Live

Angelus Fest ponúkne koncerty ČAD, Lunatic Gods a ďalších

Benefičný festival Angelus Fest sa uskutoční 11.júna 2022 v banskobystrickom amfitátri za účasti desiatich popredných metalových kapiel zo Slovenska.

Po vydarenom prvom ročníku benefičného metalového festivalu Angelus Fest, na ktorom vystúpilo 8 kapiel na čele s Doomas, Ramchat či Abstract (rozhovor pre mojamuzika.sk) a na vstupnom sa podarilo vyzbierať takmer štyritisíc eur pre OZ Onkológia BB, oznámili organizátori prípravy jeho pokračovania.

Žárovo pestrá zostava

Headlinerom je svätojurská trojica ČAD, teda kapela, ktorá na nás pred nedávnom „vypustila Medvede“ a v pracovnej náplni má urážanie hudby v štýle „violence-thrash“. 

Veľkým lákadlom pre fanúšikov bude banskobystrická death-metalová legenda PYOPOESY, ktorá sa vracia po dlhšej dobe na pódium so špeciálnou show a prekvapením, ako aj Martinčania LUNATIC GODS a ich vynikajúci black-folk metal so slovenskými textami, ktorí pravdepodobne zahrajú aj novinky z pripravovaného albumu Vresovrenie.

Atmosferický metal najvyššej kvality predvedú APRIL WEEPS z Dunajskej Stredy, ktorí majú skúsenosti aj s vystúpením na legendárnom festivale Wacken a aktuálne tiež usilovne pracujú na nových skladbách.

Zvolenčania DEMONIC-EYED vydali minulý rok svoj tretí album a ich energický „scrap-metalový“ set si naozaj netreba nechať ujsť!

Energiou nabijú fanúšikov aj mladíci AS THEY RISE z Nitry a ich skvelý nadupaný metalcore/djent.

Pestrú zostavu nateraz uzatvára stálica slovenskej progresívnej rock/metalovej scény – kapela CASTAWAY z Bratislavy. Ich sofistikované riffy a melódie sú pastvou pre uši a v rámci aktuálnej zostavy Angelus Festu tak trochu aj oddychom od extrémnejších metalových žánrov.

Okrem bohatého hudobného programu organizátori sľubujú aj vylepšenia miesta konania v rátane väčšieho pódia a lepšiho zázemia pre návštevníkov. K dispozícii budú tiež tričká s logom festivalu. Celý výťažok z podujatia poputuje opäť na dobročinné účely.

Viac informácií je možné nájsť na oficiálnom webe festivalu a jeho facebookovom profile.

text: Vlado Lauko
foto: Archív

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Live