LiveKoncertná mapa Slovenska

Koncertná mapa Slovenska (17. 8. – 23. 8. 2022)

Prichádzajúci týždeň ponúkne viacero hudobných chuťoviek v podobe veľmi zaujímavých festivalov či jednotlivých vystúpení. Je sa na čo tešiť a užiť si to.

Handpan je zvláštny netradičný nástroj, ktorý prináša pokojnú atmosféru. Práve majster tohto nástroja Alexandre Lora a nominant na cenu Grammy z roku 2017 predvedie svoju harmóniu s týmto nástrojom na dvoch slovenských koncertoch.

Milovníci ethna si prídu na svoje počas bratislavského World Music Festivalu. Spojenie jednotlivých prúdov umenia ponúkne Festival Tehláreň v Liptovskom Mikuláši. Jazz a ženy je zase témou piešťanského festivalu JAZZDIVAS.

Pavol Hammel vyráža na „hradné“ miniturné, počas ktorého sa predstaví na štyroch slovenských hradoch.

Klubové koncerty odohrajú Billy Barman, Davová Psychóza, Darkness Positive, Quatro Emocione, Prsty a ďalší.

Užívajte si leto so svojou obľúbenou muzikou. Živo a naživo!

Streda 17. 8. 2022

Grape

Billy Barman. Foto – Adam Zvolenský

Bratislava:

  • Alexandre Lora – Koncertná sieň Klarisky, 19.00
  • Billy Barman – Alchymista pub, 19.00
  • Endemit – T3 – kultúrny prostriedok, 19.30

Hlohovec:

  • Pavol Hammel (Na hrade) – Hlohovský zámok, 19.00

Košice:

  • Buckowskij & Ye’yig (Stredávka) – Tabačka Kulturfabrik, 20.00

Liptovský Mikuláš:

  • Roman Bakharev (BAH.ROMA) – Diera do sveta, 20.00

Štvrtok 18. 8. 2022

Banská Bystrica:

  • Darkness Positive – Hogo Fogo, 20.00

Bratislava:

  • Dychová hudba Ministerstva vnútra – Hviezdoslavovo nám., 17.00

foto: archív MV

  • Quatro Emocione – Propeller, 18.00
  • Zlokot – Pink Whale, 18.00
  • Juan Paradell-Solé – L’armonia degli Opposti (Katedrálny organový festival) – Katedrála sv. Martina, 19.30
  • Infected Rain (Ecdysis Summer Tour 2022)| Up!Great – Randal Club, 19.30
  • Bakchanálie – Alchymista pub, 20.00
  • Joep Beving: Hermetism – Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu, 20.00
  • Ivana Ecetová Quartet (V objatí tanga angertino) – Wine o‘ Clock, 20.00
  • Opoštáris / Rytmus / Tina / Stevie / Rebis – Good Point, 20.00
  • Thomas Tracy / Kinet – Nu Spirit Bar, 20.00
  • Wernyhora a Michal Smetanka / Volodymyr Voyt (World Music Festival) – Koncertná sieň Klarisky, 20.00

Domaša:

Lukáš Adamec (Bohemia spieva) – loď Bohemia, prístav Domaša – Dobrá, 18.30

Košice:

  • Ivana Mer – Kasárne Kulturpark, 18.00
  • Riava (Koncerty na dvore) – Tabačka Kulturfabrik, 20.30

Levoča:

  • Ľudová hudba Stana Baláža (Tajomná Levoča) – hlavné pódium, 18.30

Liptovský Mikuláš:

  • Supaspicybois / Kristie Kardio / Laura Plis / Hlavuhoreprincezna / Chmurka (Festival Tehláreň) – Posádkový dom armády, XY.XY

Lučenec:

  • Kord a ďalší (IX. Lučenské hodovanie) – Námestie republiky, od 17.00

Modra:

