Kam na koncert?

Elton John v Košiciach: Šatňa ako luxusný byt!

Anglický spevák, skladateľ a klavirista, ktorý už o 40 dní vystúpi na exkluzívnom koncerte v košickej Steel Aréne spoločne so svojou skupinou sa chce aj v hokejovej šatni cítiť príjemne, preto požaduje zariadenie v štýle luxusného bytu! Organizátor koncertu sa chystá prerábať šatne už 2 dni pred koncertom, ktorý je naplánovaný na 22.júna o 20:00hod.

Jeden z najúspešnejších sólových umelcov v histórii populárnej hudby spoločne so svojou 9-člennou hudobnou skupinou trávi väčšinu svojho času počas roka na turné a tak sa niet čo diviť, že jeho 22 stranový zoznam požiadaviek obsahuje aj požiadavku na vysoký štandard zariadenia osobných šatní Eltona Johna. Spevák bude totiž počas svojho krátkeho pobytu v košickej Steel Aréne využívať hneď 3 šatne! Šatňa pre prijímanie návštev, šatňa s jedlom a občerstvením a nakoniec najluxusnejšie a najprísnejšie strážená osobná šatňa, kde sa dostane iba štvorica jeho najbližších spolupracovníkov a asistentov a do ktorej majú všetci ostatní – vrátane usporiadateľa koncertu prísny zákaz vstupu.

V nej požaduje: 2 ks 1,8m banketových stolov s bielymi obrusmi, 2 kreslá, 1 gauč s jemným poťahom v bielej, modrej, alebo sivej látke – nie koženej, chýbať nemôžu ani dve stolové a 5 stojacích lámp, 2 balenia obrúskov Kleenex, 6 uterákov, 6 veľkých osušiek a stojany na šaty.

Všetky šatne musia mať kvalitné koberce a počas celého pobytu umelca musia byť vychladené na 19 °C. Pokiaľ sú tieto šatne športové, čo je aj prípad Košíc – steny musia byť pozakrývané látkami a hotové najneskôr deň pred koncertom.

„Myslím, že takto upravenú šatňu by košickí hokejisti ani nespoznali, ale Elton sa ako športový fanúšik nezaprie – v požiadavkách je takisto televízor so športovými kanálmi“ opisoval organizátor koncertu Miroslav Brondoš úpravy, ktoré musia zrealizovať už dva dni pred koncertom, keďže v deň koncertu o 10:00hod dopoludnia prebehne kontrola jedným z jeho manažérov, či je všetko zariadené podľa doručených požiadaviek. Na samotnom zariaďovaní bude dokonca spolupracovať aranžér, ktorý sa postará o to, aby sa svetová megahviezda cítila na Slovensku príjemne, k čomu určite prispeje aj niekoľko požadovaných kvetov. V každej z jeho troch šatní požaduje 4 veľké živé rastliny – fikusy, alebo palmy cca2m vysoké a 3 stredne veľké živé zelené rastliny cca1m vysoké a to všetko samozrejme nie umelé.

S metrom v ruke sa bude chystať aj 7 štvorcových váz 100mm výšky, v ktorých má byť nachystaných 7 ruží (5 červených a 2 biele) očistených od listov a s dĺžkou stonky cca112mm…

„Áno má niektoré extravagantné požiadavky, ale treba si uvedomiť, že do Košíc prichádza s týmito požiadavkami jeden z najúspešnejších hudobníkov tohto sveta a za pohodlie na ktoré je zvyknutý ponúkne na oplátku takmer 2 hodinovú show plnú najznámejších hitov. A práve za to nám tieto prípravy určite stoja. Kto vie, kedy sa na východe Slovenska opäť ukáže umelec jeho formátu…“ vysvetlil Mirosav Brondoš, ktorý sa aj osobne teší na nositeľa Rádu britského impéria, speváka, skladateľa a klaviristu, ktorý len prednedávnom oslávil 63 rokov.

Jeho profesionálna kariéra trvá viac ako 40 rokov a k jeho najznámejším skladbám patria „Rocket Man“ a „Tiny Dancer“ zo začiatku 70.-tych rokov, ale predovšetkým hity „Daniel“, „Sacrifice“, „Nikita“, „I´m Still Standing“ alebo „Can You Feel The Love Tonight“, ktorá bola ocenená Oscarom a zaznela v megaúspešnom animovanom filme „Leví kráľ“.

Vstupenky na tento exkluzívny koncert v Steel Aréne Košice sú v predpredaji v sieti Ticketportal do konca mája v akciovej cene od 27 ,- €.

redakciu informoval Ján Kakaščík, PR manažér
foto: Simon Cross

Prečítajte si

Comments are closed.