Kam na koncert?

Madonna, Alanis Morissette aj Manic Street Preachers vystúpia vo Viedni

VIEDEŇ – Kráľovná popu Madonna zahrá vo Viedni. Spolu s ňou prídu ochutnať “schnitzel mit kartoffelsalat” aj Alanis Morissette či Manic Street Preachers. Na Slovensku sa predávajú vstupenky na všetky tri koncerty, no pribudla aj možnosť dopravy komfortnými autobusmi na koncert a nazad.

Kráľovná popu Madonna zahrá 29. júla 2012 vo Viedni na národnom štadióne Ernst Happel. Na tomto mieste sa v minulosti predstavili takí interpreti ako Michael Jackson, AC/DC, Bon Jovi, David Bowie, Bruce Springsteen, Guns N‘ Roses, Metallica, Pink Floyd, The Rolling Stones, U2 alebo Robbie Williams. Ikona populárnej hudby je aj podľa Guinnessovej knihy rekordov najúspešnejšou sólovou speváčkou na svete. Jej fenomenálny úspech korunujú aj štatistiky. Doteraz vyprodukovala 37 Top Ten hitov v rebríčku Billboard, na konte má vyše 300 miliónov predaných albumov! Na blížiacom sa svetovom turné Madonna predstaví svoje najväčšie hity, no i kúsky z nového štúdiového albumu MDNA, ktorý vyjde 26. marca. Prvou ochutnávkou z neho je skladba Gimme All Your Luvin‘ s hosťujúcou dvojicou M.I.A a Nicki Minaj. Nahrávka MDNA, ktorá bude obsahovať 15 skladieb, je pre Madonnu prvou štúdiovkou po štyroch rokoch, prvou od albumu Hard Candy. Vstupenky na viedenský koncert sa začnú predávať 24. februára o 09:00, na Slovensku sú dostupné v sieti Eventim.

Madonna – Give Me All Your Luvin‘ (Feat. M.I.A. and Nicki Minaj)

V programe koncertov na júl žiarivo svieti aj meno kanadskej speváčky Alanis Morissette. Tridsaťsedemročná vegánka dosiaľ zverejnila termíny a miesta deviatich koncertov, medzi ktorými nechýba ani hlavné mesto Rakúska. Vo Viedni sa speváčka predstaví v piatok 13. júla. Dejiskom jej open-air koncertu bude Arena Open Air. Alanis Morissette vydala debutovú nahrávku Alanis v roku 1991, no na svetovej scéne prerazila tretím albumom Jagged Little Pill (1995). Vďaka nemu získala štyri Grammy – v kategóriách Album roka, Najlepší rockový album a Najlepšia rocková skladba a Najlepší ženský rockový výkon za pieseň You Oughta Know. Na tejto nahrávke sa nachádza jeden z jej najväčších hitov Ironic, ale aj skladby You Learn, Hand in My Pocket a Head over Feet. Ďalší zlatý gramofónik dostala za koncertné video Jagged Little Pill – Live (1997) a dva za skladbu Uninvited pre film Mesto anjelov (1998). Z jej ďalších albumov Supposed Former Infatuation Junkie (1998), Under Rug Swept (2002) a So-Called Chaos (2004) pochádzajú také hity ako Thank U, Joining You, Hands Clean, Precious Illusions alebo Everything. Interpretka roka 1996 podľa magazínu Billboard naposledy vydala album Flavors of Entanglement (2008). Vstupenky na jej rakúsky koncert sa budú dať, rovnako ako ostatné rakúske akcie, kúpiť v sieti Eventim.

Alanis Morissette – Ironic

Do tretice sa môžu fanúšikovia tešiť na koncert waleskej alternatívno-rockovej formácie Manic Street Preachers. Obdivovatelia “bláznivých pouličných kazateľov” budú čakať najmenej. Skupina zahrá už v sobotu 28. apríla naživo vo viedenskej Arena Open Air. Manic Street Preachers vznikli v roku 1986, debutovali albumom Generation Terrorists (1992). Dodnes majú na konte 10 štúdiových nahrávok. Medzi ich najväčšie hity patria skladby ako Motorcycle Emptiness, A Design for Life, Everything Must Go, If You Tolerate This Your Children Will Be Next, You Stole the Sun from My Heart či Your Love Alone Is Not Enough. Vstupenky na koncert sa už predávajú v sieti Eventim za 45,80 eura.

Manic Street Preachers – The Masses against the Classes

Atraktívnu ponuku koncertov vo Viedni umocňuje aj možnosť komfortnej dopravy z Bratislavy priamo na koncert a po podujatí naspäť. Predajná sieť Eventim ponúka vstupenky na dopravu v spolupráci s agentúrou Wayoutbooking. Na vybrané koncerty sa dopravíte bez starostí a navyše, môžete si dopriať aj nejaké to pivko na koncerte. Kompletnú ponuku koncertov a dopravy nájdete na oficiálnej webovej stránke http://www.wayoutbooking.com/vyjazdy.html, alebo priamo v sieti Eventim.

Manic Street Preachers, 28. apríl 2012, Arena Open Air, Viedeň

Alanis Morissette, 13. júl 2012, Arena Open Air, Viedeň

Madonna World Tour 2012, 29. Júl 2012, Viedeň, Ernst Happel štadión

Všetky vstupenky na podujatia Skalar music sa na Slovensku predávajú exkluzívne v sieti Eventim.

Viac info:
http://www.novarock.at

Prečítajte si

Comments are closed.