Live

Spolok slovenských skladateľov predstavuje 32. ročník festivalu Nová slovenská hudba 2023

Festival súčasnej slovenskej klasickej hudby Nová slovenská hudba v tomto roku ponúkne štyri koncerty, ktoré sa uskutočnia 8. ‒ 11. novembra.

Na svojom 32. ročníku predstaví generačne, esteticky aj nástrojovým obsadením pestrý prehľad aktuálnej komornej tvorby súčasných slovenských skladateliek a skladateľov v podaní vynikajúcich domácich interpretov združených okolo súboru Ensemble Ricercata.

Netradične ponúkne až tri orchestrálne koncerty, a to nielen na pôde hlavného mesta. Atraktívny program z diel autorov mladšej generácie uvedie v košickej Kunsthalle Štátna filharmónia Košice, nebudú chýbať ani svetové či slovenské premiéry v naštudovaní Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu Slovenskej filharmónie.

Poslucháči sú pozvaní vychutnať si dirigentské umenie skúsených odborníkov na interpretáciu súčasnej hudby Balázsa HorváthaPavla Šnajdra Mariána Lejavu a vynikajúcich domácich sólistov Ladislava Fančoviča,Petra Katinu, Eugena Procháca, Martina Pavlíka Milana Paľu. Zaznie 10 svetových a 5 slovenských premiér.

V rámci mimoriadneho koncertu 3. novembra sa v podaní ARTE PRO ARTE duo violončelistu Andreja Gálaa klaviristu a skladateľa Petra Javorku vydáme na cestu objavovania minulého, znovunájdeného, ale aj celkom nového v dielach našich spolupútnikov a tiež predchodcov. A nakoniec masterclass, prednáška a koncert so slovenskou skladateľkou Iris Szeghy otvorený pre širokú verejnosť 6. a 7. novembra nám prinesie priamy vhľad do jej hudobného a estetického myslenia.

Vstupenky na podujatia v Malom a Veľkom koncertnom štúdiu SRo sú v predaji hodinu pred koncertom v mieste jeho konania alebo na https://www.ticketportal.sk, na koncert v Slovenskej filharmónii v pokladnici SF alebo na http://filharmonia.sk a na koncert v Kunsthalle Košice v pokladnici ŠFK alebo na https://www.sfk.sk alebo na http://program-sfk.colosseum.eu.

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Live