  • Pressburg Saxophone Quartet (Hudba Modre) – Nádvorie historickej radnice, 20.30

Nitra:

  • MorenS a hostia – Music a cafe, 20.00

Poprad:

  • Eurosmith Revival (Revivalové štvrtky) – Námestie sv. Egídia, 19.00

Strečno:

  • Pavol Hammel (Na hrade) – Hrad Strečno, 19.00

Šurany:

  • Richard Müller (´22 TOUR) – Amfiteáter, 20.00

Trenčianske Teplice:

  • Cigánski diabli (15 rokov na scéne) – Kursalon, 19.00

Trenčín:

  • Rene Rendy & Cico Band (Bašavel Party) – Elements, 19.00

Žilina:

 

Piatok 19. 8. 2022

Banská Bystrica:

  • Zlokot – Záhrada – Centrum nezávislej kultúry, 20.00

Bardejov:

  • Komorný orchester slovenských učiteľov – Evanjelický kostol, 
  • Christina Mantis (Festival Ružový bicykel) – Bašta, 21.00

Bojnice:

  • DJ EKG / Kontrafakt / Pil C / Majk Spirit / Dominika Mirgová / Yael a ďalší (Hudba žije) – Plážové kúpalisko, od 16.00

Bratislava:

  • Aneta Langerová / Jana Kirschner / Lenka Filipová / Mila Medvedovskaya (Tribute to Freedom) – Hrad Devín, 18.30
  • Júlia Kozáková / Ricardo Silva / Tabanka (World Music Festival) – Teatro Colorato, 19.00
  • Fragile – Štúdio L+S, 19.00
  • Small Town Life / Wine Fault / Leminane – Cyklo Kuchyňa, 19.00
  • Silence Means Death / Serial Pissers / 2 Monkey Hookers and a Racist Dwarf – Garáže pod Prístavným mostom, 19.00
  • Dávid Bilek – Zrzky Wine & Tapas, 20.00
  • Kapre (Hudobné piatky) – Sad Janka Kráľa, 20.00
  • Blame Your Genes (Hodinový set) – Múzeum hodín, 20.00
  • Roman & Juro (Oldies) – Randal Club, 21.00
  • Orchester Jeana Valjeana – Nová Cvernovka, 21.00
  • Murder on the Dancefloor (90s Party) – KC Dunaj, 21.00
  • Matto & Stefu / DJ Boccacio (Single Party) – Club Hron, 21.00
  • Manene / Dlugosh / Anndy – Ministry of Fun, 21.00
  • Cole / Beatgrid / Rotari (Tech No Logic) – Teleport, 22.00
  • Eliahh / Vesnu (Homomat) – Fuga, 22.00
  • Yuhøs / Vrodak / Qwerty / Pulses / Sanchez (Preplesk) – Radosť Music Club, 23.55

Červený Kláštor:

  • Kollárovci / Kašubovci / Vlasta Mudríková (Stretnutie Goralov v Pieninách) – Kúpele Červený Kláštor Smerdžonka, od 18.00

Domaša:

  • Heľenine oči / Bijouterrier / King Shaolin / The Now a ďalší (Novafest) – Penzión Goral, Nová Kelča, od 15.00

Hurbanovo:

  • Ed Rush / State of Mind / Sinister Souls / Hallucinator / Section 63 aka The Sect/ C-netik/ EZM MC Chucky/ Savage a ďalší (Konkoly Open Air) – Strelnica pri jazere Konkoly, od 18.00

Kežmarok:

  • Pavol Hammel (Na hrade) – nádvorie hradu, 19.00

Košice:

  • Shamrock Redheads, Irish Rose, Kate Evans (Večer írskej hudby) – Kasárne Kulturpark, 18.00
  • Duall a Mi:chal (Liquidity na Nadvorí) – Tabačka Kulturfabrik, 23.59

Kremnica:

  • Richard Müller (´22 TOUR) – Mestský hrad, 19.00

Levice:

