LiveKoncertná mapa Slovenska

Koncertná mapa Slovenska (21. 9. – 27. 9. 2022)

Po razantnom nástupe jesene mnohé koncerty „oklubjovjavjajú“, ako by povedal klasik. Svoje dvere po letnej prestávke totiž ešte intenzívnejšie otvárajú mnohé kluby a hudobné domy.

Tento týždeň vrcholí festival Konvergencie. V znamení kontrabasu, francúzskeho večera, detského aj protivojnového koncertu. 

Tretie ročné obdobie je už tradične ozdobené Bratislavskými hudobnými slávnosťami, ktoré odštartujú už svoj 57. ročník.

Korben Dallas začína jesennú časť turné Deti Rýb k rovnomennej platni. A už je aj na vinyle.

Cez víkend sa môžu fanúšikovia jazzu a alternatívnej hudby tešiť na festival City Sound Festival. Žilina ožije festivalom Žilina žije. A to vonkoncom nie je všetko. Viac sa však dozviete s buzolou pri našej mape.

Určite si vyberiete hudbu, ktorá vás najviac baví.

Peknú hudobnú jeseň, priatelia!

Streda 21. 9. 2022

Košice:

  • Paradiso Rhythm / Kelsoo (Stredávka) – Tabačka Kulturfabrik, 20.00

Martin:

  • Kollar – Cox – Raineri – Truffaz – Barmuseum, 20.00

Prešov:

  • Pavol Hammel, František Griglák, Martin Valihora, Fedor Frešo  Jr., Vladislav Šarišský, Peter Preložník (Zelená pošta) – Kino Scala, 19.00

Ružomberok:

  • Čendeš Orchestra / Kamil Mikulčík / Sláčikové kvarteto Martina Liptáka / Ženská spevácka skupina Čriepky / RK Jazz Band / FS Liptov (Koncert k 110. výročiu Liptovského múzea) – Kultúrny dom A. Hlinku, 18.00

Sabinov:

  • François Espinasse (Medzinárodný organový festival Ivana Sokola) – Farský kostol Mučeníckej smrti sv. Jána Krstiteľa, 19.30

Štvrtok 22. 9. 2022

Bratislava:

  • Claudio Trovajoli – klavír, Mário Gešvantner – slovo – Alessandro Baricco: Hegelova duša a kravy z Wisconsinu (Festival Konvergencie) – Primaciálny palác, 18.00
  • Andrej Bielow, Peter Biely, Martin Ruman, Jozef Lupták, Claudio Trovajoli, Jordana Palovičová – Debussy / Ravel / Franck (Festival Konvergencie) – Primaciálny palác, 19.00
  • Andrej Bielow, Peter Biely, Martin Ruman, Jozef Lupták, Claudio Trovajoli, Jordana Palovičová (Debussy / Ravel / Franck – Festival Konvergencie) – Primaciálny palác, 19.00
  • FVLCRVM / Kewu / BoLs/sLoB – Nová Cvernovka, 20.00
  • Natália Puklušová & band Tak to vidím ja – Kafé Scherz, 20.00

Košice:

  • Štátna filharmónia Košice, dirigent Gabriel Rovňák ml., Bratislavský chlapčenský zbor, zbormajsterka Magdaléna Rovňáková, Rastislav Suchan, Ján Hrubovčák (Biela noc Košice) – Dom umenia, 18.00
  • Distant / Abyss Above – Collosseum Club, 19.00

Martin:

  • Drozďo & Demex / Medial Banana / Kandráčovci (Martinský jarmok) – Divadelné námestie, od 16.00

Prešov:

  • Otvorená scéna 6_22: Open mic – Christiania, 20.30

Žilina:

  • Pavol Hammel, František Griglák, Martin Valihora, Fedor Frešo  Jr., Vladislav Šarišský, Peter Preložník (Zelená pošta) – Dom odborov, 19.00
  • Talaqpo / Lucie Páchová (Žilinský literárny festival 2022) – Nová synagóga, 20.00

Piatok 23. 9. 2022

Banská Bystrica:

  • Csino – Hodek – Vizváry – Hogo Fogo, 19.30

Banská Štiavnica:

  • Filtr (Festival Amplión 2022: Nový kabaret & pouličné umenie) – Art Cafe, 22.30

Bardejov:

  • Step into the Void – Particular Shades / Tripologic / Rody / Cuckoo / Daniel Weirdone (drumandbass DJs party) – Bašta, 21.00

Bratislava:

