Mladá hudba

Živé nástroje, elektronika a bohaté vokály. Vypočujte si novinku God and Eve

God and Eve predstavujú druhý singel s ironickým názvom Banging my head against a brick wall. Predstavujú ho spolu s vrtkavým avantgardným videoklipom.

Gro kapely God and Eve tvorí Richard Grimm (pôsobiaci tiež pod pseudonymom Boh Vajec a v koncertnej kapele Raptora Kocha) a Eva Sajanová, ktorá zároveň vytvorila videoklip k novinke. Obaja študujú hudobnú skladbu, Richard na pražskej HAMU a Eva na bratislavskom Konzervatóriu. Žánrovo je ich spoločný hudobný projekt veľmi pestrý, nájdeme v ňom prvky art popu, jazzu, či psychedélie. Využívajú živé hudobné nástroje i elektroniku, vyžívajú sa v bohatých vokáloch. Vo svojej spolupráci majú jasno. Eva vymýšľa hudbu, píše texty a nahráva prvé verzie piesní, Richard potom skladby aranžuje/produkuje a spolu ich doťahujú do finálnej podoby.

O témach, ktorými sa singel Banging my head against a brick wall zaoberá, prezrádza veľa už samotný názov skladby. Singel sa nahrával a mixoval v Pulp Studio, vznikol v spolupráci s Jakubom Hríbikom. Bicie nahral Mattia Müller (MattiaBoyzz), basu Tomáš Bateško (Vojdi, Raptor Koch band) a gitaru Marek Buranovský (Vojdi, Drť). O master sa postaral Boris Sodoma zo štúdia High Five Mastering.

Nový singel, ako aj predošlá zverejnená skladba Brainwashing, sú súčasťou nedávno vydaného EP The Creation.

Sleduj God and Eve aj na oficiálnych profiloch:

Bandcamp: https://godandeve.bandcamp.com

Spotify: https://open.spotify.com/artist/5Z1FTgobeGA5Y33PmZbc5M?si=RiwqIfyURH6Omqh4B87UXw

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UChLfddox7fPT0Qjg6VU_XYQ

Instagram: https://www.instagram.com/godandeve/

Facebook: https://www.facebook.com/godandeve

Foto: Eva Sajanová

Prečítajte si

Comments are closed.