  • DJ Double / DJ Oli J / Sined / Juraj Kral / Matthew / Peter Sparks a Signate (Debercha Summer) – Unity Club, 20.00

Levoča:

  • Peter Bič project / Hrdza / Kopa a ďalší (Tajomná Levoča) – hlavné pódium, od 16.00

Ležiachov:

  • Mr.Teddy and the Sidekicks / Live Band Bon Jovi Tribute / Rocksor a ďalší (Eríček Fest) – Ležiachovská lúka, od 18.00

Liptovský Mikuláš:

  • Supaspicybois / Kristie Kardio / Laura Plis / Hlavuhoreprincezna / Chmurka (Festival Tehláreň) – Posádkový dom armády, XY.XY
  • Flasho&Band / Niečo Navyše – Námestie osloboditeľov, 19.30

Lučenec:

  • Polemic / Simply Family a ďalší (IX. Lučenské hodovanie) – Námestie republiky, od 17.30

Ľubotice:

  • Gypsy Kings Revival (Letný ľubotický festival) – reštaurácia U suseda, 21.00

Martin:

  • Desmod – Amfiko, 20.30

Michalovce:

  • King Shaolin / Karel Gott revival SK a ďalší (Zemplínsky jarmok) – tribúna pri MsÚ, od 18.00

Modra:

  • Dena DeRosse / Adriena Bartošová / Lucia Lužinská / Silvia Josifovska / Jana Dekánková / Gabo Jonáš Trio (Hudba Modre) – Nádvorie historickej radnice, 19.00

Nitra:

  • FVLCRVM / HMLTD / Saul / God & Eve / LDY OSC / Marhule a ďalší (Flaam festival) – Hidepark, od 12.00

Nové Mesto nad Váhom:

  • Slobodná Európa / Chiki Liki Tu-a / Svieca vo vetre – Zelená Voda – Pláž Koliba, 19.00

Piešťany:

  • Paper Moon Trio / Ester Wiesnerová & Julian Moreen (JAZZDIVAS) – La Musica, od 19.00

Poprad:

  • Hex (Koncertné piatky) – Námestie sv. Egídia, 19.00
foto Martin Driensky

Hex. foto – Martin Drienský

Prešov:

  • DJ Jazzy & Marek 6.59 – Wave~centrum nezávislej kultúry, 21.00

Púchov:

  • Balkan Bashavel / Malalata / DJ Hrajnoha – Europark pri Župnom dome, 18.00

Skalité:

  • Miro Jaroš (Tobogan Turné so Seditkami) – Amfiteáter, 17.00

Sliač:

  • Dolár – Námestie pri fontáne, 18.30

Svit:

  • Dominika Gorecká & Band – Koliba, 19.00

Trenčín:

  • DJ Speedee (Rezident Night Party) – 3plex Club, 21.00

Trnava:

  • Jerguš Oravec (Blues Moods Summer Special 2022) – Nádvorie, 20.00

Veľké Uherce:

  • DJ Wychitawacs a ďalší – Na kameni, 21.00

Vyhne:

  • Ščamba – Penzión Michaela, 19.00

Zemplínska Šírava:

  • The Duchon´s – Amfiteáter Zemplínska Šírava – Lúč, 20.00

Zlaté Moravce:

  • Tublatanka – Amfiteáter, 20.00

Žilina:

  • Alf Carlsson / Jiří Kotača Quartet – Nová synagóga, 20.00
  • Thomas Hoffknecht / Emtydee / Luis de Mark / Elsy / Drahosh / Stanley White / Proxima B (RE:SET 2022) – eXtreme park, 20.00

Sobota 20. 8. 2022

 

Banská Bystrica:

  • Chiki Liki Tu-a / Hudba z Marsu a ďalší (Svetielkofest) – Amfiteáter, od 14.00
  • Prsty – Hogo Fogo, 20.00

