Kam na koncert?

Skupina ROXETTE vystúpi 6.júna 2011 v košickej Steel Aréne

Roxette sú pripravení vyraziť na dlho očakávané svetové turné 2011. Sériu koncertov odštartujú  1.  marca v ruskej Kazani a v Košiciach sa zastavia 6. júna. V priebehu roku navštívia štyri kontinenty. Marie Fredriksson a Per Gessle sa vracajú na svetovú scénu plní nadšenia a očakávaní.

ROXETTE sú jedným z najúspešnejších svetových zdrojov na hity. Ich veľký zlom prišiel na konci 80. rokov so skladbou „Look“ z platne „Look Sharp!“. Od tej doby skupina ovládla nejeden hitparádový rebríček po celom svete, predovšetkým vďaka  hitom ako „It Must Have Been Love“, „Listen To Your Heart“, “Joyride“, „How Do You Do!“, „Dangerous“, „Fading Like A Flower“ alebo „Dressed For Success“.

Roxette predali po celom svete viac ako 75 miliónov platní a skladby ako „Listen To Your Heart“ a „It Must Have Been Love“ boli odohrané v amerických rádiách viac ako 4 miliónkrát. V priebehu 90. rokov skupina plné štyri roky neopustila Bilboard Hot 100 chart.

„Keby sa ma niekto spýtal pred pár rokmi, či bude ešte v budúcnosti turné Roxette, asi by som veľmi rýchlo povedal, že NIE!“, hovorí spevák, gitarista a skladateľ Per Gesler. „S vedomím, čo všetko Marie Fredriksson musela podstúpiť počas liečby ťažkej choroby, je to až neuveriteľné, a zdá sa mi to až magické. Bude to senzačné stretnúť opäť našich fanúšikov.“

„Od roku 2002 som tajne dúfala, že sa ešte vrátim na koncertné pódia. Je to pre mňa neuveriteľne šťastná chvíľa, keď viem, že znovu poteším našich fanúšikov na celom svete“, hovorí Marie.

Dlho očakávaný koncert Roxette na Slovensku, bude určite jedným z najväčších hudobných udalostí roku 2011.

Predaj vstupeniek  bude v sieti Ticketportal spustený od 20. decembra 2010.

zdroj: Peter Ďuriš, agentúra Amadeus
foto: archív

Prečítajte si

Comments are closed.