Live

Spevák Milky Chance podpísal fanúšikovi púzdro od gitary. Pozrite si, ako vyzeral festival Grape na letisku v Trenčíne

Letné festivaly si užívajú fanúšikovia, organizátori aj samotní účinkujúci. Už tradične sa začiatok augusta spája na Slovensku s festivalom Grape, ktorý sa uskutočnil uplynulý víkend na trenčianskom letisku. Na šiestich scénach priniesol zmes elektroniky, popu, reggae, rapu aj stand up comedy. Popri zahraničných súčasných hviezdach zažiarili rovnako slovenskí interpreti.

Pozrite si skvelú atmosféru na fotografiách z festivalu Grape.

Festival Grape navštívilo 25 000 (30 000) fanúšikov. Väčšina z nich si nechala lístky ešte z roku 2019. To pomohlo festivalu prežiť pandemické obdobie..

Grape 2022.

Festivalu Grape 2022 prialo aj počasie.

Grape 2022.

Festival ponúkol viacero oddychových zón. Niektoré boli vskutku nápadité.

Grape 2022.

Voľný čas si návštevníci spestrili aj na basketbalovom ihrisku.

Návštevníčky a návštevníci festivalu Grape 2022.

Nápaditý hlavný stage na festivale Grape 2022.

Návštevníci si vyrábajú vlastný festivalový merch.

Návštevníci na festivale Grape 2022.

Grape 2022.

Francúzsky hudobník a grafický dizajnér Woodkid vystúpil na Grape v sobotu až tesne pred jedenástou hodinou večer. Odohral fantastický koncert so skvelou svetelnou show. .„Pred desiatimi rokmi som tu bol tiež. Vtedy som nemal vydaný  ešte ani debutový  album, ktorý zmenil môj život. V nejakom zmysle cítim nostalgiu,“ povedal počas koncertu.

Milky Chance odohrali naživo nový singel Colorado  aj známe hity  Stolen Dance, Synchronize či Down By The River. Ich vystúpenie patrilo k nepochybným vrcholom prvého dňa.

Milky Chance.

Milky Chance.

Atmosféra na koncerte Milky Chance.

Spevák a herec Maroš Kubinec má azda najväčší fanúšikovský úlovok z festivalu Grape 2022. Clemens Rehbein z Milky Chance mu podpísal púzdro od gitary.

Na hlavnom stage sa v piatok o 22.30 predstavila kapela Years & Years. Frontman skupiny Olly Alexander sa na pódiu objavil v čiernom boxe, z ktorého sa po rozsvietení stala telefónna búdka. Ich vystúpenie malo príbeh, silné hity a kvalitnú produkciu.

 

Years & Years.

Angličania The Vaccines už tradične majú vysoký štandard svojich vystúpení. Nevynechali ani hit Post Break-up Sex.

Fanúšičky na koncerte The Vaccines.

The Vaccines.

Easy Life z anglického Leicesteru na Grape odohrali veľmi príjemný, oddychový koncert. Spomenuli aj to, aká škoda je, že Yung Lean, ktorý mal na Grape vystupovať tiež, bol nútený svoj koncert zrušiť na poslednú chvíľu. Medzi inými odzneli aj skladby ako Nightmares či OTT.

Aj Easy Life mali na koncerte plno.

Lash & Grey si na Grape pripomenuli aj Miroslava Žbirku a zahrali jeho Baladu o poľných vtákoch.

Jakub Šedivý.

Lash & Grey mali na Grape plno.

Billy Barman sú miláčikmi publika. Zahrali aj novú skladbu Zero, ktorá je venovaná ich novej basgitaristke Laure.

Frontman skupiny a zároveň spoluorganizátor festivalu Juraj Podmanický sa na konci vystúpenia poďakoval všetkým tým, ktorí pomáhali s prípravami festivalu.

Slovenská kapela Medial Banana je na Grape ako doma a bolo to vidno aj v sobotu popoludní na hlavnom pódiu. „Konečne je leto a my nesedíme doma na zadku! Nasaďme si slnečné okuliare a buďme v chille!“

Medial Banana.

Medial Banana.

Na Grape zažila svoju premiéru iba 21 ročná speváčka, skladateľka a multi- inštrumentalistka Tamara Kramar. Jej hudba, ktorá je nenúteným spojením jazzu, funku a old schoolového bluesu opantala divákov, ktorí si vystúpenie očividne priam vychutnávali.

Jemné tóny a zaujímavý hlas, ktorým Tamara Kramar disponuje, urobili z predstavenia veľmi príjemný zážitok.

„Som veľmi rád, že sa tu kvôli nám zišlo toľko ľudí,“ adresoval Juraj Benetin plnému stanu, ktorý spoločne s ním spieval slová piesne Za sklom. Korben Dallas ponúkli na Grape viacero intímnych momentov.

Na energickom koncerte rapera Dalyba vytvorilo publikum mosh pit.

text: Nina Bašistová
foto: Adam Zvolenský

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Live