Bardejov:

  • Meowlau x Val / The Wilderness (Festival Ružový bicykel) – Bašta, 21.00 a 23.00
  • Sima (Summer Bardejov) – S Club, 23.50

Bojnice:

  • Separ / Kali / Majself / Kukyband / Adiss a Šorty / Alan Murín a ďalší (Hudba žije) – Plážové kúpalisko, od 16.00

Bošany:

  • Slobodná Európa / Head2Down/ Narijuana / Mad Frequency a ďalší (Bošianska metelica) – futbalové ihrisko, od 13.00

Bratislava:

  • Lash & Grey – Botanická záhrada Univerzity Komenského, 10.00
  • Sisa Michalidesová (World Music Festival) – Teatro Colorato, 17.00
  • DJ EKG solo – Wakelake – Zlaté Piesky, 17.00
  • Martens (Depeche Mode Party) – Pink Whale, 18.00
  • Danylo Honcharov / Krisztina Marouf Gyöpös / Robert Mareček / Cappella Istropolitana (Hummel Open) – Primaciálny palác – Zrkadlová sieň, 19.00
  • Trio Zuzky Homolovej (Koncerty u Marka Twaina) – Karmel klub, 19.00
  • Bloody Redemption / Funus / Krudus / Abióza (Smrť číha na Garážach) – Garáže pod Prístavným mostom, 19.00
  • Urbanfailure / Vrtačky po desáté hodině / Monika Šubrtová / Dead Janitor / Hlukár / Makkatu / RBNX / NDS (Urbsounds: Unpolished Fidelity Release Party) – A4 – priestor súčasnej kultúry, 19.00
  • Guanaco Trio / Tarek Abdallah a Adel Shams el Din (World Music Festival) – Nádvorie Zichyho paláca, 19.30
  • DJ El Rey a DJ Chocolino (Kubánska noc) – KC Dunaj, 21.00
  • Used / C:rcle / Diffe / Goblin / Crackpot (Rezzonate x Bassdeck presents) – Sundeck, 21.00
  • Luude / Ripple / Madface / Neorge a ďalší (Pulsation) – WAX, 21.00
  • T78 / Elsy +/ Mustee – Ministry of Fun, 21.00
  • DJ Jamalboy / Bassing / Yasvi / Lion Dee / Change My Mind (Ragga Bombs) – Teleport, 21.00

Brezová pod Bradlom:

  • Gladiator / Bukasový masív a ďalší (Slávnosti sváka Ragana) – od 18.00

Brusno:

  • Marián Vojtko / Světlana Nálepková / Ján Slezák / Michaela Nosková a ďalší (Muzikálový festival Jozefa Bednárika) – Terasa muzikálovej slávy J. Bednárika, od 16.00

Červený Kláštor:

  • Mafia Corner / Kollárovci / Kandráčovci / Vlasta Mudríková a ďalší (Stretnutie Goralov v Pieninách) – Kúpele Červený Kláštor Smerdžonka, od 15.00

Demänovská dolina:

  • Igor Kmeťo ml. / DJ Tamira / Johny de City / DJ Chose Garcia a ďalší (Leto v Happy End Jasná) – Happy End Jasná, 20.00

Dolný Ohaj:

  • Dominika Titková / Zeus / Country Weekend / Elán Revival a ďalší (Ohajský Kerendáš) – futbalové ihrisko, od 16.00

Domaša:

  • Horkýže Slíže / Zóna A / Konflikt / Karpina a ďalší (Novafest) – Penzión Goral, Nová Kelča, od 14.30

Horné Držkovce:

  • Desmod / Kmeťoband / Kašubovci a ďalší (Držkovská Držka) – od 12.00

Hriňová:

  • Kapucíni (Gazdovanie na hriňovských lazoch) – Raticový vrch, 19.30

Hurbanovo:

