NovinkyKam na koncert?FestivalyUprising

Uprising pridáva do programu nové posily a aj deň navyše

Festival Uprising povoláva nové posily do programu. Príde reggae hitmaker Junior Kelly, dnb legenda Aphrodite, či Iration Steppas!

Siedmy ročník festivalu Uprising sa koná už o pár týždňov a organizátori neprestávajú prekvapovať s novinkami a hviezdami v programe. Na víkend 22. a 23. augusta má do Bratislavy namierené veterán a legenda drum & bass music, britský Dj a producent Aphrodite, od nepamäti pôsobiaca hviezda elektronickej hudby. Dj Aphrodite sa zaraďuje medzi top drum and bassových dj-ov a Dj Magazine ho dokonca označuje za jedného zo 100 najlepších dj-ov sveta. Nespočetné množstvo albumov, remixov a producentských spoluprác mu právom priraďujú prezývku ‚krstný otec junglu‘ a ‚kráľ beatov‘ (Godfather of Jungle, King of the Beats).

Na Zlaté piesky sa tento rok príde pozrieť aj jamajský roots reggae hitmaker Junior Kelly s kapelou Dubtonic Kru. Pôjde o jeho česko-slovenskú premiéru a fanúšikovia sa už nevedia dočkať jeho evergreen hitov ako „Love So Nice“, „Rasta Shoud Be Deeper“, či „Hungry Days“. Na Uprisingu sa pravidelne predstavujú reggae interpreti z celého sveta, medzi ktorými tento rok nechýba ani Taliansko so svojím novým objavom menom Raphael, či Rusko so známou dvojkou Steppa Style & Trudebwoy Sound. Z Anglicka k nám posielajú jeden z top dubwise soundsystémov sveta, Iration Steppas, ktorých originálnu dub produkciu bude sprevádzať Mc Danman.

webposter Uprising 2014Tieto nové posily doplnia program siedmeho ročníka festivalu Uprising na Zlatých pieskoch, kde sa 22. a 23.augusta môžete tešiť aj na mená ako Shaggy, Jimmy Cliff, Dub FX. KRS-One, The Skatalites, Chronixx a mnoho ďalších.

Pozor novinka! Organizátori na tento rok pripravili aj veľké prekvapenie v podobe tretieho festivalového dňa, ktorý si fanúšikovia môžu užiť vo štvrtok 21. augusta. Na tomto štvrtkovom Uprising ‘Opening Day’ vystúpia Mellow Mood, Cornerstone Roots, Micah Shemaiah, Rocky Leon, Deadly Hunta, Charlie P & Mungo’s HiFi, Fireson Bantu alebo aj slovenskí Medial Banana.

Všetky informácie a lístky na Uprising 2014 a štvrtkový Uprising Opening Day nájdete na vynovenej domovskej stránke festivalu www.uprising.sk.

Pre viac info sleduj:

http://www.uprising.sk

http://www.fb.com/uprisingreggaefestival

http://instagram.com/uprising_festival

Youtube

Junior Kelly – Love So Nice – http://youtu.be/tSkuJJnKk7o

Aphrodite – Stalker – http://youtu.be/jQRuHy21dQ0

Iration Steppas – Mistikal Warrior – http://youtu.be/X1tz3rOdVy4

zdroj: Silvia Turnerová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky