Kam na koncert?

HC/metaloví CROWBAR sa valia do Prahy

Udalosť tejto jari! Americká sluge-core mašina CROWBAR sa pondelok 28. júna predstaví v strahovskom klube 007. Modla Kirk Windstein privezie svoju družinu v rámci európskeho turné, ktoré odštartujú v polovici júna vo Francúzku na Hellfeste a ukončia v júli koncertom v Nemecku. Vstupenky na koncert CROWBAR je možné zakúpiť jedine na mieste, a to za cenu 250,- Kč.

CROWBAR vznikli na začiatku deväťdesiatych  rokov v New Orleans a hneď od začiatku bolo jasné, že sa tu rodí niečo nadmieru originálne. Zakladajúci člen Kirk Windstein postavil kapelu, ktorá upútala pozornosť už svojim debutom „Obedience Thru Suffering“, jeho produkcie sa ujal Kirkov kamarát Phil Anselmo (Pantera, Down).  Po troch albumoch prichádza rok 1996 a prinesie dielo ich diskografie s názvom „Broken Glass“. Pokiaľ chcete poznať pravú definíciu slovného spojenia „crowbarovský zvuk“, pustite si práve túto nahrávku. Masívny zvuk, surová zvoniaca basa a do toho monstrózny krik Kirk Windsteina. CROWBAR sú jednou z tých mála kapiel, ktorú vďaka ich zvuku rozpoznáte medzi tisíckou.

Nemá zmysel vymenovávať album po albume, CROWBAR zkrátka držia svoju vysokú úroveň na všetkých svojich ôsmich albumoch. Nie nadarmo sú považovaný za jednu z najvplyvnejších kapiel neworleanskej metalovej scény. Vďaka Kirkovej vyťaženosti v kapele DOWN nie sú CROWBAR tak koncertne aktívny, ale pokiaľ už raz vyrazia na turné, stojí to za to. V dobe tisícky kapiel bez vlastnej tváre sú tu CROWBAR ako stoprercentná záruka SKUTOČNÉHO HC/metal, koncertov bez zbytočného zveličovania. CROWBAR na Sedmičce, to bude nefalšované sludge metalové peklo a zároveň ďalšia ťažká skúška tohoto legendárneho klubu.

Ako support sa predstaví český GOSPEL OF THE FUTURE, ktorý premiérovo predstavia svoj zbrusu nový album s názvom „The Eclipse“.

Koncert začne úderom ôsmej hodiny večernej, vstup do klubu bude približne o pol hodiny skôr. Viac informacií na web stránke http://www.obscure.cz/.

Súvisiace linky:

www.myspace.com/crowbar

www.myspace.com/gospelofthefuture

www.klub007strahov.cz

http://www.obscure.cz/

Prečítajte si

Comments are closed.