  • BassBand – Ján Krigovský, Ján Prievozník, Metod Podolský, Jakub Stračina – koncert s obedom (Festival Konvergencie) – Galéria mesta Bratislavy & Café Emil, 12.30
  • Karpina / Kochanski / King Shaolin a ďalší (Dúbravské hody) – pri Dome Kultúry Dúbravka, od 17.00
  • Oleksandr Ponomarov a DZIDZIO (Charitatívny koncert pre Ukrajinu) – FOX – House of Music, 18.00
  • Lotta / Džez a Hrúza / Trilobeat / Lukáš Oravec Orchestra / Cox – Kollar – Raineri / Kinga Głyk (Festival City Sounds) – Slovenský rozhlas, od 18.10
  • Martin Huba, spev: Veronika Bilová – Kontrabas (Festival Konvergencie) – Primaciálny palác, 19.00
  • Pavol Hammel, František Griglák, Martin Valihora, Fedor Frešo  Jr., Vladislav Šarišský, Peter Preložník (Zelená pošta) – STARS auditorium, 19.00
  • The Ocean / LLNN / Playgrounded – Randal Club, 19.00
  • Očovskí rozkazovači / FSk Šumiačan / Ján Ambróz / ĽH Bobáňovci / FS Skorušina / ĽH Andreja Záhorca a Andreja Včelíka  s kamarátmi / Karol Kočík a ďalší (Večer autentického folklóru) – DK Zrkadlový háj, 19.00 
  • Slovenská filharmónia, Slovenský filharmonický zbor a dirigent Daniel Raiskin (57. ročník Bratislavských hudobných slávností) – Koncertná sieň Slovenskej filharmónie, 19.30
  • My Disco + Nadja – A4 – priestor súčasnej kultúry, 20.00
  • Sammy Virji / VI3E / C:rcle / Blame Your Genes / Bali G / Noisvizion (Mäsokombinight) – KC Dunaj, 21.00
  • Milan Lieskovský – Klub Hron, 21.00
  • Regis / Joton / Toky / Loktibrada / Divide (WAX3YRS – PVC) – WAX, 22.00
  • Pil C / 13K / Special Beatz / Mjay / Otis / Luca Brassi10x / Danior_831 (DropTop Legends Edition) – Sundeck, 22.00
  • Kosmic Skaut / PDCH / Red Sofa (SOFA) – Pink Whale, 22.00

Brezno:

  • Katarína Koščová & Daniel Špiner – Ateliérik duše, Šiašovo, 19.00

Humenné:

  • Chiki Liki Tu-a – History Art & Music Club, 20.00

Jasov:

  • François Espinasse (Medzinárodný organový festival Ivana Sokola) – Opátsky chrám sv. Jána Krstiteľa, 19.00

Košice:

  • Stroon & DevKid – Temple Timbre Embers Live (Biela noc Košce) – Kino Úsmev, 19.30 a 21.00
  • Spacer / Muzychka / Miklei / Matwe – Blasfémia (Biela noc Košce) – Tabačka Kulturfabrik, 22.00
  • Liptovský Mikuláš:
  • Lenka Filipová a kapela – Synagóga, 18.00

Martin:

  • Heľenine oči / Polemic a ďalší (Martinský jarmok) – Divadelné námestie, od 16.00
  • spevácky zbor Cantus, dirigent Juraj Jartim – Evanjelický kostol, 19.00

Nitra:

  • Korben Dallas (Deti rýb) – Music a Cafe, 20.00
  • Catastrofy – Nová Pekáreň, 20.00

Prečítajte si tiež: Tretine kultúrnych priestorov pre nárast cien energií hrozí zánik

Asociácia Hudobných Klubov Slovenska

Stromoradie. Foto – Róbert Sedlák

Nové Mesto nad Váhom:

  • Musica Vista – Blue Note, 20.00

Piešťany:

  • Štátny komorný orchester Žilina, dirigent Leoš Svárovský a spevácky zbor Lúčnica, zbormajsterka Elena Matušová (57. Bratislavské hudobné slávnosti) – Dom umenia, 19.00
  • Point of Few – La Musica, 19.30
  • DJ Demi (Gran Fiesta) – Esesko caffe & bar, 21.00

Poprad:

  • Alexandra Šimegová (Živé piesne) – Nezávislé kultúrne centrum Lahodné Nebo, 19.00

Prešov:

  • Hrdza / DJ Dlugosh / FS Šarišan (Poklady regiónu) – Hlavná ulica, od 15.00
  • Fragile – Gardenka Coffee / Bistro – 18.00
  • Timea – Christiania, 20.30

Sliač:

  • IMT Smile – Hotel & Spa Resort Kaskady, 20.00

Tatranská Lomnica:

  • DJ Twister (All Style Music Party) – Humno Tatry, 21.00

Trenčín:

