Live

Slobodná Európa si špeciálnym turné uctí pamiatku Braňa Alexa

Slobodná Európa sa po roku a pol vráti na koncertné pódiá, aby si uctila pamiatku, nedávno zosnulého zakladateľa kapely Braňa Alexa, na sérii výnimočných štyroch letných open air koncertov pod názvom R.I.P. Braňo Alex Tour. V Košiciach, Bratislave, Žiline a Banskej Štiavnici sa kapela predstaví v novej zostave s Lacom Lučeničom na gitare. Ten sa svojim gitarovým zvukom podieľal na nahrávaní a zvuku albumov Slobodnej Európy už od roku 1992 a basu teraz prenechá novej tvári v kapele, Rasťovi Goremu, ktorý doteraz hrával s legendárnou Davovou Psychózou. Doplní tak rokmi overenú zostavu Whisky, Sveťo Korbeľ a Tuleň.

Prvý z koncertov odohrajú 30. júla v Košiciach, v open air priestoroch Kasárne/Kulturpark. Na ďalšie koncerty sa k nim ako špeciálny hosť pripojí Dorota Nvotová s kapelou a 13. augusta spoločne zahrajú v bratislavských záhradných priestoroch legendárnej Umelky pod Starým mostom. Do Žiliny sa spoločne presunú 21. augusta, kde odohrajú koncert vo vonkajších priestoroch klubu Smer 77. Spoločné miniturné zakončia koncertom v amfiteátri v Banskej Štiavnici, ktorý tak uzavrie koncertné leto, na ktoré sa všetci už nedočkavo tešia.

Na koncertoch kapela predstaví nový program, v ktorom sa objaví aj niečo zo sólovej tvorby Braňa Alexa, ktorá bude zastúpená aj v playliste Doroty Nvotovej, ktorá s nimi spolupracovala na albume Trojka, kde napríklad aranžovala sláčikovú sekciu legendárnej Braňovej piesne Havran.

Okrem samotného turné sa kapela objaví aj na viacerých letných festivaloch, z ktorých prvý odohrá 10. júla na Pohode, na pódiu, ktoré v ten deň kurátoruje košický hudobný klub Collosseum.

R.I.P. Braňo Alex tour:

30.7. Košice – Kasárne/Kulturpark

13.8. Bratislava – Umelka + špeciálny hosť: Dorota Nvotová

21.8. Žilina – Smer Klub 77 + špeciálny hosť: Dorota Nvotová

27.8. Banská Štiavnica – Amfiteáter + špeciálny hosť: Dorota Nvotová

Vstupenky sú v predaji v sieti TicketLIVE.sk

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Live