Live

Koncertná mapa Slovenska 8. 6. – 14. 6. 2022

Vrcholom tohto týždňa je bezpochyby víkendový Lovestream Festival, ktorý prebehne od piatka do nedele na Tehelnom poli. V piatok je vyhradený českým a slovenským kapelám. Môžete sa tešiť na skupiny Lucie, Čechomor, Kryštof, IMT Smile, Heľenine oči a ďalšie. 

V sobotu okrem iných našliapaných speváčok, spevákov a kapiel vystúpi aj Dua Lipa. Táto speváčka, ktorú vojnový konflikt privial s rodičmi do Londýna, je okrem svojho originálneho hlasu príkladom toho, že ak si človek ide za svojim, dosiahne to. Aj keď na začiatku úplne nezafungujú sociálne platformy.

Počas našliapaného nedeľného programu sa predstavia mnohé hviezdy, ale najväčším ťahákom je zoskupenie Red Hot Chili Peppers. Táto nezaraditeľná partička z Kalifornie si ide svoju ligu. Jej jedinečný zvuk aj hudobný štýl sa dá zaradiť do priečinka „Red Hot Chili Peppers“. Jedinečný zvuk, spev, štýl, ale aj šou, pri ktorej kapela srší neuveriteľnou energiou a radosťou, aj keď práve spieva melancholické veci, treba zažiť.

A možno by sme niekedy mohli v dobrom vyhlásiť aj retrohviezdu týždňa, teda niekoho, koho sme ako mladí milovali a po rokoch ho môžeme opäť vidieť na pódiu. Touto hviezdou je taliansky spevák Drupi, ktorý vystúpi v rámci popradského festivalu Viva Italia.

Tento týždeň prináša aj mnoho  príležitostí pre tých, ktorí majú radšej klasickú hudbu alebo komornejšiu klubovú atmosféru. Nech sa páči!

Streda 8. 6. 2022

foto: archív Oskar Rózsa

Bratislava:

  • Adam Plachetka, Jana Kurucová a Slovenská filharmónia (Smetana, Mahler, Dvořák) – Koncertná sieň Slovenskej filharmónie, 19.00

Košice:

  • Zuzana Mojžišová a ľudový orchester konzervatória J. Adamoviča (Hudba v lese) – Lesopark Furča, 16.00

Nové Mesto nad Váhom:

  • Ondrej Krajňák, Oskar Rozsa, Emil Frátrik, hosť: Oskar Török (Partnership Unlimited Tour 2022) – Blue Note, 20.00

Poprad:

  • Notte d’incanto (festival Viva Italia) – Námestie sv. Egídia, 19.00

Prešov:

  • Chris Ellys (Dni mesta Prešov) – Hlavná ulica – pódium, 16.05
  • Viki Olejárová (Dni mesta Prešov) – Hlavná ulica – pódium, 17.00
  • Edo Klena a Klenoty (Dni mesta Prešov) – Hlavná ulica – pódium, 19.00
  • BB Coutry (Dni mesta Prešov) – Hlavná ulica – pódium, 20.00

Sereď:

  • Barocco Sempre Giovane – Vilém Veverka, Gustáv Beláček + Vilma Cibulková, Milan Kňažko a Vilém Udatný (Pro Musica Nostra Tyrnaviensi) – Múzeum holokaustu, 18.00

Trnava:

  • Jaromír Nohavica – Amfiteáter, 20.00

Štvrtok 9. 6. 2022

Veronika Rabada. foto: Peter Minarik

Banská Bystrica:

  • Svetlana Rymarenko a Peter Lipa ml. – Hogo Fogo, 19.30
  • Martin Geišberg a Ondrej Kovaľ – Robotnícky dom, 20.00

Bratislava:

  • Ján Vladimír Michalko, Martin Valihora, Juraj Griglák, Lucia Šoralová, Emília Vášáryová, Robert Roth a ďalší (Svetlo porozumenia) – Veľký evanjelický kostol, 19.00
  • Being As An Ocean + Afterall, Piepinch – Fuga, 19.30
  • Lyapis Trubetskoy – Bojovníci Svetla – Majestic Music Club, 20.00

