Live

Sting naservíroval fanúšikom v Košiciach najväčšie hity aj absolútne skvosty z celej svojej kariéry. Pozrite si fotky z vydareného večera

Po troch rokoch sa fanúšikovia Stinga dočkali. Trikrát presúvaný košický koncert britského hudobníka s programom My songs priniesol večer plný elegancie, muzikantského nadhľadu a porciu najväčších hitov ako Englishman In New York, Fields Of Gold, Shape Of My Heart, Every Breath You Take, Roxanne, Message In A Bottle, Brand New Day, Fragile a mnoho ďalších. Setlist bol dokonale známy, keďže z veľkej časti kopíroval zoznam skladieb výberového albumu My Songs z roku 2019. 

„Album My Songs je môj život v piesňach. Niektoré z nich sú nanovo zrekonštruované, niektoré upravené, niektoré prearanžované, ale všetky znejú súčasne,“ uviedol Sting v dobe vydania albumu.

Na Slovensku sa Sting predstavil už niekoľkokrát a vždy s úspechom.Hudobník, ktorý sa vo svojej kariére pozeral vždy vpred, sa aktuálnym turné My Songs vrátil do minulosti a zvolený set najväčších hitov vo sviežom prevedení musel uspokojiť každého fanúšika. Určite viac ako vystúpenie so Shaggym, s ktorým vydali album 44/876, ktoré nemuselo sedieť každému.  

Košický koncert stál na jasných hitoch doplnený skvostami ako Spirits in Material World, King of Pain, či So Lonely. Keď sa po návrate na pódium pred prídavkom Sting vrátil s kapelou a opýtal sa publika, čo má zahrať, odpoveďou bolo jasné Roxanne. Záverečnú skladbu Fragile venoval „ukrajinskému ľudu a ruským občanom protestujúcim proti nezmyselnej vojne na Ukrajine.“

Sting sa so svojím turné vráti na Slovensko o mesiac. 30. októbra vystúpi v Bratislave.

 

Prečítajte si tiež: Koncertná Mapa Slovenska – prehľad podujatí na aktuálny týždeň (28.9. – 4.10.2022)

 

text: Edo Kopček
foto: Tomáš Telepák

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Live