Mladá hudba

Martin Bečko predstavuje druhý štúdiový album Jeden za všetkých

Presne po štyroch rokoch od vydania debutového albumu PRVÝ predstavuje spevák, hudobník a skladateľ Martin Brečko druhý štúdiový album s názvom Jeden za všetkých. „Tento album vznikal postupne, piesne mali dostatok času sa formovať a nakoľko som nebol časovo nijako tlačený, považujem to zatiaľ za to najlepšie, čo som zo seba dokázal dostať“, hovorí o albume autor.

Názov Jeden za všetkých má vyjadrovať ideu Martinovho hrania, kde metódou loopovania dokáže na pódiu „nahradiť“ kapelu a na chvíľu byť jeden za všetkých. Album obsahujúci 12 piesní a je zvukovo aj štýlovo pestrý. Okrem sólových skladieb prekvapia aj zaujímavé spolupráce.

Speváčky z folklórneho súboru Hornád Alexandra Ťasková, Daniela Marcinková a Patrícia Tóthová prinášajú do tematickej svadobnej piesne nazvanej Slovenská kúsok pravých tradícii. Kontrast k pôvodným tónom prináša moderný popový singel albumu s rovnomenným názvom Jeden za všetkých, ktorý spestril hudobník Marek Lacko rapovým sólom.

Produkcia v domácom štúdiu

Nechýba ani duet so speváčkou Silviou Halaškovou a viaceré hudobnícke spolupráce. Klavír v podaní Miloša Šimurdu a Zuzany Lánikovej, čelo Terezy Dvorskej a už tradičná spolupráca s husľami Victorie Linnen. Tak ako predošlý album, aj tento vznikal vo vlastnej Martinovej produkcii v rozbiehajúcom sa domácom štúdiu BRecStudio. Vizuálne album dotvárajú fotografie od Raymonda Petríka.

„Aj keď v dnešnej dobe si už každý jednoduchšie vypočuje album cez rôzne online platformy chcel som mať aj fyzicky v rukách to, na čom som tak dlho pracoval.“ Martin je vďačný za každého, kto sa rozhodne podporiť slovenskú hudbu kúpou reálneho albumu, aj keď s úsmevom dodáva, že k albumu by bolo v tejto dobe potrebné pridávať aj prehrávač.

text: Martin Brečko (úprava mojamuzika.sk)
:archív Martin Brečko

 

Prečítajte si

Comments are closed.