Levoča:

  • Caro Terra Galena (festival Viva Italia) – Bazilika sv. Jakuba, 20.00

Nitra:

  • Ondrej Krajňák, Oskar Rozsa, Emil Frátrik, hosť: Oskar Török (Partnership Unlimited Tour 2022) – Music a Cafe, 20.00

Pezinok:

  • Jaromír Nohavica – Amfiteáter, 20.00

Poprad:

  • Italy Evolution (festival Viva Italia) – Námestie sv. Egídia, 18.45

Prešov:

  • Veronika Rabada (Dni mesta Prešov) – Hlavná ulica – pódium, 20.00

Piatok 10. 6. 2022

IMT Smile budú headlinerom prvého dňa Lovestream Festivalu. foto: archív IMT Smile

Bratislava:

  • Čechomor, Heľenine oči, Kryštof, Lucie, IMT Smile a ďalší (Lovestream Festival) – Tehelné pole, od 12.00
  • Ondrej Krajňák, Oskar Rozsa, Emil Frátrik, hosť: Oskar Török (Partnership Unlimited Tour 2022) – Pivnica – Klubová scéna pre Devín, 19.00
  • Pretty Yende (Svetové operné hviezdy) – Koncertná sieň Slovenskej filharmónie, 19.30
  • Queen Symphonic: A Rock Band & Orchestra Experience – NTC, 20.00
  • Zoo And Aquarium + support: Ficture + Kinet – Pink Whale, 20.00
  • Denis Horvat / Daniel Blade a ďalší (Moody) – Sun Deck, 20.00
  • DMS (Huhu Tour) – Refinery Gallery, 20.00
  • Fallgrapp (Rádio_FM Night) – Nová Cvernovka, 20.00
  • Gest, Crackpot, Dj Ess a Kutlo (Drum’n’Brainz) – WAX, 20.00
  • Gipsy Čave – Club Hron, 21.00
  • DJ Spin (Disco 2000) – KC Dunaj, 21.00
  • Lekeré Šmekeré (Drumatique Edition) – Fuga, 22.00

Handlová:

  • Moja reč + Komplot – Live band – Exteriérový bar MAURI, 17.00

Humenné:

  • Braňo Mojsej – History Art & Music Club, 20.00

Ivanka pri Dunaji:

  • Festival Okey Leto 2022 – Obecný park, od 15.30

Košice:

  • Katka Koščová (ŠPONGIA – Festival dobrého vzdelávania) – Tabačka Kulturfabrik, od 10.00
  • Drumphone w/ Wingz – Tabačka Kulturfabrik, 20.00

Martin:

  • Juraj Hnilica, Kaczi, Mirka Slančíková Miškechová, Ján Marton (Koncert v záhrade Slovenského národného múzea) – 17.00

Obytce:

  • Separ, Dame, Smart (Štefanský punč s DMS) – Partizán Rezort, 16.00

Orlové:

  • Štátny komorný orchester Žilina a Luca Giovannini (Pro Musica Nostra Thursoviensi) – Kaštieľ Gino Park Palace, 18.00

Poprad:

  • Drupi, support Davide Mattioli – Aquacity, 19.00
  • Kopa – Lahodné Nebo, 19.00

Prešov:

  • Modré hory Akustik – Christiania, 20.30
  • DJ Laci Strike (Dni mesta Prešov) – Hlavná ulica – pódium, 21.00
  • The Only Cuban Party (Dni mesta Prešov) – Cuba Libre, 22.00

Sigord:

  • Back2Love, Gurry overhaul Blazey, Arnosth TMO (Warm Up Dobrý festival) – Opalex, od 20.00

Rožňava:

  • J.D. Walter / Susanna Jara /  Nikolaj Nikitin /  Ľuboš Šrámek / Matej Štubniak / Marián Ševčík / Jan Berky Mrenica ml. / Martin Valihora  / Arpád Farkaš / Juraj Burian / Juraj Griglák / Matúš Pavlík /  Brano Valanský / Andrej Karlík / Marek Szarvaš a ďalší (Gemer Jazz Fest) – Mestské divadlo Actores, 19.00
  • Puding pani Elvisovej – Kultúrno-kreatívne centrum Kláštor, 20.00