  • Karol Mikloš (oslava vydania nového albumu This Side of Town) / support Veneer – Klub Lúč, 20.00
  • DJ Johnny de City / DJ Tommy (Electro Party Night) – 3plex Club, 21.00

Trnava:

  • Porsche Boy / Marko Damian / Samey (YouTopia 2022 – festival digitálnej kultúry) – Kultúrne centrum Malý Berlín, 21.00

Žilina:

  • Jana Kirschner / FVLCRVM / Para / Billy Barman / SĽUK / The Ills / BDHS – Blikajúci dychový hudobný systém (Festival Žilina žije) – rôzne miesta, od 18.00
  • Štaffo / Martin Frost / Elsy / Johnny de City / Enneri / Juraj Kral / Dr. Soud a ďalší (Melody Indoor #2) – *enjoyclub, 20.00

Sobota 24. 9. 2022

Banská Bystrica:

  • Bratislava Hot Serenaders – Robotnícky dom, 18.00
  • Rocksor / Human Hills (Radvaň Fest) – Aula SZU, 19.00
  • Timea – Záhrada – Centrum nezávislej kultúry, 20.00

Banská Štiavnica:

  • TooT Ensemble (Festival Amplión 2022: Nový kabaret & pouličné umenie) – Kocka, 22.00

Bardejov:

  • Janpalach – Bašta, 20.00

Bratislava: 

  • Funny Fellows / Amphision / The Chamber Choir / Mila Medvedovska a Daniel Špiner a ďalší (Dobrý trh) – na Panenskej, od 10.00
  • Tibor Feledi Kairos Quintet – Tibor Feledi, Michal Šelep, Lenka Molčányiová, Michal Cálik, Juraj Dávid Raši a Detský a dievčenský spevácky zbor Slovenského rozhlasu, dirigent Adrian Kokoš – Spoločné ihriská – detský koncert (Festival Konvergencie) – Nádvorie Starej radnice, 10.30
  • No Name / Acylpyrin / exGravis a ďalší (Ružinovské hodové slávnosti) – Park A. Hlinku, od 15.00
  • Bratislavská noc komornej hudby / BLOK 1 #skladateľskásúťaž2022 (Festival Konvergencie) – Primaciálny palác, 16.00
  • Leo de María – klavírny recitál (57. ročník Bratislavských hudobných slávností) – Malá sála Slovenskej filharmónie, 16.00
  • Synové výčepu / Decilitr Rumu / S.B.A. / Morhörr / Rock Tuning (Festival rockových kapiel Bakalář BeerRock) – Randal Club, od 17.00
  • Medial Banana / Polemic / Majself / Heľenine oči a ďalší (Dúbravské hody) – pri Dome Kultúry Dúbravka, od 17.00
  • Bratislavská noc komornej hudby / BLOK 2 – Zeljenka / čítanie o hudbe (Festival Konvergencie) – Záhrada Domu Albrechtovcov, 18.00
  • Jesenný koncert Les Sirénes (Zborový spev klasickej hudby) – Pistoriho palác, 18.00
  • Darkness Positive / Baroque Goes Jazz Trio / Uniqat / Nikola Bankov Band / Alfredo Rodriguez Trio / Nicola Conte & Spiritual Galaxy (Festival City Sounds) – Slovenský rozhlas, od 18.10
  • Štátny komorný orchester Žilina a spevácky zbor Lúčnica, dirigent Leoš Svárovský (57. ročník Bratislavských hudobných slávností) – Koncertná sieň Slovenskej filharmónie, 19.30
  • Bratislavská noc komornej hudby / BLOK 3 – Rota / Zeljenka / Zagar / Crumb / Boccherini (Festival Konvergencie) – Primaciálny palác, 20.00
  • Black Sun Empire / Neonlight / Prolix / Merikan / Telekinesis / Trilo / Kato / Beaty / Ronk b2b Stini / Grawiti b2b Monky / Dykman & Dekel / Infectious / The X / The Carnage Corps / Crossdreed / Carnivore a ďalší (Blackout Slovakia) – Refinery Gallery, od 20.00
  • Vyššie sféry – Pink Whale, 20.00
  • DJ Chims / DJ Mario (Kubánska noc) – KC Dunaj, 21.00
  • The Massacre / Stickhead / Distortina / Relatic / DJ Jackhammer / IAmNøt / Hlukar (Ears Chewing Satisfunction meets Terror Noize Industry) – Fuga, 21.00
  • Technørd / Xadam / Leia Drex / Dahø / Spacer – Radost Music Club, 23.00

Brezno:

