Live

Na Dobrom festivale vystúpi ukrajinská kapela DRUGA RIKA

Kapela, ktorá vypredáva najväčšie sály na Ukrajine príde pozdraviť svojich fanúšikov do Prešova. Druga Rika je na scéne už viac ako 27 rokov a postupne sa stala jednou z najúspešnejších ukrajinských rockových kapiel.

Druga Rika má na konte 7 štúdiových albumov, 2 kompilácie a jeden live album „Insha Rika“. Singel „Tak malo tut tebe“ z ich úspešného albumu „Rekordy“ sa držal na vrchole ukrajinských hitparád viac ako 32 týždňov a album „Pyramida“ bol na prvom mieste Google Play hneď v prvom týždni po jeho vydaní. Svojou kvalitou zaujali mnohých a ako predkapelu si ich na svojom koncerte v Kyive vybral dokonca Dave Gahan (Depeche Mode).

Ostatná tvorba je poznačená ruskou inváziou na Ukrajinu. Singel „Chy ty pochuv“ sa stal jednou z najhranejších piesní v roku 2022 na Ukrajine. Pieseň je venovaná všetkým vojnou zničeným mestám a postihnutým obyvateľom Ukrajiny. Od začiatku vojny sa kapela intenzívne venuje dobrovoľníckej činnosti a organizuje charitatívne koncerty na Ukrajine aj v zahraničí.

Dobrý festival sa uskutoční 9. a 10. júna 2023 na prírodnom kúpalisku Delňa v Prešove. Okrem Druga Rika na festivale zahrá tradične multižánrová zostava kapiel a DJov, pripravený je bohatý program pre deti a zaujímavé diskusie. Zatiaľ ohlásení účinkujúci: The Animals, IMT Smile, Dub FX, Dj Fresh, Laci Strike Dj set, Therion, Sima, Komajota, Zuzana Smatanová, Helenine oči, Chikilikitua, Gladiátor, Akustika, Symfobia, Čad, Wayd, Gloom a ďalší.

Lístky sú už v predpredaji na webe dobryfestival.sk.

zdroj: Dobrý Festival

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Live