Strážske:

  • Reybo, Oster / Pristage / DarkEuphory / SIIK / Martinez / Beisi a Krono / Flaco / Pattan / Semir / Flexin a JLax (The Culture vol.2) – Areál motokár, 19.00

Suchá nad Parnou:

  • Mucha Quartet – Pavol Mucha, Juraj Tomka, Jozef Ostrolucký, Veronika Kubešová, Iva Bittová (Pro Musica Nostra Tyrnaviensi) – Vinárstvo Terra Parna, 18.00

Trenčín:

  • Ščamba (Truck Fest) – Opatovce, od 19.00
  • Tufifty – Piano Club, 20.00
  • Marko Mazag – 3plex Club, 21.00

Sobota 11. 6. 2022:

Pavol Kovaľ rozbehol sólový projekt Kopa. V súčasnosti patrí medzi najzaujímavejšie nové zoskupenia na slovenskej scéne. foto: archív Kopa

Banská Bystrica:

  • Manu Delago – Záhrada CNK, 20.00
  • Malalata – Urban Spot, 21.00

Bojnice: 

  • Chiki Liki Tu-A (KONTAKT 2022 – krajská postupová súťaž a prehliadka autorskej populárnej hudby) – Ihrisko Pod Farou, 16.00

Bratislava:

  • Dua Lipa, Zara Larsson, Lost Frequencies, Zoe Wees, Rare Americans a ďalší (Lovestream Festival) – Tehelné pole, od 12.00
  • The Rebellions Crew + Massound + special guest: Dckdst (Dub na Garážach) – Garáže pod Prístavným mostom, 18.00
  • Adam First a Madd Dogg (Vice City 80’s Party) – KC Dunaj, 21.00

Bytča:

  • Starck Compagnay – Tomasz Ślusarczyk, Michal Tyrański, Zbigniew Pilch, Radosław Kamieniarz, Dymitr Olszewski, Bartosz Kokosza, Marek Toporowski (Pro Musica Nostra Thursoviensi) – Synagóga, 18.00
  • Slikback feat. Oblaka (Exhausted Modern) / Dead Janitor & Vlzques – Ladovňa, 21.00

Košice:

  • Being As An Ocean / Landless / Sinner self – Collosseum, 18.00
  • Drumphone w/ Wingz – Tabačka Kulturfabrik, 20.00

Levoča:

  • Caro Terra Galena (festival Viva Italia) – Bazilika sv. Jakuba, 20.00

Limbach:

  • Hex (Dni obce) – 20.30

Námestovo:

  • Sima – Imperia-M Exclusive, 21.00

Pezinok:

  • Medial Banana – Amfiteáter, 19.30

Poprad:

  • Peter Lipa / Barbara Bortolini (festival Viva Italia) – Námestie sv. Egídia, 19.00

Prešov:

  • d# pipl araund – Christiania, 20.30
  • Kopa (Dni mesta Prešov) – Hlavná ulica – pódium, 19.00
  • Adam Ďurica (Dni mesta Prešov) – Hlavná ulica – pódium, 21.00
  • Samey (Anarchia Tour) – ENCORE the club, 21.00

Skalica:

  • Archívny chlapec / Andersons / Radivojan – Orlovňa, 20.00

Starý Smokovec:

  • Lukáš Adamec (Festival Taste of Tatry) – Amfiteáter, od 11.00

Šamorín:

  • Inekafe / Zóna A /  Palec / Karpina / Ballsqueezer / Primitívi / Funus / Huncút band / Cherry street (Punk Rock fest II) – Mestský park Pomlé, od 15.00

Trenčín:

  • Rednex (Truck Fest) – Opatovce, od 20.00
  • Pack A.D. – Klub Lúč, 20.00
  • Pepe (TwentyFive) – 3plex Club, 21.00

Veľké Uherce:

  • Polemic – Na Kameni, 21.00

Voderady:

