Live

IMT Smile oslávia 30 rokov vzniku kapely s fanúšikmi

Od úplne prvého založenia skupiny uplynulo už 30 rokov. Za ten čas sa IMT Smile stali jednou z najúspešnejších skupín na Slovensku. Prinášajú obrovské množstvo hitov, ktoré si na koncertoch spievajú spoločne so skupinou tisíce ľudí. Summer Tour 2022 sa začína v máji a potrvá do konca augusta.

Po dvoch rokoch sa skupina vracia na amfiteáter vo Východnej, ktorý si obľúbili nielen fanúšikovia, ale aj samotná skupina. Z festivalov to bude prešovský Dobrý festival, ale aj festivalová novinka mestský festival LOVESTREAM v Bratislave. Súčasťou tour je aj niekoľko vystúpení v Českej republike.

„Najlepšia oslava je s fanúšikmi, preto chceme čo najviac koncertovať. Po dvoch rokoch sa vraciame do  Východnej, čakajú nás festivaly, ale aj koncerty v Čechách“, hovorí Ivan Tásler o plánoch na rok 2022.

Vypredané amfiteátre, štadióny, malé, veľké kluby, nielen to, je už dnes súčasťou histórie slovenskej hudobnej scény, ktorá sa začala písať v roku 1992, bratmi Ivanom a Mirom Táslerovcami. 

letné koncerty turné

K nezabudnuteľným určite patria vystúpenia s Lúčnicou, Kandráčovcami. Ich originálne spolupráce sme mohli zažiť  na doskách SND a tiež na plátnach kín. Titulná  skladba k filmu Čiara priniesla skupine  pozvanie  na Medzinárodný filmový festival Karlove Vary. IMT Smile sú  laureátmi Krištáľového krídla a držitelia ceny OTO. 

Rok 2022 bude jednoznačne patriť skupine IMT Smile. Okrem spomínaného letného turné pripravuje skupina špeciálny spomienkový box na roky 1992 – 2022. Ten bude obsahovať nielen hity IMT Smile, ale aj fotografie, spevník a knihu. Na koniec roka skupina plánuje  ďalšie prekvapenie v podobe špeciálneho albumu. Viac informácií o ňom príde v priebehu roka.

Všetky aktuálne informácie, prehľad koncertov, festivalov  nájdu priaznivci IMT Smile na www.imtsmile.com.

text: Tomáš Karpel (Universal Music Slovensko)
foto: Peter Ivan

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Live