  • Ed Rush / State of Mind / Sinister Souls / Hallucinator / Section 63 aka The Sect/ C-netik/ EZM MC Chucky/ Savage a ďalší (Konkoly Open Air) – Strelnica pri jazere Konkoly, od 18.00

Košice:

  • DJ Jiggy / Loco Dice / Marco Carola / Joseph Capriati / Denis Cruz / Michael Bibi / Jamie Jones (block.rave) – Bike Park Červený vrch, 17.00
  • IMT Smile – Kasárne Kulturpark, 19.00

Levoča:

  • Cigánski diabli / Kali / Tina / Ondrej Kandráč a ďalší (Tajomná Levoča) – hlavné pódium, od 15.00

Liptovský Mikuláš:

  • Supaspicybois / Kristie Kardio / Laura Plis / Hlavuhoreprincezna / Chmurka (Festival Tehláreň) – Posádkový dom armády, XY.XY

Lučenec:

  • Nocadeň / The Band of Groove a ďalší (IX. Lučenské hodovanie) – Námestie republiky, od 13.00

Michalová:

  • Nocadeň / Sokoly / Lojzo a ďalší (Dni obce Michalová) – stred obce, od 14.00

Michalovce:

  • Lucia Gibarti band / Hi 5 band a ďalší (Zemplínsky jarmok) – tribúna pri MsÚ, od 17.00

Modra:

  • Moyzesovo kvarteto & Eva Šušková a ďalší (Hudba Modre) – Nemecký evanjelický kostol, 19.00

Nitra:

  • Sega Bodega / Sykur / Saul / Bulp DJ set / Poly Chain / Nina Kohout a ďalší (Flaam festival) – Hidepark, od 12.00

Nové Mesto nad Váhom:

  • Nerieš / Gleb / Samey / Radikal Chef / Dokkeytino – Zelená Voda – Pláž Koliba, 21.00

Piešťany:

  • Peter Cmorík & Band / Majself / Fejbs a ďalší (Paráda – Prvý bezbariérový festival) – HS centrum, od 10.00
  • Nina Rosa / A. Bartošová, L.L užinská, La Jana Dekánková, M. Kolštromová, S. Josifoska & Gabo Jonáš trio / Nina Michelle & Nothing But Swing Trio (JAZZDIVAS) – Hudobný pavilón v mestskom parku, od 18.00

Poprad:

  • Horkýže Slíže / Heľenine oči / Polemic / Majk Spirit / Smola a Hrušky / Majself a ďalší (Okey leto) – letisko, od 14.00

Prešov:

  • Eremen & Petijee / Dušan Vlk – Wave~centrum nezávislej kultúry, 20.00

Rožňava:

  • N30 – Kultúrno-kreatívne centrum Kláštor, 20.00

Spišské Podhradie:

  • Jozef Holly (Tour 2022) – Nádvorie Spišského hradu, 20.00

Trenčín:

  • DJ Bircoff (Oldies Goldies Night) – 3plex Club, 21.00

Veľké Kozmálovce:

  • Korben Dallas / Cico Band / DMS / Rene Rendy / Separ / Smola a Hrušky a ďalší (Prelomenie Hrona) – od 10.00

Veľký Šariš:

  • Pavol Hammel (Na hrade) – Nádvorie Šarišského hradu, 19.00

Zvolen:

  • Richard Müller (´22 TOUR) – Zvolenský zámok, 19.00

Žilina:

  • DJ Caterpillar (Orient party v kostýmoch) – Smer Klub 77, 19.00

Nedeľa 21. 8. 2022

Bratislava:

  • Ildikó Kali a Peter Luha / Varkocs (World Music Festival) – Teatro Colorato, 16.30
  • AT Pavillon – Hviezdoslavovo nám., altán, 18.00
  • Simona Šaturová a Martin Krajčo (Hortus Artis 2022 – Magická záhrada) – Záhrada Domu Albrechtovcov, 18.00
  • Alapastel / Neha! / Vieux Farka Touré (World Music Festival) – Koncertná sieň Klarisky, 19.00

