Live

Bubeník Mattia Müller absolvuje letné turné so spolužiakmi z Berklee College of Music

Projekt DELO SAUCE vznikol v USA na Berklee College of Music. Lídrom projektu je mladý talentovaný hudobník a skladateľ Mattia Müller, ktorý sa počas jeho prvého semestra na Berklee rozhodol vytvoriť vlastný projekt s top mladými hudobníkmi zo školy.

Skupina stihla za krátky čas odohrať koncerty priamo v priestoroch školy i po kluboch v Bostone. Na jej debutový koncert v novembri 2021 došlo (do malej miestnosti pre 50 ľudí) až vyše 200 spolužiakov, čo sa žiadnej aktuálnej kapele na Berklee nepodarilo. Týmto si zoskupenie vytvorilo dobré meno.

Členovia zoskupenia hrali a študovali so svetovými muzikantskými osobnosťami ako: Christian McBride, John Patitucci, Mike Pope, Marquis Hill, Jazzmeia Horn, Mike Rodriguez, Tia Fuller, Francisco Mela…

Projekt Delo Sauce hrá prevažne autorské skladby Mattiu Müllera a jedná sa o veľmi kreatívnu, pestrú a modernú hudbu najmladšej svetovej generácie muzikantov. Táto medzinárodná skupina sa snaží spájať kreativitu a slobodu jazzu s modernými zvukmi a groovami alternativných žánrov, z ktorých žiari silná energia a preto si ju obľúbia nie len fajnšmekri jazzu, ale aj poslucháči iných žánrov od rocku cez R’n’B až k D’n’B.

Prečítajte si tiež náš rozhovor s Mattia Müllerom: Počas jam session na neho nakričali hudobníci priamo na pódiu. Bubeník Mattia Müller teraz študuje na prestížnej Berklee College of Music

DELO SAUCE Slovak Summer Tour 2022 prinesie koncerty na konci júla, v podobe festivalových a klubových podujatí, na Slovensku, ale i v Brne a vo Viedni.

Zoznam koncertov:
16.7 Nové Mesto nad Váhom (Open Jazz Fest)
17.7 Prešov (Stromoradie)
18.7 Levice (Na Kus Reči)
19.7 Bratislava (Nu Spirit) – Jam session po koncerte
20.7 Kremnica (Jazz Fest)
21.7 Žilina (Nová Synagóga)
22.7 Šamorín (Šup Šup Music Club)
23.7 WIEN (ZWE Jazz club)
26.7 Brno (Music Lab)
27.7 Banská Bystrica (Hogo Fogo)
29.7 Liptovský Mikuláš (Mikulášsky Jazzový Festival)

Členovia zoskupenia:
Mattia Müller (SK/ITA)- Bicie nástroje, Spev
Paul Reinhold (USA)- Basová gitara, Spev
Omri Aruch (AUS)- Klávesové nástroje, Spev
Reggie Reed (USA)- Saxofón
Joey Du Bois (USA)- Trumpeta

Mladý 18-ročný slovensko-taliansky bubeník Mattia Müller prežil detstvo striedavo v Taliansku a na Slovensku. Ako 9-ročný začal navštevovať špecializovanú školu- l’Accademia Musicale Italiana di Monza, kde dostal skvelého učiteľa Andrea Quattrini, jedného z popredných bubeníkov talianskej jazzovej scény. Neskôr sa stal žiakom Bratislavského Konzervatória, kde študoval melodické bicie nástroje u jedného z najuznávanejších hráčov na marimbu v Európe- prof. Petra Kosorína (vedúci sekcie bicích nástrojov v SF). Mattia bol úspešným študentom školy (v marci roku 2019 vyhral celo Slovenskú medzi-konzervatoriálnu súťaž hráčov na bicie nástroje v oboch kategóriách: bicia súprava ako aj melodické bicie nástroje a stal sa tak absolútnym víťazom súťaže, vedúci poroty bol Štefan Bugala.) Počas štúdia na konzervatóriu ho k jazzu a modernému hraniu na bicej súprave viedol aj renomovaný slovenský bubeník Peter Szapu, Michal Fedor a svetovo uznávaný bubeník a producent David Hodek. Mattia bol v roku 2021 prijatý na prestížnu školu Berklee College of Music v Bostone na plné štipendium, kde ho momentálne učí svetový unikát Francisco Mela (dlhodobo pôsobil a spolupracuje s McCoy Tynerom, Ray Brown, Chucho Valdés, Roy Haynes, John Scofield, John Patitucci a ďalšími…). Mattia spolupracoval a účinkoval s hudobníkmi rôznych žánrov napr. Alain Mallet, Michael Patches Stewart, Jacques Schwarz-Bart, Jackson Powell, Paul Reinhold, Liam Garcia, Joey Du Bois, Oskar Rózsa, Ľuboš Šrámek, Juraj Griglák, Ondrej Krajňák, Juraj Bartoš, Eugen Vizváry, Nikolaj Nikitin, Vec.

zdroj: Delo Sauce
foto:archív Delo Sauce

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Live