Kam na koncert?

Emika – princezná britského labelu Ninja Tune vystúpi naživo v bratislavskom Nu Spirit Clube.

Dvanásteho októbra zavíta v rámci svojho európskeho turné do Bratislavy tajuplná princezná renomovaného britského vydavateľstva Ninja Tune, Emika. Naživo predstaví svoj druhý album s príznačným názvom DVA.

Emikine začiatky sa niesli v znamení klavíra a štúdia klasických kompozícií. Čoskoro jej však učaroval svet elektronickej hudby, do ktorého vniesla temné elektronické textúry pretkané nezameniteľným vokálnym prejavom a spôsobila tak nemalý rozruch v elektronických vodách.

Angličanka s českým pôvodom sa po svojom debutovom albume Emika prezentuje s mierne odlišným zvukom. Ako sama tvrdí, vracia sa ku svojim hudobným koreňom a mieša ich s pre ňu typickou ženskou tajomnosťou. Sama svoju hudbu definuje ako pop s tvrdou líniou, sledujúcou stret zvukov rôznych farieb a intenzít.

Po tom čo získala svoj vysokoškolský titul, Emika ako čerstvá absolventka nastúpila na mesačnú stáž vo vydavateľstve Ninja Tune. Už v januári 2010 Ninja Tune prijali Emikin “downtempo dubstep” a vydali jej debutový singel Drop The Other. V máji toho istého roku vyšiel jej druhý singel Double Edge, vďaka ktorému sa Emika dostala k širšiemu spektru poslucháčov. Jej nový album DVA, vydaný v júni tohto roku, zbiera veľmi pozitívne ohlasy nielen medzi fanúšikmi ale aj médiami:

“Jej prejav sa nachádza niekde na pomedzí Kate Bush, Miss Kitten a Grimes. Emikina hudba je klenot, ktorý si zaslúži väčšiu pozornosť.” Mixmag 8/10

‘Speváčka s anglicko-českými koreňmi sa rozhodla vymaniť z prítmia zvukových tieňov a vyjsť na svetlo prežiarené prístupnejším electro soulom.’ Sunday Times

‘Obnažené vokály spolu s naliehavým zvukom koncertného krídla narážajúce na stenu umelého, elektronického brumu. Práve tento trojrozmerný zvuk je pripomenutím toho, čo z Emiky robí výnimočnú umelkyňu.’ Resident Advisor

Pre tých, ktorí túžia vidieť Emikinu kombináciu éterickosti a ťažkotonážnych beatov naživo je určené koncertné prevedenie albumu DVA v bratislavskom Nu Spirit Clube. Okrem aktuálneho albumu predstaví aj svoje staršie, overené skladby. Po koncerte sa v dídžejských setoch predvedú Stroon a Tibor Holoda & Džunyja, ktorého môžete z minulosti poznať ako DJa Juniora. Úloha dostať publikum do tej správnej nálady pripadla dievčenskej dídžejskej dvojici Sad & Sweaty aka Slu:t.

Pozor, kapacita klubu je obmedzená! Lístky v predpredaji za 10 € sú k dispozícií prostredníctvom TIXY.sk, na mieste potom za 12 €.

Prečítajte si

Comments are closed.