „Organizátor festivalu Jam Rock Libor Pavlata nám ponúkol, či na ňom nechceme natočiť klip, ktorý by vierohodne zachytil tunajšiu skvelú, rockovú atmosféru. Ihneď sme súhlasili a spolu vybrali pieseň Námořnická, pretože ju má Libor veľmi rád,“ prezradil na margo nápadu natočiť live verziu klipu k obľúbenému singlu charizmatický gitarista a spevák skupiny Roman Procházka.

IP136897smAbsolútnu bodku za festivalovou sezónou dali chalani počas uplynulého víkendu vystúpením na hrade Bouzov, čím zároveň odohrali kompletnú šnúru koncertov v rámci festivalového reťazca České hrady. S letom sa tu rozlúčili spôsobom sebe vlastným, čiže poriadne divoko! A ako naň budú členovia kapely spomínať? „Tohtoročné festivalové obdobie bolo náročné, ale stálo za to. V Čechách sme na festivaloch nevystupovali tri roky, preto sme si to poriadne užili. Dokonca sa nám na niektorých podarilo s kolegami z iných kapiel aj požúrovať, čo je vzhľadom na vyčerpávajúce letné obdobie taký malý bonus. Našťastie, už nemusíme odohrať šesť koncertov počas dvoch dní, tzv. dva trojáky za sebou, ako tomu bolo v minulosti,“ teší sa z úspechov kapely a mnohých náhodných festivalových stretnutí ďalší z jej členov, huslista a spevák Adam Karlík.

DB-aAT2014-fb-zahlaviKto by si však myslel, že po náročnom lete chystajú Divokí Billovia zaslúžené dovolenky a oddych, je na omyle. Už tento mesiac vyjde pod taktovkou najznámejšieho českého vydavateľstva Supraphon ich akustické DVD, podporené začiatkom novembra aj českým akustickým turné. Skupina nezabúda ani na slovenských fanúšikov – už vo februári sa predstaví so sériou koncertov aj u nás.

Viac info: www.divokejbill.cz/www.supraphon.cz/www.supraphonline.cz

FOTO: Marek Žídek, ZDROJ: SOUL FOR SHOW

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky