Live

OpenJazzFest má kompletný program 12.ročníka festivalu

Obľúbený letný openair festival OpenJazzFest na Zelenej vode pri Novom Meste nad Váhom má kompletný program.  V priebehu mája oznámili usporiadatelia prvé mená a teraz už zverejňujú kompletný program festivalu.

„Napriek obrovským problémom tesne pred festivalom spôsobených štrajkom leteckých spoločností a ešte aj Covidom sa nám podarilo aj v takejto komplikovanej situácii vyskladať zaujímavú a kvalitnú dramaturgiu,“ hovorí Tibor Zelenay, dramaturg a riaditeľ festivalu. 

Priaznivcov českého Osvobozeného divadla určite poteší účasť skvelého speváka Ondřeja Rumla s jeho jazzovým kvintetom, ktorí predvedú projekt „Jdeme Ježka“ – Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha.

Zastúpenie na festivale bude mať aj jazz z Latinskej Ameriky v zastúpení Jonathan Ramirez Garcia Projekt, ktorý príde s autorskými skladbami v zostave s českými a slovenskými hudobníkmi. „Jonathan žije v Prahe a spolupracuje s viacerými veľkými menami z českej jazzovej špičky, ako aj so speváčkou Yvonne Sanches, preto sme sa rozhodli obohatiť festival aj o tento projekt,“ konštatuje Tibor Zelenay.

Najväčším ťahákom festivalu určite bude americká speváčka Lucy Woodward, ktorá je známa nielen za veľkou mlákou, ale má za sebou aj úspechy v Európe a spoluracovala s menami ako Rod Stewart, Celine Dion, Barbra Streisand, Joe Cocker, Doobie Brothers a Chaka Khan .

Celý program festivalu nájdete na oficiálnej webovej stránke a vo facebookovej udalosti. Lístky sú v predpredaji v sieti Ticketportal.

OpenJazzFest počas predošlých ročníkov privítal viac ako 22 tisíc návštevníkov. Už tradične je miestom, kde sa stretávajú všetky generácie – od najstaršej až po tú najmladšiu, všetci v dobrej pohode a krásnom prírodnom prostredí. Dvanásty ročník sa uskutoční 15. a 16. júla 2022, tento rok aj s podporou Fondu na podporu umenia, pričom brány festivalu sa otvoria pre návštevníkov každý deň od 18:00 a koncertný program tradične od 19:00 hodiny.

zdroj: tlačová správa Open Jazz Fest
foto: Mikiodo

 

 

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Live