Live

Október v KC Dunaj aj s hudbou z filmov Qunetina Tarantina

Bratislavský KC Dunaj zverejnil program na mesiac Október, ktorý odštartuje Indietronica, party venovaná fanúšikom indie. Stred mesiaca ponúkne hip-hopovú legendu Okamžité krepčenie, vychytenú temperamentnú Kubánsku noc aj esenciu 80. rokov na Vice City Party. Spomienky na Nirvanu, grunge a poslednú dekádu minulého storočia prinesie 90’s Party a záver mesiaca bude patriť nezameniteľnému Quentinovi Tarantinovi a hudbe z jeho kultových filmov. O tom, čo prinesie táto noc porozprávala rakúska kapela The Tarantino Experience.

V Bratislave ste mali vystúpiť už pred rokom, ale pandémia tieto plány prekazila. Čo ste si pre fanúšikov pripravili tentokrát?

Mr. Brown: Je to tak, naozaj sa už tešíme na koncert v Bratislave. Pandémiu sme využili na to, aby sme sa koncentrovali na soundtrack k filmu Vtedy v Hollywoode. Takže sa môžete tešiť na veľa hudby z roku 1969. Tancovanie od súmraku do úsvitu s množstvom krvi, whiskey a rock’n roll – my sme vždy pripravení! (úsmev)

Čo vás fascinuje na Tarantinovi natoľko, že ste mu zasvätili svoju kapelu?

Mr. Brown: Vždy som bol veľkým fanúšikom filmových soundtrackov. Raz, keď som sedel v aute a náhodou počul hudobné albumy z Pulp Fiction a Gaunerov po sebe, pomyslel som si – to by bol skvelý koncertný program. Som milovníkom kinematografie, a tak jedna vec viedla k druhej. Tarantino bol jednoducho cool, a potom to už šlo rýchlo a vďaka bohu si to mysleli aj fanúšikovia.

Príbeh Tarantina ako filmára je jedinečný, rovnako ako jeho filmy. Tie divák spozná okamžite. Čo máte radi na jeho štýle?

Mr. Brown: V prvom rade, jedinečnosť to vystihuje. Tarantino je nezávislá značka. Znamená určitý životný štýl, určitý zmysel pre humor a, samozrejme, prehnané násilie. Potom sú tu skvelé dialógy a neuveriteľné herecké obsadenie. Hneď od začiatku si možno všimnúť, že známi herci chcú pracovať s Quentinom Tarantinom, dokonca aj za malý peniaz. To vypovedá o mnohom. Tarantino je kult a tak to zostane ešte po dlhú dobu.

Ktorý film z pohľadu hudby máte najradšej?

Mr. Brown: To je naozaj ťažká otázka a neviem na ňu odpovedať jednoznačne. Gauneri nás ovplyvnili najviac – prebrali sme z neho aj svoje prezývky (Mr. Brown, Mr. Pink, Mr. White,…) a soundtrack z tohto filmu je ako rádio show zo 70. rokov. Úžasný. Pulp Fiction má najväčšie hity pre publikum – to nesmie chýbať. Nezáleží, či Kill Bill, Django alebo Od súmraku do úsvitu – všetky dokopy sú skvelé, neviem sa rozhodnúť. (úsmev)

Program KC Dunaj na Október

Tarantino Music Night (30. 10.)

Event: www.facebook.com/events/252884520081196

Okrem Tarantino Music Night prinesie hudobný program KC Dunaj v októbri množstvo hudobných podujatí, ktoré prevedú návštevníkov rôznymi žánrami a obdobia.

Indietronica (1. 10.)

Walter Schnitzelsson DJ set, DJs Diablo & Krto

– indie music, elektronika, indietronica

Event: www.facebook.com/events/821690301876070

Okamžité krepčenie (9. 10.)

DJs  Triple P, Miko a Metys

– hip-hop

Event: www.facebook.com/events/314334557115324

Vice City (15. 10.)

DJs Adam First & Madd Dogg

– 80s, synthwave, vaporwave, new wave, synth-pop, retrowave, pop, rock

Event: www.facebook.com/events/897643634174858

Kubánska noc (16. 10.)

Kapela Atarés, DJs Mario a Chims

– salsa, latino jazz, cha-cha, bachata, timba, bolero, latino pop

Event: www.facebook.com/events/1891341211026763

90s Party (22. 10.)

Kapela The Blackbirds, Murder on the Dancefloor, DJ Babika

– grunge, britpop, rock

Event: www.facebook.com/events/465804661126642

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Live