Kam na koncert?

Hex zmenil taktiku, vyráža na COOLtúru po kluboch

Skupina Hex sa vždy v apríli prebúdza a začína po zimnej prestávke koncertovať. Tento rok si chalani pripravili pre fanúšikov klubové turné a keďže je to turné po 6 rokoch, aj pre samotnú kapelu je to krok do neznáma.

Hexáci vôbec netušia, čo ich čaká, no idú do toho ako „štyria kamaráti.“ Aj podtitul turné je „štyria kamaráti uvádzajú.“ Princíp s nadhľadom a úsmevom na tvári vysvetľuje  Yxo.

Štyria kamaráti, tak to má byť parafráza na to, keď nejaký veľký filmový koncern uvádza film. Preto štyria kamaráti uvádzajú. Aj turné sme sa snažili nejako nazvať a napadlo nám niečo celkom vtipné. COOL a túra. Teda COOLtúra. Znamená to, že kultúra príde na Slovensko v apríli.“

Hex plánuje v rámci turné prejsť 9 slovenských miest a klubov. Štartuje v Trenčíne a finiš je pripravený v Hruštíne na Orave, kde si dajú chalani premiéru. Celá koncertná COOLtúra bude akousi generálkou pred veľkými letnými festivalmi. Jej realizácia bude oproti minulým rokom  zmenou. Aspoň malou.

Minulý rok sme urobili niečo podobné. Dali sme si generálku a to tým spôsobom, že sme sa zatvorili u náš v štúdiu. Nešli sme von medzi ľudí, ale cvičili sme asi mesiac v štúdiu. Či už staré alebo nové pesničky sme si nahrávali a počúvali, ako to znie. Celkom sa to oplatilo. Dobre sa nám hralo a ľuďom sa to páčilo. Teraz to urobíme trošku inak v tom, že pôjdeme medzi ľudí. Nehovorím, že iba tam budeme cvičiť, dáme si predtým skúšky, ale trošku si zahráme medzi ľuďmi a budeme vidiet ich reakcie hlavne.“

COOLtúra skupiny Hex nemá byť iba cielené turné k stále aktuálnemu albumu Ty a ja. Je preto pochopiteľné, že na ňom zaznejú pol na pol najväčšie hity zo starších albumov a skladby služobne najmladšie. Z ostatného albumu by na koncertoch nemala chýbať skladba Prepadlisko, v ktorej si zahosťovala Jana Kirschner. Otázne je, či ju Hexáci pozvú aj na turné a či ona pozvanie prijme.

 „Janka je v Bratislave veľa času, ale chodí aj do Londýna. Sľubujem všetkým, že ak sa jej dovolám, tak ju určite pozveme na bratislavský koncert a ak sa to len trošku bude dať, verím, že si s nami príde zaspievať. Ona je teraz zaneprázdnená svojim bábätkom, takže ak by aj neprišla, my to pochopíme.“

Keďže je Jana Kirschner ako súčasť COOLtúry neistá, istiť to musia iní hudobníci spriaznení s kapelou Hex. Na bratislavskom koncerte špeciálne vystúpi Vetroplach  a oficiálnymi predkapelami budú na striedačku DatasystemTalkshow. Kombinácia je to zaujímavá, takže od 5. do 28. apríla si to choďte omrknúť sami. Hex na COOLtúre prebrázdi celé Slovensko.        

Viac info na:

www.hex.sk www.facebook.com/hexofficial

 Videoklip: HEX – TY A JA

Autor článku: Maca Schmidtová, PR manager COOLtúry

Autor fotografie: Martina Mlčúchová

Prečítajte si

Comments are closed.