Live

Slobodná Európa uvedie do života album Výberofka, Bez Ladu a Skladu zahrajú v pôvodnej zostave s Richardom Rybníčkom

Jarná časť turné Kristove roky tour Slobodnej Európy sa pomaly blíži k svojmu záveru a kapele ostáva odohrať posledný koncert tento piatok 13.mája v Bratislave, Majestic Music Clube. Ten bude v mnohých ohľadoch výnimočný. Ako špeciálneho hosťa si Slobodka tentokrát vybrala asi najväčšiu legendu slovenského undergroundu, trenčiansku kapelu Bez Ladu a Skladu.

Dlhoroční priatelia Slobodnej Európy zahrajú svoje najväčšie hity v pôvodnej zostave: Michal Kaščák, Peter Kaščák, Martin „Bedly“ Beďaťš, Peter Kohout, Rastislav Kubica a Richard Rybníček. Michal Kaščák bude zároveň krstným otcom nového albumu Slobodnej Európy s názvom Výberofka, ktorý oficiálne vychádza na CD a vinyle 27.mája vo vydavateľstve OPUS / Warner Music. Bude to remastrovaný dvojalbum najväčších hitov, kde každá jeho strana reprezentuje jeden zo štyroch radových albumov.

Slobodná Európa a Bez Ladu a Skladu majú skvelé  vzťahy. Aj preto si kapelu pozvali na bratislavský koncert. Viac o tom prezradil v našom podcaste spevák Whisky.

„No my sa poznáme dávno. Pamätám si ešte staré koncerty (Čertovo kolo) a už tam som vnímal Miša (Kaščáka) a spoznal sa s nimi. Ale hlavne sme s Bez Ladu a Skladu mali v 90-tych rokoch (našich najdivokejších) spoločnú skúšobňu v priestoroch klubu Rock Pop Jazz, pretože všetci študovali a existovali v Bratislave. Pamätám sa, ako mi občas zavolali v noci zo žúru, že počúvajú Slobodku. Sme si teda blízki aj hudobne a veľmi si ich vážim. Okrem toho som veľmi dobrý kamarát aj s Bedlym a Rišom Rybníčkom, navštevujeme sa, pomerne často sú u mňa doma.

Tento formát vznikol pred niekoľkými rokmi. Na bratislavské koncerty si pozývame kapely, ktoré si vážime. Takto sme tam už mali ako špeciálneho hosťa napríklad Mariána Vargu, Lauru a její tigři, Garáž, či Ivana Mládka a s BLAS ide o preložený koncert z minulej jesene.“

Časový harmonogram koncertu:

19:30 – otvorenie klubu pre divákov
20:00 – 20:30 Bratia Hrčkovci
20:45 – 21:35 Bez Ladu a Skladu
21:50 – 23:20 Slobodná Európa

Vstupenky na státie, sedenie aj VIP sedenie na balkóne s vlastným barom sú stále v predaji v sieti TicketLIVE.sk a budú dostupné aj na pokladni pred koncertom až do vypredania.

redakciu informoval Michal Očovan, manažér Slobodnej Európy. Správu sme upravili a doplnili
foto:Brano GZA Waclav

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Live