Kam na koncert?

Vo štvrtok Schtimm a Dope Aviators v Bratislave – Schtimm nečakane v plnej zostave, Dope Aviators so špeciálnym psychedelickým setom, a s novými pesničkami.

schtimm_promopic-july06_down2Vo štvrtok 8. októbra budú v bratislavskom divadle Meteorit koncerty dvoch jedinečných a originálnych lo-fi skupín: Schtimm pricestujú z nórskeho Saltdalu, Dope Aviators z Prahy. Koncert bude v parádnom priestore, v bývalej elektrárenskej hale na Čulenovej ulici. Ozvučenie má na starosti Cobrasound, najlepší klubový zvuk široko-ďaleko.

Na poslednú chvíľu prišla správa že Schtimm pricestujú od polárneho kruhu v plnej zostave, teda aj s rytmickou sekciou, a s VJom. Plátno použijú aj Dope Aviators, ktorí na štvtok pripravili špeciálny psychedelický set, a odohrajú aj niekoľko zbrusu nových skladieb zo svojho chystaného albumu, ktorý začali nahrávať po návrate z augustových koncertov v Anglicku. Okrem nahrávania ich na jeseň čaká ešte niekoľko ďalších výnimočných koncertov: o týždeň vo viedenskom klube Rhiz (kam ich pozvali po úspešnom wiener debute pred mesiacom v klube Fluc), a začiatkom novembra spolu s britskou senzáciou The xx v pražskom klube 007. Deň pred bratislavským koncertom hrajú Schtimm v Budapešti, v slávnom klube loď A38 s arménsko-ruskou skupinou Deti Picasso.

Divadlo Meteorit je parádne zrenovovaný industriálny priestor v centre Bratislavy, bývalá elektrárenská hala na Čulenovej ulici. Sála je nefajčiarska, útulný bar fajčiarský. Vchod a schody na prvé poschodie síce zľahka evokujú časy socializmu (vrátane milého vrátnika), no samotný priestor je jedinečný a úchvatný. Vstupenka bude na mieste za 6€, no pre tých ktorí prídu na bicykli, platí na bráne predpredajová cena 4€.

http://www.myspace.com/dopeaviators
http://www.myspace.com/schtimm

informácie a foto poskytlo Slnko records

Prečítajte si

Comments are closed.