  • Czech Brass – Marek Zvolánek, Stanislav Masaryk, Ondřej Jurčeka, Lukáš Moťka, Stanislav Penk, Pavel Debef, Karel Malimánek (Pro Musica Nostra Tyrnaviensi) – Kaštieľ, 18.00

Vranov nad Topľou:

  • The Legends (Dni mesta) – pred Domom kultúry, 18.00
  • Gladiator (Dni mesta) – pred Domom kultúry, 20.00

Vrútky:

  • Zoči Voči – Rock Club Mlyn, 20.00

Zákamenné:

  • DJ Matamar (Exklusive) – Klub Kuvajt, 21.00

Žilina:

  • Toxicbass – Smer klub 77, 20.00

Nedeľa 12. 6. 2022

Popri Red Hot Chili Peppers sa fanúšikovia dobrej hudby tešia na vystúpenie rockovej kapely Rival Sons. foto: archív Rival Sons

Bratislava:

  • Red Hot Chili Peppers, Calum Scott, Rival Sons a ďalší (Lovestream Festival) – Tehelné pole, od 12.00
  • Konzervatoristi v Petržalke – CC Centrum, 17.00
  • Nestarnúce melódie – DK Lúky, 17.00
  • Piesňový Recitál Petra Mikuláša & Jana Nagy-Juhász – Primaciálny palác, 19.00
  • Stick To Your Guns + support: No Face No Case, Defend Your Kingdom – Fuga, 19.00
  • Northwest – T3 – kultúrny prostriedok, 19.30
  • Peter & The Test Tube Babies – Randal Club, 20.00

Gbeľany:

  • Czech Brass – Marek Zvolánek, Stanislav Masaryk, Ondřej Jurčeka, Lukáš Moťka, Stanislav Penk, Pavel Debef, Karel Malimánek (Pro Musica Nostra Thursoviensi) – Château Gbeľany, 19.00

Hlohovec:

  • Starck Compagnay – Tomasz Ślusarczyk, Michal Tyrański, Zbigniew Pilch, Radosław Kamieniarz, Dymitr Olszewski, Bartosz Kokosza, Marek Toporowski (Pro Musica Nostra Tyrnaviensi) – Hlohovský zámok, 18.00

Košice:

  • Marduk / Doodswens / Skaphos / Infernal Hate – Collosseum, 18.00

Nové Zámky:

  • Cigánski diabli (Galavečer 15 rokov) – Amfiteráter, 19.00

Trenčín:

  • Vidiek (Truck Fest) – Opatovce, 19.00

Vranov nad Topľou:

  • Peter Bič Projekt (Dni mesta) – pred Domom kultúry, 20.00

Žilina:

  • Lukáš Oravec Quartet feat. Danny Grissett – Stanica Žilina – Záriečie, 20.00

Pondelok 13. 6. 2022

Bratislava:

  • Vidiek (Deň krivých zrkadiel) – Hviezdoslavovo námestie, 17.00
  • Manu Delago + Sam Handwich (NuJazzDayz) – Nová Cvernovka, 19.30
  • Spy + Lifecrusher + Incriminate – Kulturák klub, 19.30

Utorok 14. 6. 2022

Bratislava:

  • Žiaci ZUŠ Františka Oswalda a študenti štátneho konzervatória v Bratislave (Organový koncert) – Evanjelický kostol sv. Trojice, 18.00
  • Klavírny recitál Martina Kasíka – Malá sála Slovenskej filharmónie, 19.00
  • Good Riddance / Useless ID / Nofnog – Randal Club, 20.00
  • Machine Girl – A4 – Priestor súčasnej kultúry, 20.00

Košice:

  • Gwendydd / Breaking the tarot – Collosseum, 20.00

Ak chcete, aby sa v našich prehľadoch objavili aj Vaše podujatia, napíšte nám na email koncerty@mojamuzika.sk. Uveďte názov podujatia, miesto, mesto, dátum a čas.

text: Jozef Husovský
foto: archív Red Hot Chili Peppers

 

VSTUPENKY

Prečítajte si

Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Viac:Live