NovinkyOstatné

Návrhárka Lýdia Eckhardt nechá prerobiť svoje modely na Fashion show recyklovanej módy!

Známa slovenská návrhárka Lýdia Eckhardt nechá zrecyklovať svoje modely! Dizajnérku totiž veľmi oslovila myšlienka projektu Resonance „Fashion Show recyklovanej módy“. Návštevníci na nej uvidia modely vyrobené z použitého textilu a nepotrebných vecí. Lýdia Eckhardt ponúkla šaty z jej módneho salónu, ktoré vezmú do rúk mladí umelci a vdýchnu im nový život. Jedna z najznámejších tvárí módneho priemyslu má k ekológii veľmi silný vzťah a uvedomuje si, že mnohé značkové odevy vznikajú za použitia otrockej práce – častokrát i detí. Je presvedčená, že recyklovať módu by mali aj veľké firmy. Ekologické odevy na netradičnej módnej šou si môžete pozrieť a priamo na mieste aj vydražiť, 22. apríla v Rivers Clube na Tyršovom nábreží v Bratislave. Výťažok z akcie pôjde rodinám v núdzi. Pozrite si zrecyklované modely famóznej Lýdie Eckhardt!

„Fashion Show recyklovanej módy“ a ekológia zaujímajú aj slávnu návrhárku Lýdiu Eckhardt! Preto ponúkla svoje exkluzíve modely do tejto netradičnej módnej prehliadky. Nový život im vdýchnu študenti Školy úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru v Bratislave.

„Rozhodla som sa túto akciu podporiť, pretože v poslednom období cítim, že toto je ten správny smer, ktorým by sme sa mali vydať. V spoločnosti totiž zavládol neskutočný konzum. Málokto si uvedomuje, že sa za ním často skrýva utrpenie ľudí. Videla som veľa filmov o tom, ako sa značkové odevy vyrábajú. Pracujú na nich v skutočne hrozných podmienkach ľudia v Ázii, v Afrike, často sú to úplne malé deti. Nemalo by nám to byť jedno. Ja už som v takomto ekologickom duchu pripravovala aj minuloročnú prehliadku, volala sa Ľadová krása – ekológia zeme. Myslím si, že „Fashion Show recyklovanej módy“ je úžasný projekt,“ vraví Lýdia Eckhardt.

Slovenská módna ikona má k ekológii silný vzťah. Spolu s rodinou sa snaží správať zodpovedne k našej planéte.

S l+Żdiou Eckhardt„Už dlhé roky všetko triedime. Môjho syna, keďže sa volá Eckhardt, od narodenia prezývali Eko, Ekino. V jeho prípade platí nomen omen. On je v našej rodine ekologický líder, ktorý jednoznačne bojuje proti konzumu. Počas tej vlaňajšej prehliadky, v rámci ktorej sme premietali aj rôzny filmy na túto tému, som si ešte viac uvedomila, že je skutočne veľmi zlé, kam smerujeme. Ničíme si ovzdušie, používame priveľa plastov. Videla som jeden film, ktorý mnou doslova otriasol. O tom, aké strašné dopady má to, keď plytváme vodou. Zatiaľ čo my si tu v Európe hocikedy odbehneme a vodu necháme tiecť, v krajinách tretieho sveta, je voda vzácnosť a ľudia tam bojujú o každú kvapku,“ vysvetľuje Lýdia Eckhardt.

Ako ubezpečuje jedna z najznámejších módnych návrhárok v našej krajine, recyklovaná móda môže byť rovnako krásna – ak nie krajšia – ako tá celkom nová.

„Podľa mňa je veľmi fajn, ak sa ešte dajú využiť šaty, ktoré sa niekedy vytvorili a asi nikoho neoslovili, keďže zostali v salóne. Je úžasné, že príde niekto nový a dá im iný rozmer. To by mohli robiť aj veľké firmy. Že veci, ktoré sa nepredajú, by nevyhodili obrazne povedané do mora, ale že by ich zrecyklovali,“ uzatvára Lýdia Eckhardt.

Jedinečná „Fashion Show recyklovanej módy“ na Dunaji s výhľadom na Bratislavu bude 22. apríla v Rivers Club na Tyršovom nábreží. Moderovať ju bude Michal Sabo, vystúpi na nej aj diva Anita Soul. Záujemcovia si budú môcť modely vydražiť a podporiť tak dobrú vec. Výťažok pôjde rodinám v núdzi. Lístky si dajú kúpiť v sieti predpredaj.sk na http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/6097/fashion-show-recyklovanej-mody

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Dominika Fajkošová a Resonance

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky