NovinkyFestivaly

Waves vienna – Music Festival & conFerence

V septembri 2011 dobehne Viedeň mestá ako Londýn, Barcelonu, či Berlín; Waves Vienna budú ukážkou toho najlepšieho v meste a zároveň klubovým festivalom. Najdôležitejšie viedenské kluby (Badeschiff, Flex, Fluc, Pratersauna) sa spoja s verejným priestorom a unikátnymi nekoncertnými priestormi do jedného nekončiaceho sa festivalu Vienna Waves, ktorý bude prebiehať od 28 septembra do 2 októbra. Headlinermi sú Gang of Four, British Sea Power a ďalší.

Festival

Ako morský vlk, Waves Vienna získalo tetovanie novej hudby na predlaktie, hneď vedľa obligátnej kotvy. Festival sa sám pokladá za “ukážkový” festival – a ako taký sa celý točí okolo objavovania nových kapiel medzinárodného formátu, ktoré si zasluhujú viac pozornosti, ale ešte sa im z rôznych dôvodov nepodarilo siahnuť si na vrchol.

Aj napriek mnohým dobre známym a uznávaným kapelám, viac než 80 interpretov si od publika vyžaduje aby sa nechalo unášať prúdom z klubu do klubu a ponoriť sa do rôznorodých hudobných prostredí. Jedným zo stredobodov pozornosti bude aj hudba zo strednej a východnej Európy.

Od pádu železnej opony sa tu stalo hudobne odohralo mnohé. Často však nie je možné dopracovať sa k tomu najlepšiemu, čo tu znie. Ale aj v Dánsku, Islande – a áno aj v Rakúsku – to hudbou len prekvitá až príliš na to, ako málo ľudí si to všimne. A to sa Waves Vienna snaží zmeniť. Lístok na festival ponúka príležitosť objaviť v druhom viedenskom dištrikte hustý medzinárodný program, od alternatívy cez elektro, rock až po klubovú scénu.

conFerence

Konferencia Waves Vienna Music tvorí súčasť festivalu a ponúka možnosť zúčastniť sa prednášok, diskusií a workshopov. Rôznorodý program sa bude zaoberať témou “Východ sa stretáva so západom”, inšpirujúcou mnohé uši k celoeurópskej spolupráci

organizátori

Festival Waves Vienna je organizovaný publikačným domom Monopol a jeho mazínmi TBA a The Gap. V rôznorodých oblastiach Monopol spolupracuje s mnohými spoločnosťami a inštitúciami; konferencia je spoluorganizovaná s Music Austria (Music Information Center Austria), booking a konceptuálny vývoj má na starosti agentúra a huobné vydavateľstvo Ink Music, zal. 2001.

 

Čísla

Dátum: St 28 Sept 2011 – Ned 2 Okt 2011

Zúčastnené priestory: Flex / Jack Rocks The Boat @ Clubschiff / Badeschiff (Festival Center)  (Centrum Festivalu) / Projektraum Viktor Bucher / Street Stage / Café Dogenhof / Fluc / Opel Corsa Stage / Eristoff Lounge @ Feenzelt / Pratersauna / Stadtsaal (festival opening) / Heineken Music Train (tramway of Wiener Linien električka Wiener Linien) / Adria Wien (Pro lounge) / Collegium Hungaricum (Conference center konferenčné centrum)

Kapacita 15,000 (od stredy do nedele)

Web: www.wavesvienna.com

lístky v každej pobočke Bank Austria (so zľavou pre členov MegaCard) a na www.wavesvienna.com

Cena lístkov v predpredaji

Festival pass (Wed–Sun) Festivalová permanentka (St-Ne) € 59

3-day pass (Thu–Sat) 3-dňová permanentka (Št-So) € 54

Kick-off ticket (Wed) Úvodný lístok (St) € 16

Day ticket (Thu, Fri, Sat) Jednodńový lístok (Št, Pi, So) € 28

Pro pass € 85 Vstupenka pre profesionálov (V cene je zahrnutý vstup na Waves Vienna Music)

 

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky