Kam na koncert?

Hráme pre Haiti – Koncert zo srdca

Hráme pre Haiti – taký názov nesie podujatie pre krajinu postihnutú devastujúcim zemetrasením, ktoré sa uskutoční v nedeľu 14. februára 2010 v Dome kultúry Zrkadlový háj v bratislavskej Petržalke. Agentúra Pohoda organizuje podujatie v spolupráci s občianskym združením Človek v ohrození a Kultúrnymi zariadeniami Petržalky.

V Zrkadlovom háji vystúpi legenda slovenskej hudobnej scény Collegium Musicum, skupiny Para, Hex, Živé kvety, Sounds like this, Puding pani Elvisovej, Trojka Zuzany Homolovej,mladé dídžejské duo Ink Midget & Pjoni, aj punkrockoví klasici Slobodná Európa, s ktorými bude hosťovať známy gitarista Laco Lučenič. „Radi zahráme na akcii organizovanej ľuďmi, ktorých si vážime. Ak naším vystúpením pomôžeme čo i len jednému človeku na Haiti, budeme veľmi radi. Preto veríme, že na akciu prídu ľudia vo veľkom počte,“ hovorí Yxo zo skupiny Hex za všetkých účinkujúcich, ktorí odohrajú koncert bez nárokov na honorár.

Program sa začne o 16.00 hod. vystúpeniami (nielen) pre rodiny s deťmi – príde kúzelník Talostan, malým deťom zaspievajú veľkí herci, v rytme Muzičky bude prebiehať tanečný workshop pre rodičov a deti. Branislav Jobus prečíta niektoré zo svojich láskavých a zázračných rozprávok, dokonca bude po prvý raz čítať úryvky zo svojej pripravovanej knihy o muflónovi Ancijášovi.

O nešťastí a jeho následkoch bude rozprávať reportér Andrej Bán, ktorý bol na Haiti bezprostredne po nešťastí, diskutovať sa bude dať aj s redaktorkou televízie TA3 Katarínou Zollerovou o jej skúsenostiach zo zničenej krajiny a profesorom Jurajom Bencom, ktorý viedol lekársky tím, zabezpečujúci poľnú nemocnicu v zničenom Port-au-Prince.

Rovnako sa honorárov vzdali dodávatelia techniky Amex AudioBackline.sk, takže stopercentný výťažok z dobrovoľných príspevkov návštevníkov akcie bude venovaný projektom občianskeho združenia Človek v ohrození, ktoré sú zamerané na pomoc Haiti.

„Výnos z tohto podujatia spolu s ostatným výnosom zo zbierky SOS Haiti poputuje na dlhodobý posthumanitárny program obetiam zemetrasenia na Haiti. Pomoc totiž nie je potrebná len bezprostredne po katastrofe. Vzhľadom na nepriaznivú ekonomickú a sociálnu situáciu krajiny pred samotným zemetrasením obnova Haiti potrvá dlhé mesiace až roky,” hovorí Ivana Kullová z občianskeho združenia Človek v ohrození. „V marci 2010 plánujeme otvoriť našu terénnu misiu na Haiti. Možností programu misie, ktoré prichádzajú do úvahy, je zatiaľ viacero – obnova budov, pomoc pri obnove živobytia, psychosociálna pomoc či podporné programy pre deti. Presné smerovanie programu bude zrejmé až po vyslaní našich terénnych pracovníkov a hĺbkovom prieskume v teréne. Ako malá organizácia sa budeme snažiť pôsobiť najmä v tých oblastiach, ktoré ujdú pozornosti veľkých organizácií, teda o efektívny program, ktorý zaplní prípadné medzery v pomoci obyvateľom postihnutým zemetrasením.“

Prispieť na pomoc obetiam zemetrasenia na Haiti možno aj zaslaním SMS správy v tvare DMS SOSHAITI (DMS medzera SOSHAITI) na číslo 877 v sieťach všetkých mobilných operátorov. Cena jednej DMS správy je 1 euro.

Rovnako platí aj možnosť prispieť prostredníctvom bankového účtu 266 052 0502/ 1100, VS: 1119 (popis transakcie: SOSHAITI).

Presný program a podrobné informácie o podujatí Hráme pre Haiti nájdete na stránke www.pohodafestival.sk.

Prečítajte si

Comments are closed.