  • Bedňa / Malalata (Inšpiratívny festival Divadelná chalúpka) – Mestský park, 20.30

Bytča:

  • Gleb – Music Club Sway, 22.00

Jasov:

  • François Espinasse – workshop (Medzinárodný organový festival Ivana Sokola) – Opátsky chrám sv. Jána Krstiteľa, od 17.00

Košice:

  • Jablco / Laugaricio Quartet a hostia (Verejná nahrávka) – Veľké štúdio RTVS, 17.00
  • Konflikt – Collosseum Club, 19.00
  • Džumelec (Biela noc Košice) – Potulná galéria, Kasárne/Kulturpark, 19.00
  • Cigánski diabli, hudba: Ernest Šarközi, réžia: Ján Ďurovčík – Cigáni idú do neba – divadlo Grand, 19.00

Martin:

  • DJ Jumbo / Javorové husle / Arzén (Priekopský deň v Sime) – Areál Sim Martin-Priekopa, od 9.00

Nitra:

  • The Ills / Underdose / Kazostroj (Benefit pre VLKa) – Hidepark, 19.00
  • Katarzia (Medzinárodný festival Divadelná Nitra 2022) – námestie, 20.00

Nové Mesto nad Váhom:

  • Robo Opatovský & Band – Blue Note, 20.00

Partizánska Ľupča:

  • Vidiek / Sendrejovci / Malalata / Štefan Štec a Fajta / Duchoňovci a ďalší (XIV. Remeselnícky jarmok) – Námestie, od 13.30

Prešov:

  • Iconito / BB Country a ďalší (Poklady regiónu) – Hlavná ulica, od 13.30
  • Jan Burian: Slyšíš ty ptáky? (hudobno-literárny večer cyklu Blízka či vzdialená) – Divadlo Viola, 18.00
  • I am Pita and the Band / The Scotlandyards– Stromoradie, 19.00
  • Edo Klena & Klenoty (Výber z albumov) – Christiania, 20.30
  • Sima – Encore, 22.00

Ružomberok:

  • Tibor Iván (Hudba u Fullu) – Galéria Ľudovíta Fullu, 18.00

Tatranská Lomnica:

  • DJ Virus (Clubbing vs. Commercial) – Humno Tatry, 21.00

Trenčianske Jastrabie:

  • Vašo Patejdl / Gladiator / Drišľak / Ilona Csáková (Kultúrne leto v Trenčianskom Jastrabí) – Futbalové ihrisko, od 15.00

Trenčín:

  • Catastrofy – Hangár Klub, 20.00
  • Pepe / Eusebio – 3plex Club, 21.00

Trnava:

  • Boy Wonder / monos / Sub:tearz (YouTopia 2022 – festival digitálnej kultúry) – Kultúrne centrum Malý Berlín, 20.30

Zákamenné:

  • Milan Lieskovský / Jacob Zima / DJ Sunday – Diskoclub Kuvajt, 21.00

Žilina:

  • April Weeps & Vanguard (Cataclastic & Tension Tour) – Smer Klub 77, 19.00
  • Modré hory (Žilinský literárny festival 2022) – Nová synagóga, 21.00
  • Nerieš / DJ Triple P – *enjoyclub, 22.15

Nedeľa 25. 9. 2022

Bratislava:

  • Pavol Praženica (Nedeľné matiné) – Mirbachov palác, 10.30
  • Vašo Patejdl so skupinou / Kmeťoband / Miro Jaroš / FS Karpaty a ďalší (Ružinovské hodové slávnosti) – Park A. Hlinku, od 15.00
  • Los Brados / Kmeťoband / Starmania original a ďalší (Dúbravské hody) – pri Dome Kultúry Dúbravka, od 15.30
  • Mária Tajtáková, Eva Garajová, Tomáš Šelc, Ladislav Fančovič, Matej Arendárik, Peter Pažický – Komorný koncert z piesňovej tvorby slovenských skladateľov (57. ročník Bratislavských hudobných slávností) – Malá sála Slovenskej filharmónie, 16.00
  • Nestarnúce melódie – DK Lúky, 17.00
  • Nie vojne – Záverečný koncert (Festival Konvergencie) – Slovenský rozhlas, 19.00
  • Bratislava Hot Serenaders – Spoločenský Dom Nivy, 19.00
  • Haďaci + Jay Delver (In Between Books) – Nová Cvernovka, 19.00
  • Tides From Nebula / In2Elements / Personal Spaces – Kulturák klub, 19.00
  • PFK – Prague Philharmonia, dirigent Dawid Runtz (57. ročník Bratislavských hudobných slávností) – Koncertná sieň Slovenskej filharmónie, 19.30

