Live

Foals, Yungblud, M83 a Moderat vystúpia v lete na Grape festivale

Festival Grape tento týždeň zverejnil prvé štyri mená svojho programu pre rok 2023. „Snažili o kombináciu mien, ktoré sa nám nepodarilo prehodiť z roku 2020 na 2022, a nováčikov, ktorí na Slovesnku ešte nevystúpili. Prvú štvorku sme doplnili ešte o jeden návrat po dlhoročnej pauze“, hovor za organizátorov Ján Trstenský.

Skupina Foals a mladá hviezda Yungblud, boli mená, ktoré festival ohlásil už v roku 2020. Nakoniec interpreti po dvojročnej festivalovej odmlke kvôli pandémii zmenili plány a na Slovensko sa vrátia až v roku 2023. Pre oboch to bude už druhé vystúpenie na festivale Grape, Foals prídu po ôsmich rokoch a
Yungblud po piatich.

Svoju neskorú premiéru na Slovensku bude mať francúzky vývozný artikel M83, aj keď začiatky tohto pôvodne dvojčlenného zoskupenia sa datujú už od roku 2001. Meno kapely bolo vybrané podľa galaxie Messier 83, čo vystihuje aj hudbu Anthonyho Gonzaleza, ktorú kritici zaškatulkovali ako space-rock. Špeciálnu pozornosť si zaslúžia najmä živé vystúpenia, ktoré patria k jedným z najlepších vôbec. Z celého radu úspešných singlov vyčnieva najmä skladba Midnigh City, ktorá sa stala hymnou generácie nového milénia.

V roku 2017, tesne pred svojim koncertom na Grape, ohlásila skupina Moderat dlhšiu tvorivú aj koncertnú pauzu. Členovia akupín Modeselektor a Apparat sa opäť chceli venovať svojim projektom, a nikto netušil, či sa ešte niekedy spoja do tejto veľmi úspešnej spolupráce, s ktoru dobyli svet elektronickej hudby. Na potešenie všetkých fanúšikov sa tak stalo v tomto roku, keď Moderat vydali nový album MORE D4TA. Rovnako ohlásili aj svoje prvé koncerty a my ich opäť uvidíme v lete na Grape.

Festival Grape sa koná 11.-12.8.2023 na Letisku Trenčín, viac info na: www.grapefestival.sk

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Live