Košice:

  • Alexandre Lora – Stará židovská synagóga, 19.00

Lednické Rovne:

  • Richard Müller (´22 TOUR) – Amfiteáter (pri kultúrnom dome), 19.00

Liptovský Mikuláš:

  • Supaspicybois / Kristie Kardio / Laura Plis / Hlavuhoreprincezna / Chmurka (Festival Tehláreň) – Posádkový dom armády, XY.XY

Modra:

  • Lotz Trio (Hudba Modre) – Cuvée & Blu : Gallery, 10.30
  • Bergerovo Trio (Hudba Modre) – Nemecký evanjelický kostol, 19.00

Piešťany:

  • Lucia Lužinská & Colorful Music (JAZZDIVAS) – Hudobný pavilón v mestskom parku, 17.00

Poprad:

  • Pavel Šporcl & Gipsy Way Ensemble (Folklórne nedele) – Námestie sv. Egídia, 15.00

Prešov:

  • Miro Jaroš (Tobogan Turné so Seditkami) – Jazdecký areál, 17.00
  • S.A.T.A.N. & Zintaer – Wave~centrum nezávislej kultúry, 20.00

Sliač:

  • Eva Pavlíková (Šansónový večer) – Kino Kúpele Sliač, 19.00

Žilina:

  • Nate Wood (fOUR) – Nová synagóga, 20.00

Pondelok 22. 8. 2022

Piešťany:

  • Jam session jazzových hudobníkov – La Musica, 19.30

Utorok 23. 8. 2022

Banská Bystrica:

  • Silvia Josifovská Band – Hogo Fogo, 20.00

Bratislava:

  • Vivienne Mort / Tember Blanche – Randal Club, 19.00

Košice:

  • Moscow Death Brigade / Sistem Erorr / Tatrofka 200025000/ Brizolit – Collosseum Club, 19.00

Piešťany:

  • Juan Paradell Solé (XXIII. Organové dni v Piešťanoch 2022) – Dom umenia, 19.0

    Odporúčané blížiace sa podujatia

    25.august 2022
    Pekelné Kone 
    Prešov, Stromoradie 

    Pekelné kone zahrajú po dlhšom čase v Prešove. Koncert sa uskutoční vonku na Stromoradí pred klubom. Možno sa bude aj trochu oslavovať, tak si to nenechajte ujsť! Koncert je súčasťou celoročného projektu Hudba do regiónov, ktorý organizuje Asociácia Huobných Klubov Slovenska.

    4. október 2022
    Eivør + support
    Bratislava, MMC

    Dobré správy pre všetkých fanúšikov severskej hudby. Po troch rokoch sa do našich končín vráti úžasná Eivør. Vychutnať si jej umenie budeme mať možnosť už na jeseň tohto roka, keď 4. októbra vystúpi v bratislavskom Majestic Music Clube.

    lístky: Predpredaj.sk

    5. november 2022
    Anneke van Giersbergen
    Bratislava, Randal Club

    Anneke van Giersbergen vyráža na turné Darkest Skies Acoustic Tour 2022 pri príležitosti vydania nového albumu The Darkest Skies Are the Brightest.

    lístky: Predpredaj.sk

    24. november 2022
    Therion
    Bratislava, MMC

    THERION vyrazia na jeseň na európske turné Leviathan II Tour, na ktorom neobídu ani našu krajinu.

    lístky: Predpredaj.sk

    Ak chcete, aby sa v našich prehľadoch objavili aj Vaše podujatia, napíšte nám na email koncerty@mojamuzika.sk. Uveďte názov podujatia, miesto, mesto, dátum a čas.

    text: Jozef Husovský
    titulná foto: Adam Zvolenský

     

 

VSTUPENKY

Prečítajte si

Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Viac:Live