Košice:

  • Bezlad / DF – Collosseum Club, 19.00
  • Cigánski diabli, hudba: Ernest Šarközi, réžia: Ján Ďurovčík – Cigáni idú do neba – divadlo Grand, 19.00

Piešťany:

  • Leo de María (Klavírny recitál v rámci BHS) – Dom umenia, 19.00

Prešov:

  • ElevenHILL / Gapa & Mečiar / Žojco & STF band a ďalší (Poklady regiónu) – Hlavná ulica, od 15.00
  • Johannes Zeinler (Medzinárodný organový festival Ivana Sokola) – Konkatedrála sv. Mikuláša, 19.00

Prievidza:

  • EthnoJazz Project (Bašavel v Prievidzi) – History Caffe, 17.00

Trnava:

  • Janpalach / Superflat (Pivničná Pleseň) – Kubik, 19.30

Turčiansky Jaseň:

  • Janais (Zvony v srdci) – Kaplnka sv. Margity, 17.30

Žilina:

  • Fregt di Welt – Danubius Octet Singers (Žilinský literárny festival 2022) – Nová synagóga, 20.00

Pondelok 26. 9. 2022

Bratislava:

  • Pavol Hammel, František Griglák, Martin Valihora, Fedor Frešo  Jr., Vladislav Šarišský, Peter Preložník (Zelená pošta) – STARS auditorium, 19.00
  • Fragile – Dom kultúry, Kramáre, 19.00
  • Filharmonický orchester Monte Carlo, dirigent Kazuki Yamada (57. ročník Bratislavských hudobných slávností) – Koncertná sieň Slovenskej filharmónie, 19.30

Piešťany:

  • Jam Session jazzových hudobníkov – La Musica, 19.30

Utorok 27. 9. 2022

Banská Bystrica:

  • Zdenka Predná – Hogo Fogo, 19.30

Bratislava:

  • Divadlo Arena – muzikál Lazarus – Divadlo Pavla Országha Hviezdoslava, 19.00
  • Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, dirigent Ondrej Lenárd (57. ročník Bratislavských hudobných slávností) – Koncertná sieň Slovenskej filharmónie, 19.30
  • Necronomicon / 3000Ad / Strident – Kulturák klub, 20.00
  • The Big Idea / Bufet – Pink Whale, 20.00

Košice:

  • Rock Music & Grand Piano – Štátna filharmónia Košice, 19.00
  • Johannes Zeinler (Medzinárodný organový festival Ivana Sokola) – Kostol Zoslania Ducha Svätého, 19.0

    Blížiace sa podujatia

    (inzercia)

    4. október 2022
    Eivør + support
    Bratislava, MMC

    Dobré správy pre všetkých fanúšikov severskej hudby. Po troch rokoch sa do našich končín vráti úžasná Eivør. Vychutnať si jej umenie budeme mať možnosť už na jeseň tohto roka, keď 4. októbra vystúpi v bratislavskom Majestic Music Clube.

    lístky: Predpredaj.sk

7. október 2022
Shilpa Ray
Prešov, Christiania

Ikonická brooklynská speváčka a skladateľka Shilpa Ray vydáva po piatich rokoch nový album Portrait of a Lady. Zrod zdanlivo socio-politickej, ale predovšetkým veľmi úprimnej osobnej nahrávky iniciovala retrospektívna výstava fotografky a aktivistky Nan Goldin The Ballad of Sexual Dependency.

Po projektoch Beat the Devil a Shilpa Ray & Her Happy Hookers odštartovala po hosťovaní na niekoľkých turné Nicka Cavea v roku 2013 sólovú kariéru, o dva roky prišla jej prvá vlastná platňa Last Yera´s Savage. Shilpa vo svojej tvorbe reflektuje feministické a antirasistické postoje, pričom nezabúda na podvratný zmysel pre humor a iróniu. V októbri zavíta konečne po niekoľkých rokoch opäť aj do Prešova.

lístky: Christiania.eu

5. november 2022
Anneke van Giersbergen
Bratislava, Randal Club

Anneke van Giersbergen vyráža na turné Darkest Skies Acoustic Tour 2022 pri príležitosti vydania nového albumu The Darkest Skies Are the Brightest.

lístky: Predpredaj.sk

Ak chcete, aby sa v našich prehľadoch objavili aj Vaše podujatia, napíšte nám na email koncerty@mojamuzika.sk. Uveďte názov podujatia, miesto, mesto, dátum a čas.

text: Jozef Husovský
titulná fotografia: Ctibor Bachratý

VSTUPENKY

Prečítajte si

Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Viac:Live