Live

Komajota odohrá domáci živý koncert po dvoch rokoch v Stromoradí s dvomi gitaristami

Komajota predstavila nový singel poštové holuby a po dvoch rokoch vystúpi už tento štvrtok 7. októbra naživo pred domácim publikom na koncerte v prešovskom hudobnom klube Stromoradie.   Vystúpenie nesie príznačný názov Doma v klube a hudobníci si pripravili pre tento večer setlist skladieb, ktoré plánovali odohrať pri príležitosti presunutého turné k 15. výročiu založenia Komajoty. 

Pesnička Poštové holuby je jedna zo štyroch skladieb, ktoré sa Komajote podarilo natočiť počas covidu. Je to prvá zverejnená skladba, ďalšie si hudobníci zatiaľ nechávajú na neskôr. Netradične sa o význame textu rozhovoril spevák Martin Husovský.

„Text je pre mňa zaujímavý v tom , že sa v ňom spieva, čo keď je to všetko posledný krát. Aj toto obdobie prinútilo ľudí zamýšľať sa nad tým , že sa možno to, na čo sme boli pred tým zvyknutí, už nebude opakovať. Veľakrát si to aj neuveddomujeme. Myslím si, že muzikanti do toho spadajú úplne stopercentne, lebo si nevedeli predstaviť, že budú rok a pol sedieť doma. Čokoľvek, čo berieme v živote ako samozrejmosť, už tu zajtra nemusí byť. Toto je pre mňa odkaz textu Poštové holuby.“

Novinku otextoval Jozef Husovský a kapela ju uverejnila aj s videoklipom, ktorý natáčal Michal Novodomský. Hudobníci s ním spolupracovali aj pri videoklipe k pesničke Iba. „Režisérom som bol ja a Stano Čorej. Ja doobedu a Stano poobede, pretože sme tak mali čas. Je to metafora na človeka, ktorý nie úplne zapadá do toho, kde je. Zároveň hľadá k sebe veľmi podobného človeka. A my dúfame, že ho aj nájde. Je zaujímavé, ale stal sa zo mňa optimista,“ priznáva Martin Husovský.

Naživo s dvomi gitarami

Komajota po dlhej dobe odohrá vo štvrtok 7.októbra domáci koncert v prešovskom hudobnom klube Stromoradie. Pre tento večer si Martin Husovský, Stano Čorej a Marek Belanský pripravili setlist skladieb k 15. výročiu vzniku kapely, ktorý minulý rok kvôli nestihli kvôli protipandemickým opatreniam realizovať naživo. Skupina vystúpi v rozšírenej koncertnej zostave s dvomi gitaristami – Jurajom Kováčom a Danielom Jenčom a klávesákom Janym Pastirčákom.

;Pred týždňom sa v prešovskom PKO konal festival Klasicej gitary, tak sme chceli nadviazať na to, že aj gitarista je tiež človek. Nech si chlapci zahrajú . Dano (Jenčo) s nami hral niekoľko koncerttov ako záskok za Juraja (Kováča). Je vyštudovaný, naozaj výborný klavirista naozaj výborný, ale vo svojej kapele White Place hrá hlavne na gitare. A to je super, lebo je všestranný muzikant, ktorý čo chytí, to znie dobre. On s nami začal hrávať a Ďuri sa ozval, že by si chcel opäť s nami konečne zahrať, tak prišli obidvaja a znie to super,“ rozpráva o novinkách v koncertnej zostave Martin Husovský.

Kapela znie skvele, každý z gitartistov do toho priniesol svoj štýl hry a práce so zvukom, čo pri živom prevedení pridáva opäť nový level pesničkám Komajoty.

Pre tento večer v Stromoradí pripravili hudobíci setlist skladieb, ktoré plánovali odohrať pri príležitosti presunutého turné k 15. výročiu založenia Komajoty. „Bavíme sa o dvadsiatich skladbách. Väčšinu tvoria známe veci popretkávané skladbami, ktoré nehrávame až tak často, skôr vôbec. Zároveň som bol príjemne prevapený, ako znieme s dvomi gitarami.

„Môžem prezradiť, že budeme hrať napríklad Strih, ktorý je pre mňa naozaj country skladba. Zahráme Dym, ktorý sme naživo takmer vôbec nehrávali. Na setlist sme zaradili aj pesničku Uprostred, čiže samé chuťovky, ktoré sa nám páčia, poprepájané najznámejšmi skladbami a singlami.“

Lístky na čštvtkový koncert Komajoty v Stromoradí sú k dispozícii v sieti Tootoot.fm a Ticketlive.sk.

text: Edo Kopček
foto: smARTin

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Live