Kam na koncert?

Preßburger Klezmer Band oslávi 15. narodiny

Divadlo Aréna v spolupráci so Slovak Klezmer Association pozývajú na narodeninový koncert a tanečnú párty skupiny Preßburger Klezmer Band, ktorá oslávi svoje 15. narodeniny!

Počas emotívneho večera židovskej hudby a tancov, na ktorom zaznejú najobľúbenejšie piesne z repertoáru prvej klezmerovej skupiny na Slovensku, bude uvedené aj nové CD Preßburger Special (The Best Taste) pod patronátom Juraja Kukuru a režiséra Dušana Trančíka. Koncertnú atmosféru s hosťami Stanom Palúchom (husle) a Marcelom Comendantom (cimbal) vystrieda neopakovateľná tanečná nálada s lektorkou Lindou Luptákovou. Jednoducho klezmer, ktorý nenechá nikoho sedieť!

Akcia sa uskutoční 24. septembra o 19:00 hod. v Divadle Aréna na Viedenskej ceste 10 v Bratislave.

Vstupné je v predpredaji 7.- € (státie) a 10.- € (sedenie), v deň koncertu 12.- €. Predpredaj: sieť Ticketportal, pokladňa Divadla Aréna.

Jedinečné bratislavské hudobné zoskupenie Preßburger Klezmer Band si od svojho založenia v roku 1995 získalo množstvo priaznivcov. Táto prvá slovenská formácia, inšpirujúca sa emotívnou a tanečnou hudbou zo strednej a východnej Európy známou ako klezmer, je zároveň najlepšie hodnotenou skupinou svojho zamerania na území bývalého Československa. Jej energický hudobný „kokteil“ je podmanivo namiešaný zo židovskej, z balkánskej a orientálnej hudby, ako aj zo slovenského a cigánskeho folklóru – to všetko s originálnou esenciou súčasných moderných štýlov, ako jazz, rock, reggae a latino. Preßburger Klezmer Band patrí medzi popredných predstaviteľov európskej scény world music.

Tak ako hrávali potulní židovskí muzikanti klezmeri na začiatku minulého storočia na zábavách, svadbách či pohreboch – a to nielen židovských – tak aj dnes je počuť strhujúcu hudbu Preßburger Klezmer Bandu pri najrôznejších príležitostiach, na prestížnych pódiách na Slovensku aj vo svete. Skupina prijala pozvanie na mnohé svetové festivaly, kde si získala množstvo fanúšikov aj zo vzdialenejších kultúr. Koncertovala takmer vo všetkých európskych krajinách i v zámorí (Argentína), na svojom doterajšom konte má päť albumov.

K ostatným úspechom Preßburger Klezmer Bandu patrí spolupráca s Činohrou SND na hudbe ku divadelnej hre Herodes a Herodias (réžia Roman Polák).

Viac informácií:

www.klezmer.sk

www.facebook.com/PressburgerKlezmerBand

Prečítajte si

Comments are closed.