Live

Korben Dallas zverejnili klip Stále tam, turné ukončia na východe

Korben Dallas prichádzajú s novým klipom Stále tam z tohtoročného albumu Deti rýb. Jesennú časť turné k novému albumu uzavrú na východnom Slovensku – 24. novembra sa predstavia v Prešove, o deň neskôr v Michalovciach.

“Pesnička Stále tam patrí na koncertoch k vrcholom nášho programu. Nás samotných prekvapilo, ako dobre funguje naživo. Bolo teda jasné, že si zaslúži aj klip,” vysvetľuje frontman Juraj Benetin, prečo po predchádzajúcich videoklipoch z nového albumu padla voľba práve na túto pieseň.

“Na koncertoch zvyknem hovoriť, že pri skladaní tejto piesne sme si predstavovali, ako jazdíme po vidieku v kabriolete. V klipe síce jazdíme po meste v obyčajnom aute, ale aj tak je to dobré,” dodáva Benetin.

Nový klip Stále tam v režírovala Lucia Halmová.

Jesennú časť turné k novému albumu už kapela absolvovala takmer celú. Za sebou má koncerty v Nitre, Bratislave, Martine, Skalici, Prahe a Ostrave. “Materiál z albumu Deti rýb sa nám hrá veľmi dobre. Nové skladby si sadli, máme ich veľakrát prehraté, kapela funguje ako jeden organizmus. Nemusíme sa už každú chvíľu stresovať z toho, čo bude na koncerte nasledovať. Môžme si ho užiť, sústrediť sa na detaily, hľadať nové hĺbky,” hovorí basgitarista Lukáš Fila.

Lukáš Fila

Lukáš Fila. Foto – Martina Mlčúchová

Do konca jesenného turné zostávajú posledné dva koncerty, oba na východnom Slovensku. Vo štvrtok 24. novembra sa kapela predstaví v prešovskom hudobnom klube Stromoradie, v piatok 25. novembra v priestoroch AirPop Recording Studio v Michalovciach. “V prešovskom Stromoradí sme naposledy hrali ešte pred pandémiou a sme radi, že sa tam môžeme znovu vrátiť,” hovorí bubeník Ozo Guttler. “V Michalovciach sme ešte nehrali nikdy a veľmi sa tam tešíme. Sú to Karlove Vary východu a ak zostane čas, tak sa hodíme aj do Zemplínskej Šíravy na chvíľku,” dodáva.

Ozo Guttler. Foto – Martina Mlčúchová

Vstupenky na koncerty sa dajú kúpiť na Tootoot a na Predpredaj.sk.

zdroj: Matúš Németh, tlačová správa
foto: Martina Mlčúchová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Live